آنچه در پایان فصل ۵ لیگ اروپا انتظار ما را می‌کشد
۸۵۹۴۶۹
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
۲۰۳۲ 
یک اتفاق جالب یا تکراری تاریخی می‌تواند هواداران 5 لیگ معتبر اروپا را هیجان‌زده کند.

سایت نود: 5 لیگ معتبر اروپا در حالی به پایان خود نزدیک می‌شوند که مانند بیش‌تر فصول پیشبن، اکثر این لیگ‌ها چند هفته قبل از پایان قهرمان خودشان را شناخته‌اند.

در ایتالیا، یوونتوس رکورد تاریخی 8 قهرمانی متوالی را در تاریخ 5 لیگ معتبر قاره سبز ثبت کرده، اسپانیا برای دومین فصل متوالی، بارسلونا را قله‌نشین خودش می‌بیند و در فرانسه، پاری‌سن‌ژرمن پس از ثبت رکورد بیش‌ترین برد متوالی از شروع فصل در تمام ادوار 5 لیگ معتبر برای دومین فصل متوالی و ششمین بار در 7 فصل اخیر قهرمان شده است.

پیش به سوی هیجان پایانی

در این بین به احتمال بسیار زیاد، تکلیف قهرمان لیگ برتر انگلیس و بوندس‌لیگا در هفته پایانی مشخص می‌شود و در این صورت برای اولین بار در9 فصل اخیر بیش از یک لیگ از 5 لیگ، قهرمان زودهنگام نخواهد داشت. در لیگ برتر انگلیس، آخرین بار در فصل 2014-2013 وقتی درست مانند این فصل منچسترسیتی و لیورپول رقیب بودند، قهرمان در هفته پایانی مشخص شد.

در سری A، فصل 2010-2009، آخرین دوره‌ای بود که در آن قهرمان زودهنگام وجود نداشت. لالیگا اما 2 فصل پیش قهرمانش را در هفته آخر شناخت. برای پیدا کردن نام آخرین قهرمان هفته پایانی لوشامپیونه باید به فصل 2012-2011 برگردیم؛ زمانی که مون‌پولیه با درخشش اولیویه ژیرو در هفته پایانی پیروز شد و آخرین قهرمانی قبل از شروع امپراطوری پاری‌سن‌ژرمن در لوشامپیونه را رقم زد.

در بوندس‌لیگا هم آخرین بار فصل 2010-2009 قهرمان خودش را در هفته پایانی شناخت. با این اوصاف به احتمال زیاد برای اولین بار از فصل 2010-2009 بیش از یک لیگ از 5 لیگ معتبر اروپا در هفته آخر قهرمانش را می‌شناسد.

احتمال یک تکرار تاریخی

در عین حال اگر صدرنشینان فعلی بوندس‌لیگا و لیگ برتر قهرمان شوند، برای اولین بار از فصل 2006-2005 ، هر 5 قهرمان 5 لیگ معتبر اروپا موفق به تکرار عناوین خود می‌شوند. پاری‌سن‌ژرمن، بایرن‌مونیخ، منچسترسیتی، بارسلونا و یوونتوس در فصل 2018-2017 قهرمان شدند و 3 تیم از این 5 تیم قهرمانی این فصل خودشان را قطعی کرده‌اند و اگر بایرن و سیتی هم صدرنشین بمانند، اتفاقی تاریخی در 5 لیگ معتبر اروپا رخ می‌دهد. آخرین بار در فصل 2006-2005، لیون، بایرن‌مونیخ، چلسی، بارسلونا و یوونتوس موفق به تکرار قهرمانی فصل قبل شدند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج