پروانه‌ها به مزارع تهران حمله کردند
۸۶۱۵۱۱
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
۱۱۱۷۴ 
هجوم میلیون ها قطعه پروانه به مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، صحنه‌های زیبایی از حضور این حشره را در اکثر مناطق این شهرستان‌ها به وجود آورده است.

خبرگزاری ایرنا : هجوم میلیون ها قطعه پروانه به مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، صحنه‌های زیبایی از حضور این حشره را در اکثر مناطق این شهرستان‌ها به وجود آورده است.

از اواسط هفته جاری، میلیون ها قطعه از گونه ای پروانه به شهرستان های قرچک، پیشوا و ورامین، صحنه های زیبایی را از حضور این حشره در مناطق شهری و روستایی به ویژه بوستان ها، مزارع و تاغزارهای شهرستان به وجود آورده است که البته با نگرانی برخی از کشاورزان نیز همراه بوده است و برخی از این افراد قصد دارند که با سم پاشی، با آن مبارزه کنند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ورامین گفت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شده که این پروانه آفت نیست و نباید از بابت حضور آن ها در مناطق شهری و روستایی نگران بود.

منصور گل محمدی افزود: پس ازبررسی منابع مختلف مشخص شده که این پروانه آفت هیچگونه درخت و درختچه مثمر و زینتی نمی باشد بلکه در زنجیره غذایی می تواند به عنوان خوراک پرندگان قرار گرفته و به گرده افشانی نیز کمک کند.

وی تصریح کرد: در مناطق کویری و در زمان شکوفه دادن درختچه های گز، میلیون ها قطعه پروانه در این مناطق حضور پیدا کرده اند که در سال های اخیر بی سابقه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین نیز با اشاره به روزپر بودن این گونه از پروانه ها گفت: این گونه از پروانه ها به دلیل روزپر بودن، آفت محصولات زراعی محسوب نمی شوند و نیازی به مبارزه با آن نیست.

محمدحسین تاجیک اظهار داشت: هم اکنون تعداد زیادی از این پروانه ها در مزارع کلم حضور دارند که هیچ گونه آسیبی به مزارع وارد نمی کند.

کشاورزان از مبارزه به این پروانه پرهیز کنند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان قرچک نیز گفت: با بررسی های صورت گرفته، این پروانه ها مهاجر نیستند چرا چه تاکنون گزارشی از استان های مجاور در خصوص هجوم پروانه ها گزارش نشده است.

محمد طاهر ظاهری افزود: بارندگی های اخیر و پوشش گیاهی بسیار مناسب دشت باعث افزایش تعداد این گونه از حشره شده که بسیار زیبا است و به هیچ عنوان آفت حساب نمی شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
United States
19:45 - 1398/02/19
لطفا عکس این پروانه های زیبا بگذارید .
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/02/19
حداقل یک تصویر میگذاشتید
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/02/20
ای جان مگه میشه پروانه آفت باشه کاش بیان به محل ما
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1398/02/21
حمله؟؟؟ چه تیتر بی معنایی!!!
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
پروانه ها خوشرنگ هستند .و موجودی بی ازار و پرواز دل انگیزی دارند.!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج