کرباسچی: اتهامات علیه اصلاح‌طلبان دروغ است
۸۶۳۱۹۸
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
۵۷۷ 
کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید: اتهامات تندرو‌ها علیه اصلاح‌طلبان سیاسی است. بخشی از آن دروغ و خلاف اخلاق است. اما در مورد آنچه برآمده از اختلاف نظر بر سر تعریف منافع ملی است باید گفتگو و تفاهم کنیم.

روزنامه ایران با کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفتگو کرده است.

کرباسچی: اتهامات علیه اصلاح‌طلبان دروغ است

بخشی از گفتگوی کرباسچی: 

برداشت اصلاح‏‌طلبان و تحلیل‎هایشان ممکن است با آنچه دیگر جناح‌ها یا گروه‌های سیاسی داشته باشند، متفاوت باشد. فکر نمی‎کنم که هیچ آدم سیاسی در اظهارنظر و تحلیل موضوعات مهم و ملی، مسأله شخصی و از جمله ترس شخصی را دخالت بدهد.

ترس اگر وجود دارد، ترس به خطر افتادن منافع ملی و مردم و مجموعه انقلاب و نیروهای آن است. آسایش و امنیت و زندگی مردم، حفظ و بقای تمامیت کشور، آسیب نرسیدن به کشور و آسیب نرسیدن به انقلاب از نظر ما منافع ملی است.

این اتهامات تندروها علیه اصلاح‌طلبان سیاسی است. بخشی از آن دروغ و خلاف اخلاق است. اما در مورد آنچه برآمده از اختلاف نظر بر سر تعریف منافع ملی است باید گفت‌وگو و تفاهم کنیم. اگر بخواهیم به یک کشور آرامش دهیم، باید سعی کنیم که منطق و تحلیل واقعی و درست در اختیار مردم قرار بدهیم. هر چقدر در تحلیل‎های خودمان جنبه‎های شعاری را برجسته کنیم، قطعاً راهکارهای پیشنهادی‌مان هم هیجانی و غیرعملی می‌شود.

اگر می‌بینیم دولت امروز وارد یک مصاف خارجی شده ولو اینکه انتقادهایی هم به آن داشته باشیم، باید اهتمام ورزیم که آن را نه ضعیف کنیم نه ضعیف جلوه دهیم. باید مراقب باشیم که جدال‌های سیاسی ما دولت را مقابل فشارهای خارجی و جریان سومی که نه اصلاح‌طلب را قبول دارند و نه اصولگرا را، ضعیف نسازد.

اپوزیسیون خارج نشین حتماً اصلاح‌طلبان را به عنوان یکی از حافظان استقلال و امنیت و یکپارچگی کشور و نظام و انقلاب اسلامی مانع بزرگی بر سر راه‌شان می‌بینند و طبیعی است که ما را مورد تهاجم قرار دهند. این دوستان رقیبی که اینجا هستند به نظرم سعی کنند این مفهومی را که خارج نشینان علیه اصلاح طلبان درک می کنند انکار نکنند.

خطر حرکت جامعه به سمت پوپولیسم جدی است. احزاب و جریان‌های سیاسی عموماً از تحولات زیرپوستی عظیم جامعه غافلند و تغییر نسلی رخ داده را دست کم می‌گیرند ما فقط به دور و اطراف خودمان نگاه می‌کنیم ژرفای جامعه و خواسته‌های عموم مردم متفاوت است اگر جدّی نگیریم، همه غرق می‌شویم.

دولت گفت‌وگوی ملی را ضرورتی همچون موضوعات اقتصادی، سیاست خارجی و فرهنگی بداند. اگر گفت‌وگوی ملی جدی گرفته می‌شد، مقدار زیادی از شکاف‌ها و تنش‌های سیاسی کاسته می‌شد و می‌توانستیم بر سر تعریف منافع ملی به تفاهم برسیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1398/02/24
کشور ایاد=== مدیران دانا
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1398/02/24
مردم نادن=== مدیران نادان
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/02/24
کشور ازدست شما به فنا رفته است دیگردست ازسر این ملت بردارید
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/02/24
اصلاحطلبان کثیف باعث گرانی و تورم چندین برابری و افزایش شدید خط فقر شدند؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟/
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/02/24
دولت مجلس دنبال تابعیت به افانی وایرانی ایران پر
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1398/02/24
یعنی چه در کشور اسلامی آیا جنا ح ها باید بهم تهمت ودروغ ببندند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج