دویچه‌وله: اروپا همچنان به برجام پایبند است
۸۶۱۳۶۱
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
۴۰۴۶ 
شبکه خبری دویچه وله آلمان روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقدام دیروز ایران برای به توقف بخشی از تعهدات خود در توافق هسته ای ایران (برجام) به منزله خروج از آن نیست و اروپا هم همچنان بدان پایبند است.

خبرگزاری ایرنا: شبکه خبری دویچه وله آلمان روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقدام دیروز ایران برای به توقف بخشی از تعهدات خود در توافق هسته ای ایران (برجام) به منزله خروج از آن نیست و اروپا هم همچنان بدان پایبند است.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت: اگرچه میانجیگری اتحادیه اروپا میان آمریکا که اروپا را بر سر برجام تهدید می کند و ایران که دیروز یک ضرب العجل 60 روزه برای از سرگیری عنی سازی اورانیوم تعیین کرد، کار آسانی نیست اما اتحادیه اروپا معتقد است که اقدام دیروز ایران نه تنها نقض برجام نیست بلکه خروج از آن نیز به حساب نمی آید.

وی که خواست نامش فاش نشود در گفت وگو با این شبکه افزود: اگرچه آمریکا انتظارات خودش را از اتحادیه اروپا مطرح می کند و تهدید می کند که شرکت های اروپایی را در صورت تعامل با ایران تحت پیگرد قرار می دهد و از طرف دیگر ایران نیز از این اتحادیه انتظار حمایت دارد، اما اگرچه باید گفت که نباید از اتحادیه اروپا توقع زیادی داشت اما با این وجود اتحادیه اروپا تا زمانی که ایران به برجام پایبند است، همچنان به این توافق مهم بین المللی پایبند می ماند و برای حفظ آن از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزد.

این مقام تصریح کرد: اما آنچه در اینجا مهم و تعیین کننده است، نه تهدیدات آمریکا، بلکه گزارشات نظارتی همیشگی آژانس بین المللی انرژی اتمی است که مشخص می کند ایران از برجام خارج شده است یا خیر.

وی افزود: پس باید صبر کرد و دید که در گزارشی که چند هفته آینده آژانس از فعالیت های هسته ای ایران منتشر می کند موردی از نقض تعهدات ایران از برجام گزارش می شود یا خیر، این در حالی است که 14 گزارش گذشته این آژانس هیچ موردی، حتی در حد بسیار کوچک از نقض برجام از سوی ایران را گزارش نکرده است.

با این وجود هنوز مشخص نیست که اتحادیه اروپا و دیگر شرکا از جمله روسیه و چین چقدر می توانند در برابر تهدیدات پی در پی آمریکا برای قطع ارتباط با ایران همراهی کنند و از طرف دیگر رضایت دولت ایران را نیز برای پایبندی خود به برجام جلب کنند؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1398/02/19
همان طور که اروپا به برجام پایبند است همانطور هم ما به برجام پایبند خواهیم بود!
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/02/19
این واقعییت را بایدقبول کرد که تمام قدرتهای جهان درمقابل آمریکاضعیف هستند ومنافع ملی خودرابخاطر ایران بخطر نمی اندازند.
پس چراایران حاضرهست بخاطر دیگرکشورها منافع ملی خود را ازبین ببرد؟چرابرای حفظ نظام وکشور سیاستهای واقعی راانجام نمیدهند؟چراهمیشه تندروها سیاستهارا اعمال میکنند؟
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/02/19
اروپا مگه قبلا پایبند بود به برجام که میگه همچنان به برجام پایبند است شرکتهای اروپایی که قراردادهاشون و نصفه کاره ول کردن رفتن اروپاییها با آمریکا توافق پنهانی کردن ظاهرا بگن به برجام پایبندن و ایران و تو برجام نگه دارن
United States
12:25 - 1398/02/19
اروپا همچنان به برجام یکطرفه سفت ومحکم و به جد پایبند است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
به همین خاطر رنو و پژو از ایران رفتن
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/02/19
دقیقا به کجاش پایبنده؟
لطفاً با تصویر نشون بدید.
United Arab Emirates
20:37 - 1398/02/19
اروپا زیرکانه ایرانی ها را فریب میده چون میخواد ابتدا ایران راضعیف کنه تا تلافات اش کم باشه و ضربه آخر را همدستی آمریکا و اعراب و اسراییل بزنه مواظب باشیم
Iran, Islamic Republic of
03:24 - 1398/02/20
اروپا هم نوکر امریکاست تو این یکسال هیچکار نکردن بجز مسخره کردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج