ماجدی: در جریان انتخاب خوزه مورسیا نیستم
۸۶۲۰۰۸
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
۳۳۸۹ 
با تلاش های رییس کمیته آموزش از این پس فدراسیون فوتبال می تواند مدارک کلاس های مربیگری را برای مربیان صادر کند و دیگر نیاز به ارسال مدارک به afc نیست و این به خاطر عضویت ایران در کنوانسیون آموزش است.

ورزش سه: این اتفاق یک موفقیت بزرگ برای کمیته آموزش بود که البته با تلاش های زیاد و هم چنین بالا بردن کیفیت برگزاری کلاس های مربیگری در ایران به دست آمد. به همین بهانه دقایقی با میرشاد ماجدی رییس کمیته آموزش گفتگو کردیم که در زیر می خوانید:

*چه خبر از کمیته آموزش؟

در حال نامه نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم تا مراحل صدور مدرک برای مربیانی که در کلاس شرکت می کنند، قانونی شود. هم چنین آخرین مرحله کلاس مربیگری حرفه ای در ایران که به دلیل فوت ریچارد بیت مدرس انگلیسی آن متوقف شده بود در حال برنامه ریزی است.

آخرین مرحله این کلاس در دو تایم 5 روزه برگزار می شود. یکی از 28 خرداد تا یک تیر و یکی هم از 16 تیر تا 20 تیر. این کلاش نزدیک به 18 تا 20 مربی شرکت کننده دارد که انشاالله همه آنها در آخرین مرحله کلاس شرکت خواهند کرد و موفق به گرفتن مدرک حرفه ای خواهند شد.

*آیا این احتمال وجود دارد که مربیان خارجی هم در کلاس های مربیگری فدراسیون فوتبال ایران شرکت کنند با توجه به اینکه ما به عضویت کنوانسیون آموزش درآمده ایم؟

این به بحث های بین المللی برمی گردد. صحبتی در این باره نشده است اما باید به این نکته اشاره کنم که کنفدارسیون فوتبال آسیا علاوه بر ایران در حال ارزیابی دیگر کشورها است و به دنبال این است به دیگر کشورها هم اجازه صدور مدارک برای مربیان را توام با برگزاری کلاس های مربیگری بدهد.

*ظاهرا قرار است برای مربیان لیگ برتری الزام شود که حتما دارای مدرک حرفه ای باشند تا روی نیمکت تیم ها بنشینند.

زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ما تعیین کرده از سال 2020 است. به واقع از سال 2020 مربیانی می توانند تیم های خود را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کنند که دارای مدرک حرفه ای باشند و از فدراسیون های ملی خواسته است این قانون در بازی های داخلی هم پیاده شود. بنابراین در فصل آتی که در سال 2019 برگزار می شود مربیان با مدرک a هم می توانند روی نیمکت تیم های لیگ برتری بنشینند اما از سال 2020 مربیانی که خواهان نشستن روی نیمکت تیم های لیگ برتری به عنوان سرمربی هستند باید دارای مدرک حرفه ای باشند.

*در خبرها آمده که قرار است مورسیا اسپانیایی مربی تیم الشحانیه مربی استقلال شود. آیا این خبر صحبت دارد؟

من در جریان انتخاب خوزه مورسیا برای حضور در راس کادر فنی تیم استقلال نیستم. در این باره صحبتی با من نشده است و الان این خبر را از زبان شما می شنوم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/02/21
شفر که خیلی بهتر از مورسبا بود .
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/02/21
از هواداران میخوام اگه مربی کارنامه دار در حد تیم ملی نیاوردن همون مسابقه اول از خجالت فتحی دربیان
United Arab Emirates
16:03 - 1398/02/21
ننگ بر اون تاجی که بازم اجازه بده یه مربی درپیت بیارن واسه تیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج