اکبریان: ثانیه۳۰ دیدار با ماشین‌سازی پاک بود؟
۸۶۲۷۷۸
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
۸۶۶۴ 
فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از تساوی تیمش مقابل نفت آبادان جنجال‌ساز شد.

فرهیختگان: فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از تساوی تیمش مقابل نفت آبادان جنجال‌ساز شد. وی بعد از بازی صحبت‌های تندی را مطرح کرد و درباره گلی که استقلالی‌ها به ثمر رسانده بودند و مردود اعلام شد، گفت‌: «این یک اشتباه داوری نیست بلکه حاصل یک فوتبال کثیف است.»

مجیدی صبح دیروز (یکشنبه‌) با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود حملات تندی را خطاب به وزیر ورزش و جوانان و جامعه فوتبال مطرح کرد و نوشت: «استقلال قهرمان نشد و به همه‌ آنچه می‌خواستند، رسیدند؛ از فدراسیون گرفته تا وزیر و معاون وزیر که در میانه این همه بحران خارجی و داخلی، گرانی و فروپاشی اقتصادی، اختلاس و فساد، آرزویش این است که پرسپولیس قهرمان شود. پشت به قدرت و رو به طرفداران استقلال حرف می‌زنم، در برابر بی‌عدالتی‌ها هرگز ساکت نخواهم بود. ما قهرمانی را از دست دادیم، اما بازیکنان ما با تمام وجود بازی کردند و این کم از قهرمانی نیست.»

این پایان ماجرا نبود و در ادامه مجیدی با انتشار پستی جدید به‌نوعی از اظهارات اولیه‌اش عقب‌نشینی و به سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه اشاره کرد که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی‌ بر اینکه به‌عنوان یک هوادار پرسپولیس نظرش درباره احتمال قهرمانی این تیم چیست، ابراز امیدواری کرد که پرسپولیس قهرمان شود.

البته مشخص نیست مجیدی از ابتدا منظورش از واژه «وزیر و معاون وزیر»، عباس عراقچی بوده یا پس از بازتاب این پست و براساس فشار احتمالی مجبور به تغییر پست خود و اشاره به اظهارات معاون وزارت خارجه شده است. البته مجیدی ساعتی پس از پست دومی، پست سومی گذاشت و به صراحت نوشت که سوءتفاهم شده است و منظورش سلطانی‌فر و داورزنی نبوده است.

این همه ماجراهای دیروز نبود و علی خطیر، معاون باشگاه استقلال نیز در رادیو تهران صحبت‌های عجیبی را مطرح کرد و گفت: «نمی‌دانم باید چه بگویم. زحمت یک‌ساله یک تیم و تیمی که 40 میلیون هوادار دارد با سوت یک فرد از بین رفت. این اشتباه داوری نبود.

اتفاقی در بازی سپیدرود و تراکتورسازی رخ داد و مسئولان درحال بررسی آن هستند، خواهش می‌کنم کمیته اخلاق اتفاقات روز گذشته را هم پیگیری کند. مساله شرط‌بندی در فوتبال ایران بیداد می‌کند. این آمار برای سال قبل است که برای هر بازی در لیگ برتر ایران به صورت متوسط 5 میلیون دلار، در لیگ دسته اول، یک میلیون دلار و در جام حذفی 3.5 میلیون دلار شرط‌بندی می‌شود. این عدد کمی نیست.»

در همین زمینه سراغ محمدرضا اکبریان، داور دیدار استقلال و نفت آبادان رفتیم تا ناگفته‌های این دیدار را از وی جویا شویم. این داور کرجی که در تهران مشغول به‌کار است و البته کمتر اسم و رسمی از خود در رسانه‌ها در کرده، به‌واسطه دیدار آبی‌پوشان و حریف خوزستانی دوباره نامش سر زبان‌ها افتاده است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» را با اکبریان در ادامه می‌خوانید.

بازی استقلال و نفت خوزستان چطور بود. برخی نوشتند شما استقلال را از کورس خارج کردید!

بازی خوبی بود. دیدار جاندار، خوب و گردن‌کلفتی را از دو تیم شاهد بودیم. یک‌سری اتفاقات در این دیدار رخ داد که دوباره اسم داوران مسابقه را سر زبان انداخت. صحنه‌های خاصی نبود و این دیدار فقط یک صحنه داشت؛ آن هم صحنه گل استقلال بود و آن هم تصمیم کمک‌داور بود که البته بهترین فردی که می‌توانست در آن صحنه تصمیم‌گیری کند، آقای الوندی کمک‌داور بازی بود.

خود شما تشخیص ندادید توپ اوت شده یا خیر؟

من روی خط محوطه بودم، واقعا چیزی ندیدم اما به نظر کمکم احترام گذاشتم. او هم قدیمی است و هم باتجربه و هم اینکه با توجه به شناختم بچه بسیار خوبی است و چند بازی را هم در گذشته با هم قضاوت کردیم که درنهایت تصمیم گرفتیم این گل را مردود اعلام کنیم.

داوران پشت خط نمی‌توانستند به شما کمک بهتری بدهند؟

تا جایی که دیدم او هم تصمیم الوندی را تایید کرد. اگر ناقض این تصمیم بود، حتما به من اطلاع می‌داد، پس حتما ایشان هم دید که توپ از خط عبور کرده که این خودش نشانگر تایید نظر کمک‌داور بود.

درباره پست جنجالی فرهاد مجیدی و اظهارات علی خطیر صحبت کنید.

این صحبت‌ها از زبان یک مربی و فرد حقوقی در باشگاه اصلا زیبنده و خوب نیست. البته همه ارکان فوتبال موقع صحبت کردن باید جنبه حقیقی خود را کنار گذاشته و جنبه حقوقی‌شان را در نظر بگیرند. مجیدی یک مربی جوان و یک بازیکن محبوب بوده و نباید این‌طور به مسائل دامن بزند. در هر صورت اشتباهات داوری در همه جای دنیا وجود دارد. هرچند در این صحنه مورداشاره، معلوم نیست توپ اوت شده یا خیر اما دو هفته قبل در دیدار استقلال و ماشین‌سازی، بازیکن استقلال در ثانیه 30 باید اخراج می‌شد. آن موقع فوتبال پاک بود، الان کثیف شده است؟! اینها صحبت‌های قشنگی نیست.

چطور شد مجیدی را اخراج کردید؟

ایشان از محوطه فنی خودش خارج شده و برای اعتراض به سمت کمک‌داور رفت.

در اخراج سرمربی استقلال سختگیری نکردید؟

خیر اصلا؛ عین قانون را اجرا کردم و شک نکنید. قانون می‌گوید مربی‌ای که از محوطه فنی برای اعتراض 50-40 متر را طی کرده و با آن حالت به سمت کمک‌داور می‌رود، باید اخراج شود و اصلا به این موضوع شک نکنید.

اعتراض یا بگو مگویی با شخص شما نداشتند؟

با من خیر و اعتراض او به کمک‌داور بود و بنده به استناد آن چیزی که دیدم و مسائلی که دوستان انتقال دادند، آن تصمیم را گرفتم.

فکر نمی‌کنید VAR تاثیرگذار‌تر از داوران پشت خط دروازه باشد؟

چرا؛ اگر کمک‌داور ویدئویی را تقویت کنند که بسیار خوب است. حتما این قضیه تاثیرگذارتر و بهتر است که فیفا هم می‌گوید VAR، اما زیرساخت و هزینه‌های کلانی می‌خواهد که اگر دارند و استفاده کنند بسیار خوب است و ما هم استقبال می‌کنیم و فشارها هم از داوران برداشته می‌شود. تا زیرساخت‌ها درست نشود، مشکلات به این شکل ادامه‌دار خواهد بود.

در دربی اخیر هم پشت خط دروازه پرسپولیس بودید. در پنالتی‌ای که خورشیدی برای استقلال گرفت، به وی مشورت دادید؟

اولا اینکه دید داوران از پشت دروازه با وسط زمین خیلی فرق دارد، ضمن اینکه در آن لحظه من هم یک نظر داشتم که به داور گفتم، البته تصمیم نهایی را داور می‌گیرد.

نظرتان پنالتی بود؟

بله.

در این سال‌ها کمتر در رسانه‌ها بوده‌اید و فقط به‌واسطه اینکه با کتانی رانینگ (مخصوص دویدن) و بدون استوک در زمین حاضر می‌شدید، رسانه‌ها به شما توجه می‌کردند.

شاید چون زیاد در فضای مجازی نیستم، توجهی نیست. در این فصل هم خداراشکر قضاوت‌های خوبی در دیدارهای استقلال و پرسپولیس مقابل رقیبان‌شان داشتم و شاید همین موضوع باعث شده کمتر رسانه‌ای شوم. درخصوص مشکلی هم که اشاره کردید، به خاطر پارگی مچ پایم و با تجویز پزشک یک سالی را با کتانی رانینگ به قضاوت پرداختم که الان با حل شدن این مشکل، امسال با استوک دیدارهای لیگ برتر را قضاوت کردم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
United States
07:27 - 1398/02/23
فرناز یه غلطی کرده
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
پول گرفتی ..بایدبازی رادربیاری .چون سال ۸۵بازیکن اس اس ازچراغ قرمز ردشده.باید.بازی راببازه
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1398/02/23
دربی رفت که خطای پنالتی منتظری روی علیپور رو نگرفتن و سهرابیانا اخراج نکردن، انوقت دیگه از نظر کیسه ها خیلی فوتبال پاک بوده
بدبختهای دو زاری بسوزین
هتریک قهرمانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
بدبخت رشوه هایی ک ب داورا دادین داره رو میشه . ننگ وزیر و معاون و ریس جمهور و جعل رو پیشونیتونه. پنالتی هایی ک ب نفعتون گرفته میشد هنوز رو پیشونیتون داره چشمک می زنه
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/02/23
اگر کمک داور اشتباه کند هم باید به نظرش احترام گذاشت چون همکار شما و جزء تیم داوری است . متاسفم
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/02/23
اره وقتی داور به نفع استقلال می گیره میگن اشتباه هات داوری هست ثانیه سی یک مثال کاملا روشن هست ادم نباید سرک تو کار دیگران بکشه
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1398/02/23
زورشون اومده 3 بار قهرمانی دارن لوث میکنن
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
باپول میشود.هرکاری کرد..امادرآسیازیر اس اس
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/02/23
آقای بیســواد، اگر ثانیه ۳۰ اخراج داشت، اونم باید اخراج میشد،
این چه توجیه احمقانه ایه؟؟
منظورازفوتبال ناپاک همینه دیگه... همین تصمیمهای مشکوک شما داوران کودن.
حالا چون اونو اخراج نکردی، اینو گل نگرفتی؟؟؟
واقعا که چقدر دانشمندی!!!!
پاسخ ها
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
داور بي منطق ، بحث اخراج ثانيه سي درست و اشتباه كاري ندارم ، اينجا بحث ده تا بازيه كه همزمان برگزار ميكنن يعني اهميت چند برابره و آدمهاي دلال و كثيف دقيقا از همين فرصت ها كمال استفاده رو ميكنند و ...دوما و .ضمنا يادت نره خطاي انساني هست ولي دقت كن تو از بين هشتادميليون انتخاب شدي و اگه فكر ميكني عرضه نداري برو هندونه بفروش ، تو حق اشتباه نداري چون مثل خلبان اولين اشتباه گاهي آخرين اشتباه خواهد بود ، اي بيسواد بيكار (يعني از بيكاري به داوري رو آوردي)
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1398/02/23
اجرای قانون اخراج سرمربی قطعا برای تیم حکومتی اعمال نخواهد شد.
شاید ضربه بر سینه بلزیکن حریف توسط برانکو قانونه و نا خبر نداریم.
سیرک
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اونیکه آقای نامحترم تومیگی از بی عرضگی تو و همکاران ناخلفت بوده چه ربطی به تیم داره مگر مربی تیم گتفته اخراج نکن درضمن بخاط اخراج نشدن در ان بازی گل سالم این هفته قبول نکرده متاسفیم برای تفکر داورهای بی مخ این مملکت
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/02/23
فرافکنی نکن از صحنه گل بگو قانعمون کن
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1398/02/23
وقتی شما ۴۰میلیون طرفدار داری حتما پرسپولیس و تراکتورو سپاهان ونفت آبادان سپیدرود وووووووو ۱۰تا طرفدار دارن .خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/02/23
با خر شانسی استقلال خوزستان را برد خیال کرد از شفر بهتره تو که دیگه از قلعه نوعی که چند جام برای استقلال أورد و بعد کنار گذاشته شد درس عبرت بکیر
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/02/23
جعل قرارداد با بازیکن جنجالی٬داوری های سوال برانگیز٬وحالا ناداوریها٬این فوتبال کثیف با لنگ کثیف پاک نمیشه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج