شهرداری تهران: تا سه سال آینده مشکل «قبر» نداریم
۸۶۲۹۵۹
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
۲۰۲۸ 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تشکیل کمیته راهبری مکان‌یابی آرامستان‌های جدید پایتخت به منظور ارائه گزینه‌های پیشنهادی برای توسعه و به روز کردن آن خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از تشکیل کمیته راهبری مکان‌یابی آرامستان‌های جدید پایتخت به منظور ارائه گزینه‌های پیشنهادی برای توسعه و به روز کردن آن خبر داد.

غلامرضا گلپایگانی در جلسه بررسی و امکان سنجی توسعه آرامستان در پایتخت گفت: مکان آرامستان در فرهنگ و زندگی مردم در شهر‌های ایران جایگاه خاصی داشته است که با ساخت بهشت زهرا (س) در خارج از فضای شهر، این مفهوم دگرگون شده است، در تاریخ شهر‌های ایران گورستان جزئی از فضای شهر بوده و هر محله برای خود گورستانی داشته است. امروزه باتوجه به الزامات زندگی در تهران و توجه به مسائل رفت و آمد و هویت محله‌های شهر، نیاز به مطالعه عمیق و انتخاب گزینه یا گزینه‌های مناسب برای خاکسپاری در شهر تهران وجود دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت و ظرفیت دفن اموات در بهشت زهرا (س) اظهار کرد: باتوجه به راهبرد‌های طرح جامع تهران و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ضرورت مکان یابی برای توسعه آرامستان در پایتخت، مطالعاتی از سوی معاونت‌های شهرسازی و معماری و خدمات شهری انجام شده است که بر این اساس مکان‌های پیشنهادی جدید در شمال، جنوب و شرق پایتخت برای ساخت آرامستان جدید تهیه شده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص توسعه اراضی بهشت زهرا (س) از طریق تملک، مطالعات مکان یابی و دفن چند گزینه‌ای، ساخت آرامستان جدید در پیرامون بهشت زهرا (س) در کنار سایر گزینه‌های پیشنهادی ارائه شده است، گفت: در توسعه فضای کنونی و ساخت آرامستان جدید باید تمامی پیوست‌های شهرسازی اعم از اجتماعی، خدماتی، زیست محیطی، ترافیکی و سایر عوامل مد نظر قرار گیرد تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

گلپایگانی در ادامه افزود: براین اساس کمیته راهبری مکان یابی آرامستان‌های جدید پایتخت با مشخص شدن اعضاء تشکیل شده است تا پس از مطالعات کارشناسی، گزینه‌های مناسب به شورای اسلامی شهر ارائه و پس از تأیید جهت طی شدن مراحل قانونی به شورای برنامه ریزی استان تهران و شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارائه شود.

تا سه سال آینده مشکل قبر نداریم

همچنین مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا (س) نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جبران کمبود قبر در آرامستان بهشت زهرا (س) افزود: با تدابیر جدید مدیریت شهری تا ۳ سال آینده مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و این امر از طریق تدابیر مدیریتی در داخل بهشت زهرا و همچنین زمین‌های خودِ آرامستان حل خواهد شد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی، خال افزود: براین مبنا، باید برای آینده آرامستان جدید پایتخت، فکری اساسی شود و با مکان یابی جدید و توسعه زیر ساخت‌ها، شرایط برای دفن اموات آماده شود و تیم کارشناسی در حال مکان‌یابی آرامستان جدید شهر تهران است چراکه ضوابط مکان‌یابی آرامستان به لحاظ شهرسازی، معماری، جنس خاک، دسترسی‌ها، ترافیک و وزش باد نیاز به کار کارشناسی دارد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی گفت: یکی از نیاز‌های مدیریت بحران در شهر‌های کشور، توجه به فضای آماده برای دفن در حجم بالا است، در مدیریت جدید شهرداری تهران آماده سازی ۲۵ هزار قبر در دستور کار سازمان بهشت زهرا (س) قرارگرفته و بخش قابل ملاحظه‌ای از آن آماده شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/02/23
میدبسوزونید مشکل قبر حل میشه
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/02/23
پس تاسه سال وقت داریم بمیریم بعدش هم خداکریمه
United Arab Emirates
14:09 - 1398/02/23
بااین فقر و گرسنگی حتما جا کم خواهید آورد.از چین قبر وارد کنید خوب خخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/02/23
خب الحمدوالله دیگه مشگل خانه آخرتمون حل شد از خدا بخوایم بعد از سه یال بمیریم
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/02/23
خب پس تا سه سال حداقل از مردنمون خیالمون راحته که یه جایی داریم حالا هر چقدر هم گرون
پاسخ ها
KKKKKKKKKKK
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
پس مسعولان بشتابند
چون ماندنشان هیچ ارزشی ندارد
خخخخخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/02/23
بعد از ۳سال به علت گرانی و تورم غیر قابل رقابت با ونزویلا مردم از گرسنگی ممیرند بخاطر همین باید به فکر قبرستانهای گسترده و وسیع بود با تشکر از شهرداری تهران .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
کشور به این بزرگی یعنی چی اینهمه بیابون خدا مفت مجانی فقط بیل میخواد با زندانی ها محکوم
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/02/23
خوبه زودتر بمیرید تا گران نشده
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/02/23
اینم احتکار میشه به زودی
پاسخ ها
زمین پیما
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
لطفا به هر نفر یک دستگاه قبر به قیمت تمام شده بفروشید.!»!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
ایا خبر دارید در این چهل سال گذشته قبرستانها اباد شده اند ؟
ایرانی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
اخه چه جوری احتکارش میکنند اقای ساعت ۱۴و۴۰
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/02/23
راست میگه قراره یک توی هر شهری یک باغ وحش درست کنه از این به بعد صبحانه و ناهار و شام جنازه بهشون بدند فکر کنم چندتا کوسه و تمساح میارند کمکی
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/02/23
اینها اگر دندان طمع را بکشند از قطهه یک بهشت زهرا میتونند دوباره مرده خاک کنند حدود پنجاه سال می گذرد ومیتونند قبرها را سه طبقه کنند ولی قبمت نجومی براش گذاشتند این پدر سوخته ها که به مردها هم رحم نمی کنند غسالخانه قدیم را خراب کردند ومقبره خانوادگی ساختند برای فروش خوبش اینها از آب کره میگیرن الهی مرگ تک تکشون بیاد این بهش زهرا راهم شاه ساخت خدا بیامرزدش
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/02/23
خدا رو شکر اگر فکر زندگی مون نبودن اقلا واسه مردنمون برنامه ریزی کردن ،حالا از امشب جلوی غسالخونه بهشت زهرا ملت همیشه در صحنه میرن صف میبندن
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/02/23
شهرداری اصلاحطلب تهران تو فکر قبر مردم است!؟؟؟؟!!؟؟!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1398/02/23
مثلاً من نمُردم بعدش چه کنم
البته ما در همین دنیا مدفون هستیم نیاز قبر نیست
واقعاً ۱۴و۴۰ گل گفت یه روزی میرسه حتی قبر هم احتکار میکنند
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1398/02/23
خدا آینده نگری ملت‌های دیگه برای 100 سال دیگه برنامه ریزی می کنن اینجا تا سه سال دیگه مشکل قبر نداریم!!
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1398/02/23
فکر کنم درست ترین خبری است که از مسئولین حکومتی بعد از مدتها شنیدیم خدا قوتتان بده دلاورا
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/02/23
باسلام.....ضمن عرض تسلیت به خودم وخانواده خودم وصیعت کردم در توالت خانه دفن کنن بنده را اونم اگر اجاره نرفت......موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1398/02/23
خوب اینو میگید که مردم خودشونو بکشن یعنی بعد مرگ نترسید توزنده بود نتون کاری نتونستیم بکنیم اما قبراتونو کندیم بمیرید راحت شید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج