سرگردانی متقاضیان داروهای خاص در ناصر خسرو
۸۶۴۴۱۱
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰
۴۳۸۸ 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ بسیاری از مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خود به جای داروخانه‌ها،‌ مجبورند به کوچه پس کوچه‌های شهر و بازار ناصر خسرو مراجعه کنند.

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ بسیاری از مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خود به جای داروخانه‌ها،‌ مجبورند به کوچه پس کوچه‌های شهر و بازار ناصر خسرو مراجعه کنند.

محمدحسین قربانی  از سرگردانی و مشکلات عدیده مردم برای تأمین برخی از اقلام دارویی سخن گفت اظهار داشت: آمارها و ارقامی که مسئولان سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت از وضعیت تأمین داروها ارائه می‌دهند با واقعیت‌های جامعه در تضاد است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه حوزه سلامت با دیگر بخش‌های جامعه تفاوت‌های زیادی دارد عنوان کرد:‌ اگر در بخش‌هایی نظیر صنعت و ‌حوزه کالاهای اساسی و سبد خانوار کمبودی در کشور وجود داشته باشد اثرات منفی و مخرب آن،‌ به هیچ عنوان با کمبود دارو قابل مقایسه نیست.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس نبود برخی از داروهای مورد نیاز بیماران را اتفاقی بسیار ناگوار اعلام کرد و افزود:‌ آمارهای وزارت بهداشت در حوزه تأمین داروها ظاهراً مطلوب است اما واقعیات جامعه و آن‌چه که در کف خیابان‌ها اتفاق می‌افتد با ارقام این وزارتخانه همخوانی ندارد.

قربانی با اشاره به اینکه نبود داروی مورد نیاز در کشور به شدت در حوزه مرگ و میر و سلامت عامه مردم تأثیرگذار است تصریح کرد: دارو در حیات و ممات بیماران نقشی بسیار اساسی بر عهده دارد بنابراین هر گونه کمبود و نقص در آن فاجعه‌های جبران ناپذیری را در جامعه پدید می‌آورد.

وی هدف از برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را حل مشکلات مردم در حوزه تأمین داروهای مورد نیاز اعلام کرد و اظهار داشت: بنده همواره در صحن علنی مجلس، کمیسیون بهداشت و درمان و در سایر محافل، تذکراتی جدی در‌ این مورد به مسئولان داده‌ام.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش قیمت برخی از اقلام دارویی و مصائبی که به عامه مردم از این وضعیت وارد می‌شود را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت:‌ در حال حاضر طبق آمارهای موجود سازمان غذا و دارو، حدود 90 درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس واردات 10 درصد از نیاز کشور به دارو به ویژه در حوزه داروهای خاص را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خود به جای داروخانه‌ها،‌ مجبورند به کوچه پس کوچه‌های شهر و بازار ناصر خسرو مراجعه کنند.

قربانی مراجعه مردم به بازارهای غیررسمی جهت تأمین دارو را با آمار و ارقام وزارت بهداشت در مورد عدم کمبود اقلام دارویی در کشور، دو مقوله کاملاً متناقض با هم خواند و گفت: از مسئولان وزارت بهداشت و درمان انتظار داریم برای رفع دغدغه‌های به حق مردم‌، در این زمینه ‌تدبیری بیاندیشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1398/02/27
تمام دارو ها در ناصر خسرو توسط تیم روحانی توزیع میشود
پاسخ ها
( SHERVIN )
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
اتفاقا من هم نظر شما را دارم
چگونه یک‌داعشی نتوانست وارد کشور ما شود ولی کامیون کامیون دارو به صورت قاچاق وارد میشه
خیلی عجیب نیست.
آ زاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
عزیز قبل از روحانی هم ناصر خسرو بود چهل سال است که مسئولین دست در جان مردم دارو را به دلالان ناصر خسرومیرسانند،وگرنه ...
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/02/27
آخه چه انتظاراتی از وزیر بهداشت دلسوز زحمتکش به فکر مردم دارید شما آقای نماینده؟؟!
وزیر چی کار باید می‌کرده که نکرده؟؟!!
چرا نمی‌فهمید اینا اثرات تحریمه و ربطی به وزیر بهداشت دلسوز و فداکار و مهربان ندارد
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/02/27
برن خدارو شکر کنن که هست . ببخشید حواسم نبود دیگه ناصرخسروهم دارو نیست . پس خدارو شکر کنن که نیست هم هست ، بهرحال صِفرم خودش یه عدده !!
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/02/27
خدا مرگتون بده و یا از ببماری هایی بگیرید که مجبور شوید در ناصر خسرو بگردید
این چه وضعیه؟ اون از مبارزه با دلالان ارز و این دارو و ووووووو.کدامش را بگیم .همون حجاب را محکم بگیرید اصل اونه
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/02/27
مسئولانی که میگفتند دارو به اندازه کافی موجود است،پاسخگو باشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج