دلار‌های موجود در بازار راهی خانه‌ها شد
۸۶۳۶۶۰
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
۵۴۱۲ 
رویداد 24 با علی کاظمی بابا حیدر عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفتگو کرده است که در ادامه بخشی از آن را می‌خوانید.

رویداد 24 با علی کاظمی بابا حیدر عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفتگو کرده است که در ادامه بخشی از آن را می‌خوانید.

دلار‌های موجود در بازار راهی خانه‌های شد

علی کاظمی:

در حال حاضر با توجه به اینکه میزان فروش نفت ۱.۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی شده و احتمال آن هست که پایین‌تر بیاید. یک کاهش درآمدی در این بخش وجود دارد که اگر اثرات این کاهش درآمد بر اقتصاد ما مشخص شود و دیگر نتوانیم به بخش مولد تسهیلات دهیم درآمد‌های مالیاتی مان نیز کاهش خواهد یافت.

اگر به همین روش پیش برویم و اتفاق خاصی رخ ندهد و به درآمد‌های اصلی خودمان برگردیم، ممکن است این کسری بودجه خود را نشان دهد، راهکاری که می‌توان در این شرایط به آن پرداخت این است که تحریم را دور بزنیم، اما به شرط آنکه بابک زنجانی‌ها دیگر متولد نشوند.

باید اعتمادسازی در سطح جامعه ایجاد شود به هر روشی یک بخشی از نقدینگی افسار گسیخته به جامعه برگردد و به چرخه بانکی و اقتصادی ورود کند تا بتوانیم در حوزه اقتصادی پیش برویم و درآمد‌های مالیاتی‌مان هم رشد پیدا کنند.

در حال حاضر میزان فروش سکه از ۱۲۰ تن گذشته و این میزان رقم بالایی است، در همین بازار یک بخش بالایی از سرمایه کشور به سمت دلار، سکه و طلا حرکت کرده و همه هم در خانه‌های مردم است و یک بخشی هم با ترفند‌هایی به کشور‌های دیگر راه پیدا کرده‌اند که در آنجا سرمایه‌گذاری شود که گریبانگیر جامعه ما هم شده اما در صورتی که اعتماد عمومی همانند زمان جنگ هشت ساله ایجاد شود که همه برای همکاری و نجات کشور ورود پیدا کردند می‌توانیم موفق باشیم، اما وضعیت کنونی متفاوت است و اکثر مردم پول‌های خود را از بانک‌ها بیرون آورده‌اند و مسکوکات خریده‌اند.

موضوع بعدی ساماندهی مالیاتی کشور است که هنوز اجرا نشده و این مالیات هنوز از حقوق‌بگیران کسرمی‌شود، اما از صنایع بزرگ هنوز اخذ مالیات به درستی اجرا نشده است. مالیات‌های پنهان و فرار مالیاتی در کشور کم نیست و دولت اگر اراده‌ای قوی در این بخش داشته باشد، می‌تواند درآمد خوبی از این حوزه داشته باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:29 - 1398/02/25
باز یاد مردم افتادید؟!!!!
منکه نه دلار ونه طلا توخونه م ندارم اما اونایی که دارند چه خیری از این دولت ومجلس وبرنامه هاشون دیدن که بخوان به یاری دولت بیان؟هرچی دلاربیاد تو بازار ،سران مملکت میفرستن بانکهای اروپایی تو حساباشون
پس فریب اینارو نخورید
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/02/25
شما با تقليل ارزش ريال از تمام ملت ايران ماليات هنگفتي گرفتيد به اين ميگن ماليات پنهان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج