همتی درباره اینستکس: توپ در زمین اروپاست
۸۶۳۱۲۸
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
۱۱۷۱ 
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به ادعای اروپایی‌ها درباره اینستکس در اینستاگرام خود نوشت: دو ماه از معرفی ساز و کار ایرانی متناظر اینستکس گذشته است. اگر اروپا نگران واکنش آمریکاست می‌تواند توانایی خود را در صادرات کالا‌های اساسی و دارو آزمایش کند. اکنون توپ در زمین اروپاست.

برترین‌ها: عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به ادعای اروپایی‌ها درباره اینستکس در اینستاگرام خود نوشت: از حدود یک سال پیش اروپا دنبال یک ساز و کار مالی برای انجام تجارت با ایران بود، تا اینکه بالاخره سه ماه پیش آن را معرفی کرد.

نزدیک دو ماه است ساز و کار متناظر با آن تحت عنوان ساز و کار تجارت و تامین مالی ساتما، در تهران تاسیس و مدیران آن به اروپایی‌ها معرفی شده اند.

تکرار مداوم جملاتی نظیر دنبال سازو کار مالی بودن، از سوی مسئولین اروپایی گزاره‌ای تکراری و نخ نما خواهد بود ساده‌ترین کار برای عملیاتی کردن فعالیت ساز و کار‌های اینستکس و ساتما برداشت نفت توسط شرکت‌ها و نهاد‌های اروپایی یا اعطای یک خط اعتباری به صادرکنندگان اروپایی برای شروع صادرات به ایران است.

اگر نگران واکنش آمریکا در مورد نوع کالا‌های صادراتی به ایران هستند، می‌توانند توانایی خود را با صدور کالا‌های اساسی و دارو تست کنند. حال می‌توان گفت توپ در زمین اروپاست!

موضع همتی درباره اینستکس: توپ در زمین اروپاست

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/02/24
اروپا نوکر آمریکاست یادت رفته ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج