بی‌نظیر مثل هت‌تریک لوکاس؛ سه گل با پای چپ از بازیکن راست پا!
۸۶۱۸۶۳
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
۳۵۳۲ 
لوکاس مورا هر سه گل خود در مقابل آژاکس را با پای چپ به ثمر رساند.

وبسایت نود: در صد و بیست و چهارمین مسابقه فصل 19-2018 لیگ قهرمانان اروپا آژاکس در ورزشگاه یوهان کرویف آمستردام در شرایطی میزبان تاتنهام بود که با توجه به پیروزی 1-0 بازی رفت، امید فراوانی به صعود به اولین فینال خود در 23 سال اخیر داشت.

با گل های ده‌لیخت و زیاش و برتری دو گله آژاکس در پایان نیمه دوم، رویای پسران خدا از همیشه واقعی تر به نظر می‌رسید، اما جادوی لوکاس مورا در نیمه دوم هنوز از راه نرسیده بود.

ستاره 26 ساله اهل سائوپائولو در دقیقه 55 روی پاس گل دله علی گل نخست تیمش را به ثمر رساند و 4 دقیقه بعد، روی اشتباه آندره اونانا با حرکتی مختص ستارگان آمریکای جنوبی گل تساوی بخش تیمش را وارد دروازه کرد. برای تکمیل شب جادویی آمستردام، لوکاس به یک پاس دیگر از علی نیاز داشت تا در دقیقه 95:01 گل سوم خود را هم به ثمر رسانده و بازیکنان آژاکس را نقش بر زمین کند.

هت‌تریک لوکاس با پای چپ از بازیکن راست پا!

به نقل از فیفا، نکته جالب در هت‌تریک مورا، به ثمر رسیدن هر سه گل این بازیکن با پای چپ بود؛ آن هم در شرایطی که لوکاس ذاتا بازیکنی راست پا است. در حقیقت این چهاردهمین هت‌تریک تاریخ لیگ قهرمانان بود که هر 3 گل با پای چپ به ثمر می‌رسید و اولین هت‌تریکی که در آن بازیکنی راست پا هر 3 گل خود را با پای چپ وارد دروازه رقبا می‌کرد.

پیش از این، هر 13 هت‌تریک پای چپ تاریخ لیگ قهرمانان توسط بازیکنانی چپ پا ثبت شده بود. لیونل مسی (6 هت‌تریک)، آدریانو (2 هت‌تریک)، کلودیو لوپز، لوان کوبیاشویلی، رابین فن‌پرسی، گرت بیل و پائولو دیبالا بازیکنان چپ پایی بودند که توانسته بودند هت‌تریکی با 3 گل پای چپ در لیگ قهرمانان به ثبت برسانند.

لوکاس همچنین سومین بازیکن تاریخ باشگاه تاتنهام است که موفق به هت‌تریک در لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. پیش از او گرت بیل (در مقابل اینترمیلان، 20 اکتبر 2010) و هری کین (در مقابل آپوئل نیکوزیا، 26 سپتامبر 2017) بازیکنانی بودند که برای تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا هت‌تریک کرده بودند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج