پنس: احتمال جاسوسی از من توهین‌آمیز است
۸۵۹۳۸۸
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
۲۶۳۷ 
معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، این احتمال که مقام‌های اطلاعاتی کشورش حین انتخابات ۲۰۱۶ از او جاسوسی کرده باشند "توهین‌آمیز و برخورنده" است.

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، این احتمال که مقام‌های اطلاعاتی کشورش حین انتخابات ۲۰۱۶ از او جاسوسی کرده باشند "توهین‌آمیز و برخورنده" است.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در تایید سخنان ترامپ که باید در مورد منبع شروع تحقیقات رابرت مولر درباره مداخله انتخاباتی ۲۰۱۶ روسیه تحقیقات به عمل آید، گفت "مردم حق دارند بدانند" که این تحقیقات چطور آغاز شد. رئیس‌جمهوری آمریکا معتقد است این تحقیقات با جانبداری و انگیزه شخصی بوده است.

مایک پنس در مصاحبه با ساندرا اسمیت از فاکس نیوز گفت: باید به این نقطه برسیم که تحقیقات چطور آغاز شد. مردم آمریکا حق دارند بدانند که این تحقیقات اصلا چطور شروع شد. همانطور که دادستان کل مقابل کنگره گفت، مساله جاسوسی هم در میان است. باید متوجه شویم چرا چنین چیزی بوده است.

او در پاسخ به اینکه آیا مساله جاسوسی از او هم در میان است، گفت: خب فکر می‌کنم باید این را روشن کنیم. واقعا لازم است تا به نقطه آغاز این تحولات برسیم و مشخص شود که آیا نقض قوانین رخ داده است یا خیر. اگر قانون نقض شده باشد، افراد مسوول باید پاسخگو باشند. اما لازم می‌دانم به شما بگویم که برای من بسیار توهین‌آمیز و برخورنده است.

اظهارات معاون ترامپ در شرایطی مطرح می‌شود که رئیس‌جمهوری آمریکا همچنان ادعای جاسوسی "بی‌سابقه" از کمپین ۲۰۱۶ خودش را به میان می‌کشد. ترامپ ماه گذشته گفت: قطعا از کارزار انتخاباتی من جاسوسی شد. واضح‌تر بگویم جاسوسی غیر قانونی، جاسوسی بی‌سابقه و اتفاقی افتاد که نباید دوباره در کشور ما تکرار شود.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که از متحدان ترامپ است، درباره تلاش‌های پیش از انتخابات ۲۰۱۶ اف‌بی‌آی در مورد تحقیقات از شماری از اعضای کمپین دونالد ترامپ تحقیق می‌کند. او ماه گذشته گفت: معتقدم جاسوسی رخ داد و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج