پول شفر را از جیب خودتان بپردازید!
۸۵۹۵۲۲
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
۵۳۹۴ 
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال با انتقاد از عملکرد مدیران این باشگاه گفت: مدیران استقلال به صورت غیرمستقیم عملکرد وزارت را زیر سؤال می‌برند و به صورت وزیر چنگ می‌زنند.

خبر ورزشی: امیررضا واعظ آشتیانی، مدیر عامل سابق استقلال در خصوص اتفاقاتی که پیرامون این باشگاه طی روز‌های اخیر رخ داده است، صحبت‌های زیر را انجام داد:

مردم دروغ‌گوها را می شناسند

وی در بخش ابتدایی صحبت‌های خود گفت: متأسفانه یک عده بر این باور هستند تا دروغ هست چرا راست بگویند. در عرصه مدیریت، اجتماعی و حتی خانواده راستگویی مهمترین مسئله است و در واقع آموزه دینی ما محسوب می‌شود.

وقتی در خانواده همه راست بگویند مطمئنا شفاف‌سازی کرده‌اند و این خودش یک خروجی بسیار مثبت دارد، لذا متأسفانه در برخی افراد و گروه‌ها راست نگفتن در مسئولین کشورمان نهادینه شده و این یک زنگ خطر برای جامعه است. البته مردم افرادی را که دروغ می‌گویند را می‌شناسند و خودشان متوجه می‌شوند چه کسانی با کلمات بازی می‌کنند و سؤالی که اینجا به وجود می‌آید این است که ماه هیچ وقت پشت ابر نمی‌ماند، اما اینکه این همه دروغ گفته می‌شود حاصلش چیست و افراد از راست نگفتن چه به دست می‌آورند؟

بازی با احساس هواداران

قائم مقام سابق تربیت بدنی در خصوص اظهارات اسماعیل خلیل‌زاده که رسما اعلام کرد صیادمنش از استقلال جدا شده و به نوعی تناقض در اظهارات مدیریت استقلال را افشا کرد، گفت: سؤال من ابتدا این است که چه دلیلی دارد هیأت مدیره باشگاه استقلال این همه مصاحبه کند؟

در هیأت مدیره قبلی همین اتفاق رخ داد و باشگاه ضرر کرد؛ این کار جز بازی با احساس هواداران و ایجاد بار روانی چیز دیگری ندارد. به طور مثال یکی از اعضای هیأت مدیره عنوان کرده بود احساسات هواداران ارزشمندتر از قرارداد شفر است این افراد با حرف‌های پوپولیستی هدفی جز اینکه خودشان را نزد مردم شیرین کنند و در دل آن‌ها جا باز کنند ندارند و مردم هم این موضوعات را خوب می‌فهمند.

یک عضو دیگر می‌گوید تاوان قرارداد شفر را به صفر می‌رسانیم، تناقض تا چه اندازه؟ در مصاحبه اول احساسات هواداران مهم است، یعنی تاوان این احساسات هر چه باشد پرداخت می‌شود و در مصاحبه دوم، تاوان قرارداد به صفر می‌رسد.

وقتی مربی اخراج می‌شود باید با او تسویه کنید

مدیرعامل سابق استقلال ادامه داد: اول از همه باید بگویم رساندن قرارداد شفر به صفر چقدر است؟ ۲ درصد است یا ۹۰ درصد؟ ضمن آن‌که آقایان می‌گویند (باید) شفر با استقلال تسویه کند، مگر در قرارداد بایدی وجود دارد؟ در اروپا و همین کشور حاشیه خلیج فارس که ما در مورد برکناری مربیان آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهیم، حق و حقوق مربی بلافاصله پرداخت می‌شود و او از تیم می‌رود.

پول شفر را از جیب خودتان بپردازید!

مورد دیگر این است که آقایان هر روز بهانه می‌آورند که قرارداد شفر ترکمنچای و غیرحرفه‌ای بوده که این را هم قبول می‌کنیم، اما شما چه کاری انجام دادید؟ شما چرا به این راه ادامه می‌دهید؟ وقتی مربی را اخراج می‌کنید باید با او تسویه کنید و دیگر حرفی باقی نمی‌ماند.

شمای مدیر، کارفرما هستید و با یک کارگزار قرارداد امضا کردید، پس باید حق و حقوق یکدیگر را بدهید. در زمان حضور من در استقلال، مولر چند هفته به پایان فصل به خاطر مشکلات خانوادگی می‌خواست جدا شود، ما با او تسویه کردیم بدون این‌که هیچ‌کس بفهمد.

مگر وزارت موقع قرارداد شفر خواب بوده؟

وی با انتقاد از عملکرد مدیران وزارت ورزش گفت: وزارت ورزشی که متولی این باشگاه است باید روی کار‌های آن نظارت کند. نکته سؤال‌برانگیز این‌جاست که مدیران استقلال به صورت غیرمستقیم عملکرد وزارت را زیر سؤال می‌برند و به صورت وزیر چنگ می‌زنند. اگر آن‌ها می‌گویند قرارداد شفر حرفه‌ای نبوده و این قرارداد به نوعی ترکمنچای امضا شده، معنی‌اش این است که وزارت و مجمع در زمان امضای قرارداد شفر با مدیریت قبلی خواب بوده‌اند. آیا اگر گزارشی به مجمع داده می‌شد و حسابرسی در این زمینه صورت می‌گرفت، امروز مدیران قبل متهم می‌شدند یا افرادی که در مجمع حضور دارند؟

اگر پسر شفر مدرک نداشت چرا با او ادامه دادند؟

وی تصریح کرد: کوتاهی وزارت ورزش در این اتفاق عیان است. شما وقتی قرارداد ارزی با یک بازیکن یا مربی می‌بندید، اول باید با وزارتخانه مربوطه صحبت کنید. زمانی که ما در استقلال بودیم، وقتی که می‌خواستیم مربی خارجی جذب کنیم، از سازمان تربیت بدنی اجازه گرفتیم، چون باید بابت آن مربی ارز دولتی دریافت می‌کردیم. به اعتقاد من وزارت ورزش مدیرانی را در استقلال گذاشته که به صورت وزیر ورزش چنگ می‌زنند؛ این افراد ناخواسته دست یکدیگر را رو می‌کنند.

اگر قرارداد مربی استقلال ترکمنچای بوده، وزراتخانه باید به افکارعمومی، دیوان محاسبات و نهاد‌های ذیربط پاسخ بدهد. سؤال دیگر من این است که اگر مدیران قبلی استقلال در عقد قرارداد با شفر خطا کرده‌اند، چرا مدیران جدید روی آن اشتباهات استمرار دارند و خیلی راحت مربی را برکنار می‌کنند؟

در ابتدا باید بررسی شود که آیا برکناری یک مربی با این نوع قرارداد به صلاح بیت‌المال است یا خیر! آیا برکناری این مربی به بودجه یک باشگاه ضربه می‌زند یا خیر؟ آقایان در اظهاراتشان گفته‌اند پسر شفر بدون مدرک آنالیز با استقلال قرارداد بسته، باز هم سؤال من این است اگر آقایان حقوق می‌دانند، چرا با کسی که مدرک آنالیزوری ندارد قرارداد را ادامه دادند؟ این سیاست کاملا یک بام و دو هوا است و مردم هم این موضوعات را می‌دانند.

بیت‌المال به حرف‌های قشنگ و پوپولیسیتی ارجحیت دارد

آشتیانی در ادامه افزود: من نمی‌گویم چرا شفر را برکنار کردند، اما هر اقدامی باید در جهت مصالح بیت‌المال باشد. بیت‌المال به حرف‌های پوپولیستی و قشنگ و اینکه احساسات هواداران مهم است ارجحیت دارد. مردم هم روشن‌تر شده‌اند و همه چیز را خوب می‌فهمند. الان باید با مردم صادقانه صحبت کرد و فکر می‌کنم اگر در استقلال یک نفر حرف بزند، این همه تناقض به وجود نمی‌آید، چون صحبت‌های پیاپی پارادوکس‌های متنوعی ایجاد می‌شود.

هیات مدیره استقلال به صورت وزیر چنگ می‌زند!

مدیرعامل سابق استقلال در خصوص اینکه هواداران این تیم به مدیران و هیأت مدیره این باشگاه بی‌اعتماد هستند و حتی این موضوع را در بازی قبلی نیز به رخ مدیریت این باشگاه کشیدند، گفت: اعتماد عمومی به سادگی به دست نمی‌آید و به اظهارات گوینده و مدیران ربط دارد. چقدر خوب است که همه‌چیز صادقانه صحبت شود، بعضی‌ها می‌گویند هر حرف راستی را هم نباید زد، ولی این برای زمانی است که احساس می‌کنیم دروغ‌های فراوانی وجود دارد، اما وقتی یک سازمان با صحبت‌های خودش پارادوکس ایجاد می‌کند، دردسر می‌شود.

من در ابتدای انتخاب این هیأت مدیره به دوستان توصیه کردم فقط یک نفر صحبت کند و طبیعتا پنج مدل صحبت از اعضای هیأت مدیره استقلال بیرون بیاید، حرف‌ها متناقض می‌شود. وقتی دوستان می‌گویند قرارداد شفر ترکمنچای بوده یعنی عملا به صورت وزیر که آن‌ها را منصوب کرده چنگ می‌زنند.

آیا اخراج شفر با اجازه هیات مدیره بود؟

وی تصریح کرد: باید به این موضوع اشاره کنم طبق قانون تجارت وقتی هیأت مدیره‌ای شکل می‌گیرد، برخی موارد از جمله استخدام و اخراج مربی را به عهده مدیرعامل می‌گذارد، حال این‌جا می‌پرسم اخراج و استخدام سرمربی استقلال با اجازه هیأت مدیره بوده یا تحلیل فنی داشته است؟ آیا هیأت مدیره اجازه داده سرمربی اخراج شود یا خیر؟ ضمن آن‌که ما قبول می‌کنیم شفر باید مستطیل سبز را مدیریت می‌کرد، ولی اعتقاد من این است مدیریت بیرونی قضایا به مراتب سخت‌تر است.

اگر پول شفر را ندادند مدیران باید از جیبشان پول را پرداخت کنند

آشتیانی در پایان گفت: به اعتقاد من تنها کسی که باید در این زمینه پاسخ‌گو باشد وزیر ورزش است؛ چه درباره قرارداد شفر چه درباره برکناری‌اش. یا یک راه دیگر هم وجود دارد: اگر قرار است مثل سنوات گذشته این بدهی بر گردن مدیریت آینده بیفتد، وزیر حسن نیت نشان بدهد و تکلیف کند، کسانی که ادعا کردند قرارداد شفر را پرداخت می‌کنند، اگر نتوانستند این کار را انجام بدهند این پول را از جیب‌شان به حساب سرمربی بریزند.

اگر یک‌بار این اتفاق رخ دهد، مدیران کارنابلد تنبیه شده و به همین راحتی یک نفر را بیرون نمی‌کنند. شما فرض کنید استقلال بعد از این دو بازی سهمیه آسیایی نگرفت و در آن صورت شفر مصاحبه کند و بگوید اگر من سرمربی بودم سهمیه می‌گرفتم، در آن صورت جواب مدیران چیست؟

یا فرض کنید استقلال سهمیه هم گرفت و شفر باز هم گفت اگر من هم بودم سهمیه می‌گرفتید، آن‌وقت چه جوابی دارید؟ این‌ها سؤالاتی است که باید پاسخ داشته باشد و به اعتقاد من، عدم توانایی افراد در جایگاه هیأت مدیره استقلال همگی باعث به وجود آمدن چنین سؤالاتی می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/02/14
مافیای فوتبال و صدا و سیما ۹۰ را تعطیل کرده‌اند که کسی مچشان را هر هفته نزد مردم باز نکند و بتوانند مطامع خود را به راحتی به چنگ آورند .
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/02/14
پس نتیجه میگیریم تو اخراج شفر اقای وزیر دست داشته ودارد بخاطر همین ساکت هست واقایان دارن پول بیت المال به باد میدن بنازم مسئول بی کفایتی
Iran, Islamic Republic of
22:44 - 1398/02/14
آقای واعظ آشتیانی شما چرا دوست داری استقلال رابه حاشیه ببری آقایان توراخدا شماها که دیگه در باشگاه سمتی ندارید بابا دست از سر این تیم بردارید آخه اون مدیر هیت مدیره که شفررا اخراج کرده فکر پولش هم کرده شما چرا کاسه داغ تر از اش شدی همین امثال شماها نگذاشتید شفر کارش انجام بده از بس مصاحبه کردید بسه توراخدا بسه بزارید استقلال نتیجه بگیره بابا استقلال ملک پدری شماها نیست
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1398/02/14
اینم خودشو استقلالی می‌دونه...
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1398/02/14
آقای واعظ اشتیانی شما یه روزی تو باشگاه استقلال سمت داشتی دیگه فکر میکنی ملک شخصی پدر آقایون هست هر کدوم متون هر روز مصاحبه میکنید برای تیم حاشیه درست میکنید بابا تیم پرسپولیس هم پیشکسوت داره اونا هم هر روز مدیر عامل باشگاه یا سرمربی تیم نمی کوبن شماها مگه کارو زندگی ندارید که هرروز دنبال مصاحبه کردن علیه استقلال هستید اگر خودت فرگوسن یا گواردیولا هم بیاد شماها نمیزارید
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/02/14
حرف مفت نزن تو‌هم یاد گرفتی تا چیری بشه شروع کنی به عرض اندام....تو خودت از همه بدتری ....آنموقع که با لابی و پارتی بازی مدیر عامل شدی چه گلی به سر استقلال زدی جز اینکه آمدی و داغون کردی و رفتی..عحب روزگاری شده والا
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1398/02/15
خداییش کار ندارم شفر با سیصد هزار دلار اومد بعد نتایج نسبتا خوب فشار هوادارامون اصلا بی تاثیر نبود و خواسته مون تمدید قرارداد با شفر به هر قیمتی بود .بد هم کار نکرد ولی ترکیب رو خیلی دست کاری میکرد.
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1398/02/15
اگر شوفر نتیجه گیر بود تا الان گرفته بود
وجناب آشتیانی با حرف کاردرست نمیشه پول داری استقلال رو بخر و درستش کن وگرنه من هم تحلیلگر خوبی هستم
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/02/15
حالا تو چرا هر هفته مصاحبه میکنی. الان تو چه کاره مملکتی
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/02/15
یک‌نفر اگه زیادی مصاحبه بکنه‌
بدان خودش یک مشکلی داره
این‌آقا چرا همش دنبال کوبیدن‌این‌واونه
آقای محترم خودت هم خیلی مالی نبودی‌ونیستی
تو هم اگه الان سمتی داشتی
تو سو،استفاده کردن دست همه را ازپشت میبستی
پس ساکت شو
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/02/15
به عنوان یه پرسپولیسی میگم اگه من مدیرعامل استقلال بودم حالا که قراره پول شفرو تا قرون آخر بهش بدین حداقل تبعیدش کنید امیدها یا نوجوونهای استقلال که به نوعی شکنجه روحی داده باشینش و فکر نکنه زرنگه.
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/02/15
خدا لعنت کنه به اون کسی که باعث میشه بیت المال صرف فوتبالی بشه که هیچ سودی برای ملت نداره مسئول محترم سازمان خصوصی سازی شمایی که اکثر کارخانه جات و شرکتهای دولتی رو حراج کردین این دوتیم استقلال و پرسپولیسم مفت بدین به یکی از آشناهاتون تا این قدر پول این مردم بی گناه صرف این فوتبال مسخره نشود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج