سلیمی‌نمین: دیگر نگران تک روی پایداری نیستیم
۸۵۹۷۱۵
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
۳۲۱۸ 
جبهه پایداری هنوز فضای انتخاباتی در جامعه شکل نگرفته، آب پاکی را روی دست اصولگرایان ریخت و اعلام کرد در تهران لیست مستقل می دهد. این رویه جبهه پایداری چندان تازگی ندارد، چون در انتخابات مجلس نهم و انتخابات ریاست جمهوری سال 92 نیز ساز مخالف زده بود اما اصولگرایان خیلی تلاش کردند تا با دادن امتیازهای ویژه مانع حرکت مستقل پایداری در فضای انتخابات شوند.

نامه نیوز: جبهه پایداری هنوز فضای انتخاباتی در جامعه شکل نگرفته، آب پاکی را روی دست اصولگرایان ریخت و اعلام کرد در تهران لیست مستقل می دهد. این رویه جبهه پایداری چندان تازگی ندارد، چون در انتخابات مجلس نهم و انتخابات ریاست جمهوری سال 92 نیز ساز مخالف زده بود اما اصولگرایان خیلی تلاش کردند تا با دادن امتیازهای ویژه مانع حرکت مستقل پایداری در فضای انتخابات شوند. البته در انتخابات مجلس دهم تا حدودی انتخابات ریاست جمهوری 96 موفق هم شدند.

اما حالا دوباره پایداری سرناسازگاری بلند کرده و این مسئله شاید اصولگرایان را نگران کند.

عباس سلیمی نمین درباره جدایی پایداری از حرکت جمعی اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده گفت: اگر یک تشکل برخلاف حرکت گروهی در جریان اصولگرایی ساز دیگری را کوک کند، مشکلی برای اصولگرایان ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: الان جبهه پایداری موقعیت گذشته را ندارد، اولا از درون دچار تغییرات جدی شده و جایگاه خودش را در میان اصولگرایان از دست داده است بنابراین اصولگرایان امروز دیگر جای نگرانی ندارند از اینکه جبهه پایداری خودش مستقل عمل کند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: اصل وحدت را همه اصولگرایان امروز مورد تأکید قرار می دهند و آن را ضروری می دانند بنابراین حالا اگر پایداری نظر متفاوتی غیر از این را مطرح کند، اتفاقی نمی افتد و این مسئله سبد رأی اصولگرایی را در انتخابات تهدید نخواهد کرد چون قطعا لیستی که مجموعه اصولگرایان بر آن اجماع کنند شانس اول را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه الان هیچ شخصیت یا مجموعه اصولگرایی معتقد نیست که حرکت فردی و انفرادی شانس پیروزی به همراه دارد. ادامه داد: اگر پایداری در انتخابات حرف متفاوتی بزند اصولگرایان به دنبالش نخواهند رفت، حرکت مستقل پایداری قطعا مورد انتقاد جدی قرار خواهد گرفت.

سلیمی نمین درباره سوابق اعطای امتیازهای ویژه از طرف اصولگرایان به پایداری برای همگرا کردن این مجموعه با خود گفت: خیلی ضرورتی نمی بینم که اصولگرایان دنبال جلب نظر پایداری باشند. چون امروز دیگر پایداری مقبول پایگاه اصولگرایان نیست. یعنی کسی امروز نمی پسندد هر نیرویی یک جهتی خاص خود را دنبال کند. چون پایگاه اصولگرایان تأکید به همگرایی دارد لذا اگر کسی یا مجموعه ای ساز مخالف بزند این مسئله موجب انزوای خود او می شود. حالا اگر برخی شخصیت ها، پایداری را به عمل عقلایی تر نصیحت کنند بحث دیگری است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/02/15
دیگه اصول گرا وپایداری ومایداری واصلاح طلب و ...حنشون رنگ نداره .فقط تحریم .
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/02/15
فکر نکنم کم هوشترین آدم ایرانهم پای هیچ صندق رأی بره
United States
20:30 - 1398/02/15
همه رقم رای میدهیم ...شرکت معمولی 50 میلیون ...با نوشتن نام نامزد 65 میلیون ..ویژه استانی فقط 70 میلیون ...حاجی یکلام ختم کلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج