بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت یوم النکبه
۸۶۳۲۶۲
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
۸۹۴ 
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به‌ مناسبت یوم‌النکبه (سالگرد اشغال سرزمین فلسطین/ ۱۴ می ۱۹۴۸) بیانیه‌ای منتشر کرد.

خبرگزاری ایسنا: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به‌ مناسبت یوم‌النکبه (سالگرد اشغال سرزمین فلسطین/ ۱۴ می ۱۹۴۸) بیانیه‌ای منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

سرزمین فلسطین در ۱۴ می ۱۹۴۸ میلادی شاهد یکی از دردناک‌ترین حوادث تاریخ اسلام و جهان بود که از آن زمان تاکنون، مردمان این سرزمین، روی آرامش و آسایش را به خود ندیده‌اند. ۷۱ سال پیش در این روز، گروهی با دستاویز قرار دادن ایده ها و افکار انحرافی و نژادپرستانه، مردمان بومی سرزمین فلسطین اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودکان معصوم را به قتل رساندند و یا مجبور به ترک خانه و کاشانه خویش کردند. این رویداد در تاریخ ملت مقاوم فلسطین به عنوان یوم‌النکبه یعنی روز فاجعه و آوارگی صدها هزار فلسطینی شناخته شده است.

در یوم‌النکبه موجودیتی نامشروع به نام رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا، با اشغال سرزمین فلسطین متولد شد و با جنگ و جنایت و اشغالگری تداوم یافت و امروز به عامل اساسی ایجاد تمام بحران‌های منطقه‌ای و تهدیدکننده واقعی صلح و امنیت بین‌المللی تبدیل شده است.

جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام همبستگی کامل خود با آرمان مردم فلسطین، بار دیگر مسئولیت مهم جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد در پایان دادن به اشغال سازمان یافته سرزمین فلسطین و قدس شریف و کمک به مردم این سرزمین در تعیین سرنوشت خود و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس را مورد تاکید قرار می‌دهد.

همچنین، انتظار می‌رود مجامع جهانی با گذشت بیش از هفت دهه از اشغال سرزمین تاریخی فلسطین برای پایان اشغالگری و جنایت ها و تجاوزات پی در پی رژیم صهیونیستی گام اساسی بردارد و شرایط لازم را برای بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین آبا و اجدادی خویش و برگزاری همه پرسی با شرکت همه ساکنان اصلی این سرزمین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به منظور تعیین نوع نظام سیاسی خود فراهم کند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Singapore
10:34 - 1398/02/24
کاسه داغترازآش به اینامیگن
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/02/24
الان تو ایران هروز هست یکی نیست بیانیه بده
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1398/02/24
ب ما چه ب مردم ایران هیچ ربطی ندارد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
تو صدای مردمی
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/02/24
شنبه روزنکبت بودکه باتابعیت دادن به بچههای زنان ایرانی باپدرا خارجی تصویب کردین کل مملکت ومردم به افغانیا عراقیلگا پاکستانیافروختین وگرنه زیر۵درصدامریکایی اروپایی وهستن ودوست ندارن ایران بیان وشماجای مستاجروصاحبخانه روعوص کردیندالان۱ملیون بچه اینجوری به قول کواکبیان چندسال دیگه۵۰ملیوننفرمیش واین ننگ تاریخی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج