وضعیت پرونده یکی از بازداشتی‌های دی‌ماه ۹۶
۸۶۳۷۵۷
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
۳۴۳۷ 
وکیل یکی از دانشجویان بازداشت شده در سال ۹۶ درباره جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر موکلش می‌گوید: رویکرد در جلسه اول حل مشکل بود و ما امیداور بودیم این رویه ادامه یابد، اما علائم آن، در جلسه دیده نشد. امیدوارم این نشانه‌ها را ما درک نکرده باشیم و نیت همچنان همان باشد.

خبرگزاری ایرنا: وکیل یکی از دانشجویان بازداشت شده در سال ۹۶ درباره جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر موکلش می‌گوید: رویکرد در جلسه اول حل مشکل بود و ما امیداور بودیم این رویه ادامه یابد، اما علائم آن، در جلسه دیده نشد. امیدوارم این نشانه‌ها را ما درک نکرده باشیم و نیت همچنان همان باشد.

جلسه دوم دادگاه تجدیدنظر لیلا حسین‌زاده، دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، در شعبه ۳۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. امیر رئیسیان، وکیل وی درباره جزئیات جلسه می‌گوید: جلسه دادگاه چندان امیدوارکننده نبود. باید منتظر بمانیم تا مشخص شود تصمیم قضات در این باره چیست.

وی ادامه می‌دهد: ما امیدواریم روند رسیدگی به پرونده خانم حسین‌زاده و دیگر دانشجویان به‌گونه‌ای باشد که مشکل آن‌ها حل و به شیوه آکادمیک‌تری با آن‌ها برخورد و شرایط دانشگاهی نیز در نظر گرفته شود.

این وکیل دادگستری همچنین تأکید می‌کند: در جلسه اول دادگاه، رویکرد، حل مشکل بود و ما نیز امیدوار بودیم این رویه در جلسه دوم نیز ادامه یابد، اما علائم آن، در جلسه امروز دیده نشد. امیدوارم این نشانه‌ها را ما درک نکرده باشیم و نیت همچنان همان باشد.

همزمان با اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶، گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران و برخی از دیگر دانشگاه‌ها بازداشت شدند. این دانشجو نیز به اتهام اجتماع و تبانی برای برهم زدن امنیت و تبلیغ علیه نظام به شش سال حبس تعزیری و دو سال ممنوع‌الخروجی در دادگاه بدوی محکوم شده است. گفتنی است احکام دانشجویان بازداشت شده در سال ۹۶، بار‌ها مورد انتقاد دانشجویان و مسئولان دانشگاه قرار گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/02/25
بایدمجازات شود که دیگران وآن کسایی که کمکش کردن فکرنکنن مملکت هرکی ،هرکی شده .من فکرمیکنم که نیروی انتظامی دیگر خیلی داره بامخلین نظم و امنیت واشوبگران مدارا میکنه .ضمنا خاطرنشان میکنم جدیدٱ اشخاصی با نماد مارکسیستی (لباس قرمز ها وروسری قرمزها )درهرمعرکه ای یا دعواهای فردی برای تشدید بلواها و وارد کردن مردم شعارسیاسی زیاد شدن که باید شناسایی ودستگیر بشوند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج