مرجع اعلام قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی
۸۶۳۸۳۹
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۷۱۳۴ 
طبق آخرین تصمیمات اخذ شده برای نحوه انتشار آگهی‌های فروش مسکن در سایت‌های اینترنتی، قیمت آخرین معاملات ثبت شده در سامانه «سابا» وزارت راه و شهرسازی منبع تعیین قیمت آگهی‌ها شد.

ایلنا نوشت: طبق آخرین تصمیمات اخذ شده برای نحوه انتشار آگهی‌های فروش مسکن در سایت‌های اینترنتی، قیمت آخرین معاملات ثبت شده در سامانه «سابا» وزارت راه و شهرسازی منبع تعیین قیمت آگهی‌ها شد.

در جریان افزایش جهشی قیمت مسکن یکی از متهمان ردیف اول گرانی‌های بی‌منطق در بازار مسکن انتشار آگهی‌های سوداگرانه در برخی از سایت‌های اینترنتی خرید و فروش کالا و خدمات معرفی شدند. برخی از دلالان و سودجویان از فرصت راه‌اندازی تجارت الکترونیک در کشورمان سوءاستفاده کردند و در شرایط نابه‌سامانی بازار مسکن نسبت به انتشار آگهی‌های غیرواقعی با قیمت‌های نامتعارف اقدام کردند.

انتشار این آگهی‌ها در حجم بالا باعث شد که نرخ گذاری املاک تحت تاثیر فضای مجازی قرار بگیرد و قیمت‌ها در برخی از شهرها و مناطق به صورت مصنوعی افزایش پیدا کند. به همین دلیل سایت‌های اینترنتی برای جلوگیری از سوءاستفاده دلالان اقدام به حذف قیمت آگهی‌ها کردند. اما گویا نمایندگان دولت، بخش خصوصی و کسب و کارهای اینترنتی به توافق‌هایی رسیده‌اند که ضمن انتشار قیمت آگهی‌ها، از فعالیت دلالان و سودجویان در این فضا جلوگیری کنند.

قرار براین است که قیمت آگهی‌های مسکن با قیمت های معاملات محقق شده و ثبت شده در سایت وزارت راه وشهرسازی به آدرس hmi.mrud.ir مطابقت داده شود و اگر آگهی‌ای قیمت نامتعارفی نسبت به آخرین معامله ثبت شده در این سایت داشته باشد، مدیران سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از انتشار آن آگهی خودداری خواهند کرد.

نیما اشرف‌زاده، مدیر اجرایی یکی از سایت‌های فروش اینترنتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین مذاکرات با نمایندگان دولت برای انتشار قیمت آگهی‌های فروش مسکن گفت: جلسات متعددی با نمایندگان نهادهای مختلف برگزار شده‌ است. آخرین تصمیم برای نحوه انتشار آگهی‌ها در فضای مجازی این بود که کارگروه نظارتی با حضور نمایندگان کسب و کارهای اینترنتی، مشاوران املاک، وزارت راه و شهرسازی، پلیس فتا و اماکن و ... تشکیل شود.

وی افزود: قرار بر این است که برای تشخیص آگهی‌ها با قیمت‌های نامتعارف از دیتا بیس – اطلاعات- سامانه اعلام معاملات وزارت راه و شهرسازی –سامانه سابا- استفاده کنیم. در این سامانه قیمت آخرین معاملات در مناطق مختلف ثبت شده‌ اس. ت اگر شخص حقیقی و حقوقی تقاضای انتشار آگهی با قیمت بالاتر از ثبت شده در این سامانه را داشته باشد، آن تقاضا رد خواهد شد.

اشرف‌زاده با بیان اینکه با این ساز و کار جدید حداکثر تا ۷۲ ساعت دیگر آگهی‌ها با قیمت منتشر می شوند، ادامه داد: ابزارهایی برای شناسایی دلالان تعریف کرده‌ایم و از این پس اجازه انتشار آگهی‌های صوری و غیرواقعی با حجم بالا را نمی‌دهیم.

وی تاکید کرد: اگر آگهی دهنده‌ها از مشاوران املاک باشند تمام استعلام های مورد نیاز انجام می‌گیرد و اگر اشخاص حقیقی باشند اطلاعات افراد و کد پستی واحد معرفی شده دریافت می‌شود. از سوی دیگر کارشناسان ما هم به صورت رندم با آگهی دهنده‌ها تماس می‌گیرند تا از هویت وی و صحت شماره تماس داده شده اطمینان حاصل شود.

مدیر اجرایی یکی از سایت های فروش اینترنتی افزود: تعداد سفارش آگهی‌ها با یک شماره تماس هم مورد بررسی قرار می‌گیرد و تمرکز بر افرادی که با یک شماره تماس نسبت به انتشار چندین آگهی اقدام کنند، بیشتر می‌شود تا مطمن شویم این فرد با هدف انتشار آگهی‌های غیرواقعی و صوری و از این طریق بالا بردن قیمت‌ها اقدام به ثبت تقاضای آگهی نکرده‌اند.

اشرف‌زاده تاکید کرد: از این پس آگهی‌های خرید و فروش مسکن هم به صورت محله‌ای و نه منطقه‌ای منتشر می‌شود تا قیمت‌های واقعی‌تر باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:35 - 1398/02/25
چرا فکری به حال این مردم کسی نیست اجاره مسکن خرید مسکن بیداد میکنه مسول یاوزیر مسکن کی چرا بداد مردم نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/02/25
سایتها آمل گرانی هستند جلویشان را بگیرید اگر مملکت صاحب دارد هر جو مرج شده هرکی برای خودش یه قیمتی میزاره
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/02/25
این کارها فقط عوام فریبی و ایجاد رانت برای جذب بودجه هستش بجای اینکارها بیاین عواملی که شروع کردن به خرید املاک در حجم زیاد دستگیر کنید بانکها و ارگانها شروع کردن به خرید مسکن در حجم بسیار زیاد که براحتی میتونید جلوشونو بگیرید شما که میدونید چرا آدرس ذاشتباه میدید
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/02/25
دم شما گرم با این کاری که میکنید
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/02/25
خداوند از سر هرکسی.که با عث گرانی مسکن واجاره مسکن می شود از گلویش نگذرت این نان حرام را الهی آمین در ابن ماه خداوباعث می شود مردم بی خانه ضعیف تر شوند
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/02/25
سلام من املاکی هستم بیشترین گرانی مسکن علتش ذیواروشیپورهستند وبایدکلن دیپاروشیپورهیچگونه اگهی مسکن رونزنند چپن هرکس هرقیمتی بخواد روملکش میگذارد وهرکس که بخواهدقیمت ملکی رابگیرد وارددیوازوشیپورشده وقیمتهای کاذب وحبابی رامیبینه وروی ملکش میگذارد اگرمیخواهیدقیمت مسکن پایین بیایدبایددیواروشیپورهیچگونه اگهی مسکن رونزنه واصلن اگهی مسکن رو ازسیستم خودش خارج کنه وگرنه به هیچ علت قیمت پایین نمیادوصددرصدگرانی مسکن دیوار وشیپورهستند
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/02/25
امیدواریم قیمتهای کذایی و غیرقابل فروش اجازه پخش پیدا نکنند.
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/02/25
همنجوری که قیمت خودرو رو کنترل کردید شما عقط پیش خرا خوبید بی لیاقتها
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1398/02/25
ن خ بزنید یا نزنید جنگ است. در زمان جنگ خرید ملک یعنی حماقت محض. ضمن اینکه اوضاع به کلی دگرگون و دلالان این بازار مکاره به شدت متضرر خواهند شد.
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/02/25
بر حسب محله نه منطقه خوبه فقط سن بنا و ویژگیهاش هم لحاظ بشه عاالی میشه.
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/02/25
دولت باید در معظل مسکن خود مداخله کند وزیر نظر وزارت مسکن خانه های اجتماعی بسازد هم اشتغال زایی بوجود می اید وهم مردم اجاره نشین صاحب سر پناهی می شوند ودست دلالان بی انصاف ومافیای مسکن قطع می شود آلهی امین
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/02/25
چرا توی این سایت قیمت تمام شهرستانها یا مراکز استان مشخص نیست؟
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/02/25
هرچه می کشیم ازاین املاکیها دلالها بسازبفورشها ازخداوندمیخوام مسببان این گرانیها رابا همان پولهای باد آورده باعث بلاشون بشود انشاالله
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1398/02/25
تورو به خدا اداره شهر سازی و مسکن و نیرو انتظامی.دادگاها. دست به دست هم بدین از مرکز هر شهر ی قیمت مناسب تا حومه شهر بزارید رو اصول از متری۸۰۰تومان تا ۱۰ملیون حالا تجاریها جدا به قدرت خرید مردم اخه مسکن مهر چرا باید ۸۰ مترش بشه ۲۶۰ ملیون .ع م. از اصفهان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج