چمران: کاهش حضور مردم در انتخابات خطر است
۸۶۱۶۳۳
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
۴۰۵۶ 
نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: واقعیت آن است که اگر وضع به همین منوال بوده و مردم ناراحت، ناراضی و بی‌انگیزه باشند صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مشکل عدم حضور و بی رغبتی مردم را خواهد داشت.

خبرآنلاین: نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: واقعیت آن است که اگر وضع به همین منوال بوده و مردم ناراحت، ناراضی و بی‌انگیزه باشند صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مشکل عدم حضور و بی رغبتی مردم را خواهد داشت.

طبق اعلام وزارت کشور قرار است انتخابات مجلس دوم اسفند ماه سال جاری برگزار شود. با این حال اما از تحرک احزاب و گروه‌های سیاسی به منظور آماده‌سازی برای انتخابات پیش‌رو خبری نیست این درحالی است که گمانه‌زنی‌ها پیرامون انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تاکنون بازتاب بیشتری در فضای رسانه‌ای کشور داشته است.

عده ای بر این باورند که ورود زودهنگام به انتخابات مجلس آسیب‌زا بوده زیرا ایجاد فضای انتخاباتی زودرس باعث می‌شود تا نمایندگان از فعالیت‌های خود در حوزه قانونگذاری و نظارت بازبمانند، در مقابل گروهی دیگر بی‌تفاوتی نسبت به انتخابات مجلس را ناشی از ضعیف‌شدن آن دانسته و به همین خاطر معتقدند انتخابات ۹۸ مساله اصلی مردم نیست.

مهدی چمران درباره علت پیشی گرفتن انتخابات ۱۴۰۰ بر انتخابات ۹۸ به خبرآنلاین گفت: مجلس جایگاه مهمی است و شاید مجلس تعیین کننده انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ باشد اما درباره اینکه چرا انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بر مجلس پیشی گرفته باید گفت انتخابات مجلس به ویژه در شهرهای بزرگ در دست افراد، سازمان‌ها و گروه‌ها نیست بلکه بین همه شهرها، روستاها و حتی شهرهای کوچک تقسیم می‌شود بنابراین اظهارنظر درباره آن همانند انتخابات ریاست جمهوری قابل کنترل، تصمیم گیری و برنامه ریزی نیست.

وی با تاکید بر تفاوت انتخابات مجلس در تهران و شهرستان‌ها، ادامه داد: در انتخابات مجلس نامزدها باید در حوزه‌های انتخابیه متفاوت فعالیت کرده و البته نتیجه هم مشخص نیست به عبارتی در استان های مختلف بر خلاف تهران شرایط اینگونه نیست که لیستی داده شده و اسمی روی آن گذاشته شود و همه هم چشم بسته به آن رای بدهند و نماینده های خود را نشناسند بلکه مردم نماینده خود را از نزدیک ملاقات کرده و او را می شناسند و به همین دلیل رقابت شدیدی شکل می گیرد. در تهران رقابت لیستی و در شهرستان ها رقابت فردی است به همین دلیل انتخابات مجلس مثل ساز و کار انتخابات ریاست جمهوری قابل کنترل نیست که پرسیده شود آیا نامزد انتخابات مجلس آینده هستید یا خیر؟

نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب تصریح کرد: در انتخابات مجلس، نامزدهایی که مایل هستند در حوزه های انتخابیه مختلف برنامه‌ریزی وفعالیت می‌کنند به خصوص افرادی که هم اکنون نماینده هستند امکان فعالیت بیشتری دارند ولی انتخابات ریاست جمهوری این حالت را ندارد. انتخابات ریاست جمهوری به گونه‌ای است که در هر گروه و جناحی افراد تصمیماتی گرفته و روی فرد مشخصی تاکید و در نهایت او را معرفی می‌کنند به همین دلیل بیشتر در مرکز توجه قرار دارد.

وی در پاسخ به اینکه سایه انداختن انتخابات ۱۴۰۰ بر ۹۸ تا چه میزان به عملکرد مجلس مرتبط است، ادامه داد: چندان با این گزاره موافق نیستم چرا که فکر می کنم اگر این موضوع را در انتخابات مجلس بپذیریم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم با همین استدلال روبرو هستیم به این معنی که اگر عملکرد دولت با وضع و روند فعلی پیش برود مشخص نیست در انتخابات ریاست جمهوری شرایط چه خواهد شد.

چمران ادامه داد: واقعیت آن است که اگر وضع به همین منوال بوده و مردم ناراحت، ناراضی و بی‌انگیزه باشند صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم مشکل عدم حضور و بی رغبتی مردم را خواهد داشت.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب ادامه داد: بر این باورم که این طور نیست که مردم انگیزه ای برای انتخابات ۹۸ نداشته اما برای انتخابات ۱۴۰۰ شور و اشتیاق داشته باشند زیرا مردم می گویند مگر بیکار هستیم که رای دهیم، آن هم به افرادی که تنها وعده می دهند و نه تنها عمل نمی کنند بلکه سر ما را کلاه می گذارند و شرایط را به سمتی می برند که زندگی ما سخت تر می شود، بنابراین اگر وضعیت مردم به همین منوال پیش برود معلوم نیست انتخابت ریاست جمهوری هم وضع خوبی داشته باشد.

انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/02/20
عجب رویی دارندوتوقع رای
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
انقدر خوشم میا د حرف زیادی میزنن بعد هم جوگیر میشن رای میدن مردم
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/02/20
واقعا" دنبال انتخابات هستید
خیلی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
اتفاقا ایشون به شدت دنبال این هستند که مردم مشارکت نکنند،چون کسانی که به ایشون و دارو دسته ایشون رای میدن همیشه هستن،به نظر میاد با این حرفشون یه جورایی مردم رو تحریک کردن در انتخابابات شرکت نکنند تا خودش و دارو دستّش دوباره به قدرت برسند و از مردم انتقام بگیرند،انشاالله که به آرزوش نمیرسه!!
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1398/02/20
فرقی نمیکنه به کی رلی بدی هر کی بیاد همینه زمان احمدی نژلرم همه چی سه چهار برابر شد شرکتا خوابید بیکار شدیم الانم پس به چه امیدی رای بدم
Netherlands
10:53 - 1398/02/20
آقای چمران دقیقا صحیح می فرمائید .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مشکل عدم حضور و بی رغبتی مردم را خواهد داشت.
.
.
.
مطمئن باش
سانسور چی به ملکوت اعلا پیوست ‌‌ ‌
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/02/20
مردم را هاج و واج کردین خطر ناک نیست

از قدیم گفتن آدم عاقل از یک سوراخ دو بار نیش نمیخوره
قبلا رای دادیم بس است دیگر
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/02/20
غصه نخورید انتخابات زورکی شرکت میکنن چون شناسنامه چک میشه براکارمنداوغیره رای نداده باشن معلق میشن
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/02/20
احمق هرکی بیاد ب شما رای بده
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/02/20
خوبه یواش یواش دارن به این نتیجه میرسن که واقعا ملت تو نازو نعمت نیستن و فقط اختلاسگران عزیز هستن که دارن زندگی میکننن
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/02/20
وقاحت تا کجا با سو مدیریت مردم رو بیچاره کردن باز توقع حضور پرشور دارن
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/02/20
چیه احساس خطر کردی واقعا فکر کردی رای میدیم
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/02/20
استاد برای شما که بد نیست خدارا شکر بارای بالا میرید انشالله
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/02/20
فقط نگران همین انتخابات هستند
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/02/20
واقعیت اینجور است اگر وضعیت نارضایتی مردم اینگونه ادامه داشته باشد امیدی به شرکت در انتخابات نیست گرانی بیداد می کند قیمت اجناس هر روز نگران می شود مردم آه در بساط ندارند نارضایتی از صندوقهایی که پول مردم را بالا کشیدن نارضایتی کارمندان از افزایش حقوق به تناسب تورم عدم پرداخت بدهی کارمندان خصوصا فرهنگیان که مدت زیادی از پرداخت پاداش پایان سال آنها می گذرد
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/02/20
یعنی کسی هم هست که بخاد تو انتخابات شرکت کنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
احمق زیاده
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1398/02/20
بنظر من ۹۳/۵٪ مردم شرکت نخواهند کرد.
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/02/20
ما که دفعه قبل رای دادیم، ولی این دفعه با این وضعیت ....
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1398/02/20
نه حتما میاییم شماها خیلی کار برای ما کردین مگه ما مشکلی داریم که نیاییم !!!
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/02/20
من کارمندم ولی رای نمیدم
پاسخ ها
KKKKKKKKKKK
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
بی کار میشی بعد اجاره خانه شما عقب میافتد
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1398/02/20
نترس اقای چمران مردم بخاطریارانه یاکارمندبودن یااینده سرکاررفتن مجبورندرای بدن.
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1398/02/20
آی برترینها من کاربر خبررسان داغ بودم به خاطر اینکه نظرات منو چاپ نکرد منم حذف کردم وشما برترینها را نصب کردم حالا میبینم شماهم مثل خبر رسان داغ نظردادم ولی چاپ نکردید چرا علت چیه این بی احترامی به کاربره که نظرش را چاپ نمیکنید اگر اینطور باشه برترینها را حذف میکنم
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/02/21
شما ناراحت اینی که مردم نیان. نه عزیز دل برادر ! روز انتخابات چنان جو فراموشی در ذهن مردم همیشه در صحنه تراوش میکنه که تا ساعات پایانی شب پای صندوق رای میدوند.
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1398/02/21
تورو چطوری وکجای دلم بزارم ؟ نمیشه بیسوادان و بازی ....متقاعد بشید بری منزل استراحت کنید و با شش کلاس درس برای نوه ونتیجه قصه تعریف کن تو و امثال تو بدبخت کردید مردم را و تنها هنرو کارنامه ت اشتی دادن عباس جدیدی بود که پول اجاره خونه زنش رو نداده بود...حلش کردی دانشمند
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1398/02/21
به هیچ وجه رای نمیدم با این وضعیت اسفناک
United States
11:04 - 1398/02/22
وقتی بخوام رای بدم یعنی اینکه به این گرونی وتورم ایناراضی هستم,پس گوشام درازنیست نمیام رای بدم به بدبخت موندم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج