تجمعات بدون مجوز آزاد می‌شود
۸۶۰۸۸۴
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
۵۹۹۹ 
الزام به دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات اعتراضی از طرح مجلسی‌ها در مورد «تشکیل اجتماعات» حذف شده است.

روزنامه ایران: الزام به دریافت مجوز برای برگزاری تجمعات اعتراضی از طرح مجلسی‌ها در مورد «تشکیل اجتماعات» حذف شده است.

آن‌طور که یکی از امضاکنندگان این طرح خبر داده، این تصمیم در کمیته ویژه بررسی این طرح در کمیسیون شوراها اخذ شده است. طرح تشکیل تجمعات سال 96 و بعد از اعتراضات دی‌ماه با پیشنهاد احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تهیه شد و هدف از آن ایجاد امکان برپایی آزادانه‌تر تجمعات برای احزاب و اقشار مختلف مردم بود. بر اساس بخشی از این طرح «علاوه بر احزاب اقشار مختلف مردم نیز می‌توانند با کسب مجوز از وزارت کشور راهپیمایی، اعتصاب، تحصن و... برگزار کنند.»

اکنون اما آن‌طور که کمیته ویژه کمیسیون شوراها برای این طرح به جمع‌بندی رسیده، قید مربوط به الزام کسب مجوز از وزارت کشور در این طرح حذف شده است. توجیه حذف این قسمت توسط نمایندگان، ارجاع به اصل 27 قانون اساسی است.

این کمیته معتقد است که کسب مجوز وزارت کشور در این خصوص هیچ ضرورت و الزامی ندارد و تنها اطلاع دادن برگزاری این دست تجمعات به وزارت کشور و نهادهای مربوطه کافی خواهد بود. این طرح اگر با این شکل تبدیل به قانون شود، امکان برگزاری تجمعات عمومی در کشور تقریباً آزاد خواهد بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/02/18
چه خبره که میخواید مردمو خر کنید؟ ما خر هستیم، اگرنه نمی ذاشتیم اینجوری سوارمون بشید و بیچاره مون بکنید
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1398/02/18
مگه در قانون اساسی نیامده راهپیمایی بدون حمل سلاح .بدون اینکه کسی به کسی مزاحمت ایجاد کند وراهپیمایی کند ایرادی ندارد و ازاد است.تازه بدون حمل سلاح هم نمی توانی راهپیمایی کنی..!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/02/18
مسئولین این کشور به قدری گل کاشتن که تاب تحمل یک نقد کوچک را ندارند و ...
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/02/18
اگر راهپیمایی بخواد اتفاق بیفته برای براندازیه پس هیچوقت مجوز نمیگیره الکی مردم رو گول نزنید . باید خودتون جم کنین برید دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج