دستگیری عامل اغفال دختر جوان با BMW
۸۶۲۵۱۷
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۹۴۷۰ 
فردی که با فریب شهروندان اقدام به کلاهبرداری، سرقت و زورگیری از آنان کرده بود، دستگیر شد.

خبرگزاری ایسنا: فردی که با فریب شهروندان اقدام به کلاهبرداری، سرقت و زورگیری از آنان کرده بود، دستگیر شد.

 دهم فروردین ماه امسال ‬ پرونده‌ای با موضوع زورگیری یک خودرو BMW به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان از کلانتری ۱۲۷ نارمک در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۳ در خیابان کرمان با ماشین در حال تردد بودم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین، در حالی که کلاه ایمنی بر سر داشتند مرا متوقف کردند، یکی از آنها با تهدید چاقو مرا از ماشین پیاده کرد و ماشین را سرقت کرد و نفر دوم نیز با موتورسیکلت از محل متواری شد.

مالباخته در ادامه‌ اظهاراتش با اشاره به داشتن اختلاف مالی با فردی به نام فرزاد. ف متولد ۱۳۷۰ گفت: چندی پیش با فرزاد آشنا شدم که مدعی داشتن دفتر خرید و فروش خودرو در منطقه جردن بود. چندین نوبت به دفتر کار فرزاد در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن رفتن تا اینکه یک روز فرزاد پیشنهاد داد حاضر است خودرو BMW مرا برای استفاده به عنوان ماشین عروس اجاره کند و من نیز این پیشنهاد را قبول کردم. چند روز اول، فرزاد اجاره ماشین را بدون هیچ‌گونه مشکلی و به صورت روزانه پرداخت کرد، اما پس از چند روز دیگر پولی پرداخت نکرد تا اینکه با پیگیری‌های فراوان توانستم ماشین را پس بگیرم و پس از آن فرزاد طی تماس‌های تلفنی ادعا کرد پول‌های پرداختی را برای خرید خودرو پرداخت کرده و مدعی مالکیت خودرو بود، اما پس از آن دیگر تماسی با من نداشت و من نیز دیگر هیچ خبری از او نداشتم تا اینکه موضوع سرقت BMW پیش آمد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به دفتر کار فرزاد در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن اطلاع پیدا کردند که فرزاد مدتی این محل را اجاره کرده، اما پس از مدت کوتاهی از آنجا متواری شده است. همزمان با شناسایی دفتر کار فرزاد، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که هر کدام به شیوه و شگردهای مختلف مورد کلاهبرداری از سوی فرزاد قرار گرفته بودند؛ در این میان خانم جوانی پس از مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت که حدود دو ماه پیش و در حالی که فرزاد با یک خودرو BMW در منطقه جردن در تردد بوده آشنا شده که پس از مدتی فرزاد به او پیشنهاد ازدواج داده و با این پیشنهاد اعتماد او و خانواده‌اش را جلب کرده است.

خانم جوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: طی مدتی که با فرزاد بودم، وی خودش را به عنوان نمایشگاه‌دار خودرو معرفی می‌کرد و ظاهر آراسته و ماشین‌های مدل بالایی که زیر پایش بگونه‌ای بود که شما به هیچ عنوان به صحبت‌هایش شک نمی‌کردید تا اینکه به من پیشنهاد ازدواج داد و به این ترفند و حیله اعتماد مرا جلب کرد. یک روز فرزاد به من پیشنهاد داد که چرا خودرو شخصی ام را با یک ماشین مدل بالای شاسی بلند تعویض نمی‌کنم و در ادامه پیشنهاد داد که حاضر است خودرو ۲۰۶ من و سمند یکی از اعضای خانواده ام را با یک هیوندا سانتافه تعویض کند و ما نیز بلافاصله پیشنهاد او را قبول کردیم؛ چون به هیچ عنوان فکر نمی‌کردیم که فرزاد یک کلاهبردار باشد. دقیقاً چند روز پس از آنکه ماشین‌ها را به فرزاد تحویل دادیم، گوشی تلفن همراه فرزاد خاموش شد و زمانیکه به دفتر کارش مراجعه کردم متوجه شدم که از آنجا نیز رفته است.

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی سوابق فرزاد اطلاع پیدا کردند که او یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری خودرو است. همچنین در بررسی اطلاعات موجود در سوابق فرزاد، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فرزاد خودروهای مدل بالا را از صاحبان آنها سرقت کرده و به فروش می‌رسانده که دو فقره از سوابقش نیز مربوط به پلیس آگاهی شیراز است.

اقدامات ویژه پلیسی برای دستگیری فرزاد در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتاً محل تردد فرزاد در منطقه تجریش شناسایی شد و او در روز سه شنبه هفته گذشته در حالی که‬ سوار بر یک دستگاه خودرو BMW مدل ۵۳۰ بود شناسایی و دستگیر شد. بررسی خودرو BMW نشان داد که خودرو مذکور سرقتی و دارای دستور توقیف است.

فرزاد پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی شد که خودروها را از صاحبان آنها خریداری کرده و در واقع با صاحبان خودروها اختلاف مالی داشته و هیچ‌گونه سرقتی انجام نداده است، اما با توجه به اطلاعات کامل و دقیقی که کارآگاهان از شیوه و شگرد انجام جرایم توسط وی در اختیار داشتند، به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به عنوان همدستش در زمان زورگیری خودروها گفت که خودرو BMW سرقت شده در خیابان کرمان را به شهرستان شیروان منتقل کرده است و بلافاصله هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضائی انجام، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان شیروان اعزام و ضمن دستگیری همدست فرزاد به نام امیر متولد ۱۳۷۳، خودرو BMW سرقت شده نیز کشف و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با آغاز تحقیقات برای شناسایی جرایم ارتکابی متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده به شیوه و شگردهای مختلف حداقل از ۳۰ نفر در شهرهای مختلف کلاهبرداری و سرقت کرده است و تاکنون تنها با مراجعه پنج نفر از شکات و مالباختگان، ارزش مالی پرونده‌اش به بیش از پنج میلیارد تومان رسیده است که با توجه به دعوت از سایر شکات و تلاش برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی ارزش مالی پرونده نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/02/22
این عاقبت دخترانی است که در خیابان با دیدن ماشین مدل بالا از خود بی خود میشوند. اگر دختری در انتخاب شخصی چشمش دنبال پول و ثروت نباشد این افراد مجال کلاهبرداری پیدا نمیکنن.
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
دختره میگه سرو وضع اراسته و نمایشگاهی و خودروی مدل بالا و ... هیچ جنبه معنوی و عاطفی تو این معیارا میبینید ! همه رو مادی و بیرحم و پول‌پرست کردید و کشوری زو به لجن کشوندید ،،، برید دیگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
ایرانی جان
کجا بریم ؟ تازه اومدیم ،به این زودیا هم نمیریم .
تا کلا کشورو نابود نکنیم جایی نمیریم !!!
شما باید برید عزیزم...
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/02/22
این عاقبت دخترانی است که در خیابان با دیدن ماشین مدل بالا از خود بی خود میشوند. اگر دختری در انتخاب شخصی چشمش دنبال پول و ثروت نباشد این افراد مجال کلاهبرداری پیدا نمیکنن.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/02/22
یه کار بزرگی در شرق تهران شده واون مقدار بسیار زیادی شیشه و هرویین در اطراف پاکدشت ورامین پلیس گرفته که میگن دیشب نشون داده تلویزیون ، اون خبر را پوشش بدید پانزده کیلو شیشه و چهل و پنج کیلو هروئین برای اولین بار هست صنعتی اینهمه یکجا کشف و دوزن مسلح دستگیر شدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
حالت خوب نیستا!
شیشه زدی؟
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1398/02/22
این لقمه حروم گردن زده بشه عا لیه ۰۰۰ آمو
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
گردن تورو باید زد که به ادم غیر جانی حکم اعدام دادی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
دعوا نکنید .
گردن جفتتونو باید زد .
پروها!!!
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/02/22
چه مارمولکی بوده خخخخ
امیدوارم گردنش بشکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
مملی جون گردنش کلفته ن
به این سادگی نمیشکنه...
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/02/22
عاقبت جامعه ای که به سمت ثروت باد آورده وبی زحمت برند وبه هر قیمتی بخواهند زندگی کنند تجمل گرایی بی داد میکنه مقصر هم نیستند چون وقتی با اباس شیک و ماشین مدل بالا وارد هر جایی بشی تا کمر جاوت خم میشند حالا دزد وکلاهبردار باشی یا انسانی شرافتمند که با زحمت وعلم وکار به ثروت رسیده باشی زمانیکه جایگاها عوض میشه همینه تمام کشور را دلالها به این روز انداختند دلالانی که بواسطه مسئولین ومدیران نالایق روی کار آمدند کار راحت ودر آمد نجومی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج