بدون نفت چند سال دوام می‌آوریم؟
۸۶۱۳۲۱
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
۱۱۱۲۹ 
سید کمال سید علی گفت: آمریکا با تشدید تحریم‌ها علیه ایران پا را از جنگ اقتصاد فراتر گذاشته و همان طور که آقای ظریف گفته ایران را هدف "ترور اقتصادی" قرار داده است.

خبرآنلاین: سید کمال سید علی گفت: آمریکا با تشدید تحریم‌ها علیه ایران پا را از جنگ اقتصاد فراتر گذاشته و همان طور که آقای ظریف گفته ایران را هدف "ترور اقتصادی" قرار داده است.

معاون اسبق بانک مرکزی با اعلام این مطلب  افزود: ترور تنها برخورد فیزیکی و نظامی را در بر نمی گیرد چرا که فشارهای اقتصادی وارده بر ایران نیز به نوعی ترور محسوب می شود و باید برای آگاهی جامعه بین المللی از این شرایط اقدام کرد.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نیز ایران با وجود تمامی فشارها از پس اداره خود بر می آید، گفت: این حرف من نیست، صندوق بین المللی پول در گزارشی میزان ذخایر ارزی ما را ۱۳۰ میلیارد دلار اعلام کرده است، این بدان معنی است که حتی بدون فروش نفت ما قدرت آن را داریم که ۵ سال کشور را اداره کنیم و بی تردید در این دوره زمانی راهکارهای تازه ای اندیشیده می شود پس اقتصاد ایران حتی بدون نفت نیز قادر است به حیات خود ادامه دهد نکته اما اینجاست که حضور ایران در بازار جهانی نفت حق ماست و ایران از این بازار حذف شدنی نیست.

وی اضافه کرد: منابع ارزی حاصل از فروش نفت در دیگر کشورهای خریدار نفت، نیز از میان نرفته و در نتیجه می توان از آن برای ورود کالا بهره گرفت.

او با تاکید بر اینکه در شرایط مذکور لازم است متناسب با تاکتیک های جنگی دشمن در حوزه اقتصاد تصمیم گیری کرد، به اینکه ممانعت آمریکا از ورود مواد اولیه به ایران اشاره کرد و گفت: تلاش برای متوقف کردن چرخ تولید و ... زندگی طبقه مولد و کارگر را در ایران نشانه می رود.

سید علی با تاکید بر اینکه مسئولان تلاش برای خنثی کردن تاثیر این اقدامات را در دستور کار قرار داده و بی وقفه فعالیت می کنند، اضافه کرد: اما باید در نظر داشت که اقدامات آمریکا در منطقه نیز بحران‌زاست و این کشور تلاش گسترده ای برای مداخله و ایجاد بحران در این کشورهای در دستور کار دارد.

سید علی با اشاره به اینکه قول آمریکا با عمل این کشور مطابقت ندارد، گفت: آنها عنوان می کنند که مشکلی در ورود مواد غذایی و دارو به ایران وجود ندارد اما دیدیم در حادثه سیل اخیر چگونه مانع از ورود کمک ها به کشور شدند.

وی با اشاره به اینکه در مواردی پزشکان آمریکا مبالغی را برای کمک به مصدومان زلزله و سیل جمع کرده بودند، گفت: با این حال به رغم صدور مجوزها در آمریکا، فضای تهدید به قدری گسترده شد که بانک ها این بار، مانع از انتقال پول شده و خود را کنار کشیدند.

این کارشناس ارشد ارزی با تاکید بر اینکه ترور اقتصادی وضعیت مردم را نشانه رفته است، با تاکید بر ضرورت تبیین این موضوع در سطح جهانی ادامه داد: هر چند فشار بر ایران افزایش قابل توجهی را تجربه کرده اما واقعیت این است که نشانه های شکست سیاست آمریکا نیز در حال آشکار شدن است و این تنها ما نیستیم که از بابت این سیاست ها متاثر می شویم.

مدیرعامل سابق صندوق ضمانت صادرات ادامه داد: بی تردید بخشی از این فشارها زندگی مردم آمریکا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد چرا که بالا رفتن قیمت نفت خود موجبات رشد قیمت فرآورده ها را از یک سو و افزایش هزینه تولید را از سوی دیگر فراهم می کند.

او اضافه کرد: بازارهای جهانی نفت نیز کم کم به تشدید فشار علیه ایران واکنش نشان می دهند و کارشناسان بین المللی نیز پیش بینی می‌کنند قیمت ها افزایش یابد، به این ترتیب اقتصاد آمریکا نیز از سیاست های خصمانه ترامپ آسیب خواهد دید.

سید علی گفت: تعدد منابع ایران و قدرت ژئوپلتیک ما البته نشان می دهد با تحمل این شرایط سخت، می توانیم فشارها را کاهش دهیم چرا که به هر روی دیگر تولیدکنندگان نیز قادر به پرکردن جای ایران در بازار نفت نیستند.

وی با اشاره به اینکه ایران باید در این شرایط بیش از پیش به ایجاد کانال های مالی با دیگر کشورها و خصوصا همسایگان اقدام کند، ادامه داد: حذف ایران از بازار نفت رویایی بیش نیست و از سوی دیگر با استفاده از این کنال های مالی می توان مشکلات را تا حد زیادی مدیریت کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/02/19
لعنت بر دروغگو
اگه 130میلیارد دلار ذخایر ارزی دارید چرا مدام دستتون تو جیب ملته؟!چرا به زلزله زدگان وآسیب دیدگان سیل کمک نمی کنید؟!!
یا نگهش داشتید واسه موارد خاص
مثلا اسد از سوریه بیاد وچنتاچمدان دلار بهش بدین ببره
یابفرستین یمن تا پا پتیهای اونجا باهاش اسلحه بخرن
یا بدین نصرالله گامبو تا باهاش اسرائیلو تهدید کنه
به خیالت تا 5سال دیگه این وضع ادامه پیدا میکنه؟!!
فقط بلدید رجز بخونید ویاوه بگید
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
بدون نفت تا 1400
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
منظورش 5دقیقه بوده!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
اگر جای ما را پر کردن و نفت هم بالا نرفت تو جوابگو هستی؟ رو حرف رئیس جمهور نمیشه حساب کرد چه برسه به تو
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1398/02/19
دلیل این جنگ نانوشته را بجویید آدرس غلط ندهید
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/02/19
یک ماهم دوام نمیارین
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1398/02/19
خیلی کارها میشه کرد ولی کار اصلی و مسئولان باید در سیاست هاشون انجام بدند انقدر که مدیران کشور به مردم ضربه زدند آمریکا ضربه نزد
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/02/19
پنج سال دوام ...بزک نمیره دیگه ...این کارشناس فقط نوک دماغ خود رو می بینه ....با این وضعیت حدود 18ماه میتوان زندگی در نکبت کرد ...اونم در بهترین حالت ممکن این مقداره...به زودی پراید تولید 74با هر چی پول داری هم قابل خریداری نیست
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1398/02/19
بی سواد وقتی ذخیره ارزیت رو خرج بکنی ارزش ریال اون موقع از ارزش پول الان ونزولا کمتر میشه. اینو یعنی نمیفهمی کارشناس؟!
عجبا
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/02/19
خیلی دوام خواهیم آورد پشگل مصرف میکنیم
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1398/02/19
بدون فروش نفظ کل نظام اقتصادی بهم میخوره وملت باید بجای سه وعده غذا یک وعده اینم نون خالی چون پیاز هم کارش شده مرتبط با دلار
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1398/02/19
خلایق هرچه لایق
Iran, Islamic Republic of
13:23 - 1398/02/19
دلداری ندین مارو
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/02/19
فعلا دو ماه دوام نیاوردیم
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/02/19
با داشتن اقتصادی که اتکایی به نفت نداره
اوصاع خیلی بهتر هم میشه
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/02/19
پس چرا به فکر ملت نیستید شما که صادرات داشتیم این همه هم ذخایر داشتیم چرا ملت و زجر می دادید
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/02/19
هه شما ۱۵۰ میلیارد دلار که اوباما داد رو طی چندماه خوردید و پخش و نابود کردید حالا با ۱۳۰ میلیارد میخواهید ۵سال کشور اداره کنید؟؟؟؟ ...
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1398/02/19
محرومین که ازپول فروش نفت ایران سودی ندارن خدا کنه چشمه اش خشک شود
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1398/02/19
ده ها سال دیگر دوام میاورید .نگران نباشید . اما به چه قیمتی و جواب پروردگار منتقم را چه میدهید؟
United Arab Emirates
17:30 - 1398/02/20
بدون نفتو نمیدونم ولی بدون آب سه روز.
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1398/02/22
خیلی کشورها نفت ندارن و زندگی میکنن.مردم و دولت باید بدانند. اول بدون فروش نفت کشور مشکل اقتصادرو حل کنند . با فکر اقتصادی وتلاش دولت و همکاری مردم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج