زولبیا را با جعبه بدون آرم بهداشت نخرید
۸۵۹۶۷۷
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
۶۵۸۹ 
مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: جعبه های زولبیا و بامیه باید حتما از محل ها و کارخانه هایی تهیه شده باشد که پروانه ساخت از این سازمان گرفته باشد درغیراین صوررت مردم نباید آنها را بخرند.

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: جعبه های زولبیا و بامیه باید حتما از محل ها و کارخانه هایی تهیه شده باشد که پروانه ساخت از این سازمان گرفته باشد درغیراین صوررت مردم نباید آنها را بخرند.

وحید مفید  افزود: هنگامی که مردم از قنادی، زولبیا و بامیه یا هر شیرینی دیگری خریداری می کنند حتما به آرم جعبه آن دقت کنند که سیب سلامت وزارت بهداشت را داشته باشد اگر این علامت را ندیدند از قنادی بخواهند که از جعبه های دارای مجوز استفاده کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از جعبه های شیرینی بدون علامت سازمان غذا و دارو عرضه می شوند؛ این جعبه ها از کارگاه های غیرمجاز به خاطرقیمت پایین تر تهیه می شوند و اجزاء تشکیل دهنده آن معلوم نیست و ممکن است برای سلامت مضر و خطرناک باشد.

وی با یادآوری تشدید نظارت ها بر قنادی ها از سوی وزارت بهداشت در ایام ماه رمضان، گفت: توصیه ما به مردم این است که هرگونه شیرینی به ویژه زولبیا و بامیه را از محل های معتبر خریداری کننند.

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو از مردم خواست هنگام خرید زولبیا و بامیه به رنگ آن توجه داشته باشند و اگر زولبیا و بامیه قهوه ای یا کدر شده باشد، امکان وجود ترکیب شیمیایی «اکریل آمید» در آنها وجود دارد که اثرات سرطان زا دارد.

مفید افزود: نان های سوخته و قهوه ای شده نیز مستعد وجود این ترکیب شیمیایی هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/02/15
شر دور ننویسید کوبیدن به مردم کیلو20هزار تومان
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/02/15
اصلا از خرید ومصرف زولبیا وبامیه خود داری شود هم به علت گرانی ان که قیمت یک کیلو زولبیا بامیه .یک ونیم برابر قیمت مرغ میباشد.و هم امکان تهیه زولبیا وبامیه از روغن چندبارمصرف تهیه شده باشد وجود دارد.
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/02/15
با یک بازرس وظیفه شناس می توان بازار ۱۰۰۰ واحدی رو کنترل کرد و با لشکری .......... نتوان !
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/02/15
بازم کلمه نخرید شروع شد!!!نقش این سازمان بازرسی و تعزیرات و مجمع صنفی چیه که همه نخریدن ها رو مردم انجام بدن و اونا فقط حقوق بگیرن و بخورن و بخوابن!!!!!!!!!!!
Germany
15:55 - 1398/02/15
انصافا شما کدوم بخش مملکت رو می تونید کنترل کنید، 5 مورد را ذکر کنید
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1398/02/16
خودمون میزنی تو زیر زمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج