احتمال کاهش قیمت جزئی در تن ماهی
۸۶۲۹۴۳
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۳۰۷۵ 
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران دلیل افزایش قیمت تن ماهی را خروج ماهی مورد نیاز تولید این محصول از گروه کالایی یک و تخصیص ارز نیمایی به جای ارز دولتی به آن عنوان کرد و گفت که در حال حاضر واردات این نوع ماهی کاهش داشته، اما اگر واردکنندگان به گشایش اعتبار اقدام کنند ممکن است رقابت ایجاد شود و شاهد کاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.

خبرگزاری ایسنا: دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران دلیل افزایش قیمت تن ماهی را خروج ماهی مورد نیاز تولید این محصول از گروه کالایی یک و تخصیص ارز نیمایی به جای ارز دولتی به آن عنوان کرد و گفت که در حال حاضر واردات این نوع ماهی کاهش داشته، اما اگر واردکنندگان به گشایش اعتبار اقدام کنند ممکن است رقابت ایجاد شود و شاهد کاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.

احتمال کاهش قیمت جزئی در تن ماهی

سید مهدی میررضوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حدود شش ماه است که ماهی مورد نیاز برای تن ماهی با ارز نیمایی وارد و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به این بخش متوقف شده است، گفت: با توجه به کاهش واردات ماهی مورد نیاز تولید تن ماهی به دلیل تغییر قیمت ارز تخصیص داده شده، صیادان داخلی دریای عمان نیز قیمت محصولات خود را افزایش دادند به طوری که قیمت این ماهی از ۱۵ هزار تومان به بیش از ۲۲ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: اتحادیه صیادان باید به طور غیر متعارف قیمت‌ها را افزایش ندهد و و قیمت‌ها را تثبیت کند.

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران در ادامه با بیان اینکه تغییرات قیمت تن ماهی در آینده قابل پیش‌بینی نیست، اظهار کرد: در حال حاضر فصل صید ماهی رو به پایان است و مهر ماه دوباره این صید آغاز می‌شود بنابراین ماهی مورد نیاز تن ماهی که از صید داخلی تأمین می‌شود محدود است؛ اما اگر کسانی که واردات ماهی انجام می‌دهند به گشایش اعتبار اقدام کنند ممکن است رقابت ایجاد شود و شاهد کاهش قیمت جزئی در این بخش باشیم.

میررضوی در پایان با اشاره به اینکه سرمایه مورد نیاز برای واردات ماهی در این بخش بیش از دو برابر شده، پیشنهاد کرد که در مورد خروج ماهی مورد نیاز تولید تن ماهی تجدیدنظر شود، یا برای واردکنندگان این نوع ماهی تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

به گفته وی قیمت تن ماهی پیش از تغییر ارز تخصیص داده شده به این بخش حدود ۹ تا ۱۰ هزار تومان بوده اما در حال حاضر قیمت آن به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی از افزایش چشمگیر قیمت تن ماهی در بازار منتشر شد و حتی برخی از برندها به دلخواه خود و با شیوه‌های بعضاً غیرقانونی قیمت‌های خود را بالا بردند. به عنوان مثال تن ماهی پارسال ۴۱ درصد گران‌تر از نرخ درج شده روی آن فروخته می‌شود و برخی برندها نیز رسماً قیمت این محصول را حدود دو برابر افزایش داده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/02/23
کلا تو مملکت ما تو بوده همین بوده که اجناس ده هزارتومان گران می شوند بعد هزار تومان ارزان می شوند بعد میگویند ارزان شده ،مردم هم خوشحال میشوند
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/02/23
اینقدر گرون بدن تا جونشون از ... بزنه بیرون وقتی مردم توان خرید نداشته باشند کارخانه ها و برندها در کارخانشون را گل میگیرند و ورشکسته،،، عجله نکنید بزودی شاهد خیلی چیزها میشوید
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/02/23
شما؟ موادغذایی گرون کردی نمی خواهی ماهی تن گرون ببینی
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/02/23
... خواهش می‌کنم ارزانش نکنید، چونکه قیمت مرغ تاحدودی پائین آمده خریدارنداره، آخه چهل سال است که مردم چیزهایی که گران باشد ودرصف دریافت کنند مزه بدلشان می‌دهد، مسئولین زحمت کش خودشان درصف نیستند، اما مردم درصف رادرک می‌کنند،می‌دانند خرید درصف چه لذتی داره، خداوندا عمرمسئولین رادراز وصفها کوتا بفرما...
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/02/23
گرانی پشت گرانی ؟!!؟؟؟؟؟؟ با اصلاحطلبان تا ۱۴۰۰
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/02/23
عجب داستانی 100 درصد گرونی 5 درصد ارزونی
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/02/23
فقط ارزان شدن تن ماهی در یک صورت امکان دارد که تن های ماهی از چین وارد شده باشد، و لا غیر،،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج