پمپئو: مردم ایران به خاطر تحریم‌ها در رنج هستند
۸۶۲۳۹۹
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
۶۹۵۴ 
وزیر امور خارجه آمریکا به تکرار ادعای خود درباره مداخله ایران در امور ونزوئلا پرداخت و مدعی شد: حکومت ایران در حالی که مردم ایران به خاطر آن‌ها در رنج هستند، در حال پول خرج کردن در ونزوئلا است. آن‌ها به ونزوئلا نیروی نظامی می‌فرستند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا هدف آمریکا از گسترش حضور نظامی اخیر خود در خاورمیانه را تقویت توان دولت ترامپ در واکنش به آن‌چه هر گونه اقدام متجاوزانه از سوی ایران می‌خواند، عنوان کرد.

 مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌بی‌سی ایران را یک تهدید فعال علیه منافع آمریکایی که در حال پراکندن هرج و مرج در خاورمیانه است، خواند و در عین حال گفت: کاخ سفید از فرصت مذاکره با تهران استقبال می‌کند.

مایک پمپئو همچنین مدعی شد که متوجه تهدیدهای افزایش یافته از جانب ایران است و دولت دونالد ترامپ در حال تقویت توان خود برای پاسخ به آن‌چه هر گونه اقدام "متجاوزانه" توسط ایران خواند، است؛ به همین دلیل آمریکا یک ناوهواپیمابر و ادوات جنگی دیگر به منطقه اعزام کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت: ما تمام کارهای درست را با تمام توان خود برای افزایش موقعیت امنیتی خود انجام داده‌ایم، اما همچنین می‌خواهیم مطمئن شویم که نیروهای بازدارنده‌ای داریم که اگر ایران تصمیم بگیرد به سراغ یکی از منافع آمریکا در عراق، افغانستان، یمن یا هر جای دیگری در خاورمیانه بیاید، آماده خواهیم بود تا به گونه‌ای مناسب به آن‌ها پاسخ دهیم.

سی‌ان‌بی‌سی در ادامه نوشت: بر خلاف حضور نظامی گسترده‌تر در منطقه، وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد که آمریکا به دنبال جنگ نیست و خود را گرفتار یک جنگ نیز نخواهد کرد.

وی با بیان این که ما نمی‌خواهیم که در محاسبات‌مان دچار اشتباه شویم و هدف ما جنگ نیست، هدف‌شان را تغییر در رفتار ایران خواند و در اظهاراتی فرافکنانه گفت که امیدواریم مردم ایران سرانجام به آن‌چه می‌خواهند و کاملاً سزاوار آن هستند دست پیدا کنند.

پمپئو در ادامه برای تشریح هدف آمریکا از حضور نظامی گسترده‌تر در منطقه گفت: نیروهایی که مستقر می‌کنیم نیروهایی هستند که قبلاً در منطقه بوده‌اند، همان‌طور که می‌دانید ما گاهی ناوهای هواپیمابر به خلیج فارس می‌فرستیم، اما رئیس جمهور [دونالد ترامپ] می‌خواست مطمئن باشد که اگر چیزی رخ دهد، آماده خواهیم بود تا به گونه‌ای مناسب پاسخ دهیم.

پمپئو افزود که گزینه‌هایی دیپلماتیک آماده دارد تا دونالد ترامپ "در صورتی که ایرانی‌ها تصمیم بدی بگیرند" انتخاب‌هایی داشته باشد.

وزیر امور خارجه آمریکا توضیح کمی درباره این موضوع ارائه کرد که آمریکا احتمال دارد در یک موقعیت مجادله با ایران چه مسیری را پیش بگیرد، اما تاکید کرد که واشنگتن "بیکار نخواهد نشست".

وی در این باره توضیح داد: حمله به منافع آمریکایی توسط نیروهایی که از سوی ایران هدایت می‌شوند، چه نیروهای رسمی ایران باشند و چه نهادی که تحت کنترل ایرانی‌ها باشد ما آن عده نظامی را مسئول خواهیم دانست. رئیس جمهور ترامپ در باره این مسئله به وضوح گفته است که "پاسخ مناسبی خواهیم داد".

وزیر امور خارجه آمریکا برای توجیه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران و نادیده گرفتن تأثیر آن بر مردم عادی، مدعی شد: رک و پوست کنده آن که تحریم‌ها معطوف به حکومت ایران است تا رفتارشان را تغییر دهند. حکومت ایران متوجه هزینه‌ای هست که اعمال می‌شود.

وی به تکرار ادعای خود درباره مداخله ایران در امور ونزوئلا پرداخت و مدعی شد: حکومت ایران در حالی که مردم ایران به خاطر آن‌ها در رنج هستند، در حال پول خرج کردن در ونزوئلا است. آن‌ها به ونزوئلا نیروی نظامی می‌فرستند.

مایک پمپئو در آخر درباره امکان مذاکره میان آمریکا و ایران و با اشاره به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، مبنی بر این که امیدوار است روزی ایران با او تماس بگیرد و باهم مذاکره کنند گفت: ما از آن تماس استقبال خواهیم کرد. البته که ما خواستار حل‌وفصلی دیپلماتیک درباره تمام این درگیری‌هایی هستیم که امروز درباره آن در اینجا صحبت کردیم و این به خوبی قابل درک است.

به گزارش ایسنا، مشاور امنیت ملی آمریکا هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که آمریکا در واکنش به آن‌چه "برخی نشانه‌ها و هشدارهای مشکل‌ساز و جنگ افروزانه" از سوی ایران خوانده، ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد.

سپس مقامات پنتاگون [وزارت دفاع آمریکا] نیز روز جمعه اظهار کردند که این وزارت‌خانه آمریکا یک آتشبار ضد موشکی پاتریوت را برای پشتیبانی دفاع در برابر آن‌چه تهدیدهای ایران خوانده شده است به خاورمیانه اعزام می‌کند که بخشی از آرایش نظامی دقیق برای جلوگیری از آن‌چه "حمله نیروهای ایرانی یا نیروهای نیابتی آن‌ها" عنوان شده، است.

کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز پیش از این در واکنش به بیانیه بولتون در خصوص اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران گفت: بولتون فاقد فهم نظامی و امنیتی است و اظهارات وی بیشتر جنبه خودنمایی دارد.

وی افزود: بر اساس رصد دقیق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ۲۱ روز قبل وارد دریای مدیترانه شده است و بیانیه بولتون استفاده ناشیانه از یک رویداد سوخته برای جنگ روانی است.

خسروی با اشاره به ناکامی‌های مستمر ارتش آمریکا در مواجهه با بحران‌های منطقه‌ای خاطر نشان کرد: بعید است فرماندهان و بدنه ارتش آمریکا تمایلی به آزمون توانمندیهای اثبات شده نیروهای مسلح ایران داشته باشند.

ادعای دولت ترامپ درباره دخالت ایران در امور ونزوئلا چندین بار مطرح شده است که پیش از این سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا را مضحک خواند و آن را تقبیح کرد.

موسوی افزود: در حالی که به درخواست دولت ونزوئلا متخصصین ایرانی تلاش می‌کنند به بهبود سیستم آب و برق در آن کشور کمک کنند، آمریکا سی میلیارد دلار ذخایر ارزی ونزوئلا را غارت کرده و ملت آن را آماج تروریسم اقتصادی خود قرار داده است و از آنها می‌خواهد یا علیه دولت مشروع خود شورش کنند یا گرسنگی بکشند. این اقدام آمریکا دخالت آشکار و خودسرانه در امور داخلی ونزوئلا بوده و به شدت محکوم است.

به دنبال اقدام متقابل ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود از ۱۸ اردیبهشت ۹۸ در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام،، دونالد ترامپ، شب گذشته با اظهار این که "چیزی که در رابطه با ایران مایلم شاهدش باشم؛ مایلم شاهد این باشم که آنها با من تماس بگیرند".

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در گفت‌وگو با شبکه‌ای آمریکایی در پاسخ به این سوال که آیا ایران با آمریکا مذاکره خواهد کرد گفت: اولین سوالی که او [دونالد ترامپ] باید پاسخ دهد این است که چرا میز مذاکره را ترک کرد؟ ما در حال مذاکره با تمامی اعضای برجام از جمله آمریکا در چارچوب کمیسیون مشترک آن توافق بودیم که او ناگهان تصمیم گرفت از میز مذاکره کنار برود. چرا او که با پیشینه پاره کردن یک توافق هسته‌ای که تنها میان ایران و آمریکا نبود، با قدرت‌های دیگر جهان بر سر آن مذاکره شده بود، به امضای شورای امنیت سازمان ملل رسیده و به بخشی از قانون بین‌المللی تبدیل شده بود، پیشنهاد دور جدیدی از مذاکرات با ایران را می‌دهد، این سوال را جواب نداده است؟ چه تضمینی وجود دارد که او در مذاکرات آینده آمریکا با ایران بدعهدی نکند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/02/22
گورت آماده است آقای پمپئو.خبری ازمذاکره نیست.ملت ایران برای جهاد و نابودکرذن کفر وآمریکا آماده است.شما مذاکره مجدد را با خود به قبر خواهید برد.مرگ برآمریکا
پاسخ ها
آریا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
تو بی خود کردی
KKKKKKKKKKK
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ترامپ هم در‌ایران نوچه دار د
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
بمیر باو‌اگه جنگ بشه همین شماها‌ که اینقد ادعا میکنین زودتر از همه میرینین تو خودتون
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/02/22
مذاکره کنید قبلا از اینکه با بی احترامی مجبور به این کار بشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آره در رنج هستند عوضي ???تو برو اینو به اون ترامپ بی پدر بگو که همش میگه اینکار برای خوشی مردم ایران کرده .بی همه چيزا آرزوی مرگ تک تکتون تو جهنم دارم .
دونالد ترامپ
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
بزودی ترامپ حمله میکنه و ما بهش ملحق میشیم به امید حق و زندگی اسون میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
كل يوم عاشورا كل ارض كربلا
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/02/22
انسان عاقل از یگ سوراخ یگ بار گزیده میشود ...اگر عاقل باشد ..
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/02/22
صداقت شمادرمذاکره باکره شمالی ثابت شد؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آمریکایی ها دروغگوترین موجودات روی زمینند.اینبار هر اتفاقی که بیفتد به آنها اعتماد نمیکنیم.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/02/22
برین جلو مزاکره کنید پاپیش بزارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
همين امثال شما كه نمي تونن كلمه مذاكره رو هم بنويسن، مي رن مذاكره و اين بلا رو سر مردم ميارن!!!
France
12:02 - 1398/02/22
تو که حالیته ترک کرد میخاد بر گرده بخدا ملت دارن عذاب میکش صبرشون لبریز شده بماند عده ای سیر که مال بیت المال تو جیبشونه ازتون حمایت می کنن اما تا کی ملتا نجات بدین ساعت ب ساعت داره گرونی ملتا از پاردر بیاره کینه را کنار بگذارید امریکا که ملتش در مضیقه نیستن شما مقصر هستین
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/02/22
زنده باد این اقا اون سر دنیا فهمیده مردم ما درچه حالن مسئولین خائن خودمون نفهمیدن تازه میگن تحریمها هیچ تأثژری نداشته
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/02/22
امریکا تو که میدونی مردم بیچاره شدن یا جنگ کن ا گم شو دست از سر ایران بردار گناه ما کا فقیر وبیچاره خانه اجارهای بیکار هستیم دست بکش دولت که بی خیال ما شده توهم بیخیال شو
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/02/22
درود بر پمپو و ترامپ مرگ بر اختلاس گرها و ساکت نشینان ایران
پاسخ ها
A
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
#صدای ترامپ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
بروخارج نشین بی غیرت با تمام کاستی ها مقاومت میکنیم تا اون دوازده شرط مچاله کنن بجای کاغذ توالت استفاده کنن برا اقای پمپ،و
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/02/22
آخرکره خر نامرد نه اینکه توهم ناراحتی مرم ایران رنج رامیکشن ولی ارتبات باشما غیر ممکن است
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/02/22
رنج مردم از گور تو بلند میشه
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/02/22
بخاطر خسیس بازی دولت در عرضه مناسب و کم شدن کالا در رنج هستند نه تحریم ها
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/02/23
در دشمنی تو و خائن بودن بعضی ها شکی نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج