پاسخ قاطع عراق به جنگ روانی آمریکا
۸۶۴۵۱۴
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
۷۸۴۲ 
یک منبع از رد قاطع درخواست آمریکا برای اعزام نیروی مخصوص حفاظت از سفارت خود در بغداد از سوی مقامات عراقی و تاکید بر بی نیازی به این امر خبر داد.

ایرنا: یک منبع دولتی به پایگاه خبری 'اسرار نیوز' عراق گفت: 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر عراق درخواست وزارت امور خارجه آمریکا برای اعزام یک تیم ویژه حفاظت به بغداد برای تامین امنیت سفارت این کشور را قاطعانه رد کرده است.

این منبع افزود: عبدالمهدی در تماس تلفنی شب گذشته خود با طرف آمریکایی، بشکلی قاطع این درخواست آمریکا را رد و تاکید کرده است که دولت عراق مسئول تامین امنیت شهروندان عراقی و خارجی های مقیم این کشور است و هیچ خطر و تهدیدی نیز در این زمینه وجود ندارد.

عبدالمهدی خطاب به طرف آمریکایی که نامش در گزارش نیامده است، گفته که دستگاه های امنیتی عراق در تامین امنیت سفارت و شهروندان شما در عراق توانایی بیشتری از خودتان دارند.

پاسخ قاطع عراق به جنگ روانی آمریکا

این منبع دولتی بار دیگر بر موضع دولت عراق مبنی این که هیچ تهدید جدی علیه طرف های خارجی در عراق وجود ندارد، اقدامات آمریکا را بخشی از عملیات روانی و تنش آفرینی برای استفاده از آن در اعمال فشار به ایران دانست.

اقدام جدید آمریکا برای القای در معرض تهدید بودن نیروهایش در عراق در حالی است که کشورهای منطقه و بویژه عراق به خودی خود نگران تبعات فشارها و تهدیدات واشنگتن علیه تهران و جنگ روانی تیم ب هستند.

ناظران مسائل منطقه، جوسازی های اخیر آمریکا علیه ایران و همچنین طرح ادعاهای مکرر در مورد ناامنی در عراق و تشدید آن را با هدف زیر فشار قرار دادن عراقی ها برای همراهی با سیاست های ضدایرانی و جنگ طلبانه خود و افزایش فضای فشار، تحریک و تنش برای بهره برداری های بعدی و یا بهانه جویی برای تجاوزهای احتمالی جدید در منطقه ارزیابی می کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:45 - 1398/02/27
ادس سفارت آمریکا کجاست میخوام امسال به بهونه زیارت برم یه سلام وعلیکی بهشون بدم برگردم
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/02/27
یک منبع دولتی فلان کرد یک منبع دولتی بسار کرد.. خودتونین!! چرا به زور میخواین عراق و حلوا حلوا کنین!؟
پاسخ ها
حقیقت
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
تو چرا میخوای بزور با عراق دشمنی کنی؟؟
البته امثال جناب عالی با کل جهان دشمنن
Iran, Islamic Republic of
04:29 - 1398/02/28
خوبه اگر عراق گفته دستشون درد نکند وفای به عهد کردن برادران عراقی ما ما همیشه در خوب و بد ازشون دفاع کردیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج