۱۰دلیل موفقیت برانکو ایوانکوویچ
۸۶۴۸۸۴
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
۷۷۲۹ 
برانکوایوانکوویچ حالا مرد اول فوتبال ایران است کسی که با ورودش یکی از پرطرفدارترین تیم های ایران را در اوج موفقیت نگه داشته است.

ورزش سه: اینکه سومین قهرمانی پرسپولیس به اندازه دو قهرمانی قبلی سر و صدا نکرده شاید عجیب و شاید هم طبیعی باشد. برانکو تیمی ساخته که چیزی جز قهرمانی از آن انتظار نمی رود. می توان امروز نتیجه گرفت که برانکو و پرسپولیس 4 فصل اخیر یکی از نقاط عطف فوتبال ایران بوده اند که می توان از آن درس گرفت.

اما برانکو چرا اینهمه در پرسپولیس با وجود تمام بحران های عرف و کمرشکن فوتبال ایران توانست یکی از موفق ترین دوره ها را رقم زده و عصری را به نام خودش رقم بزند قطعا دلایل زیادی دارد اما آنچه ما به عنوان ژورنالیست یا مخاطب از برانکو دیده ایم نیز نشانه های بارزی دارد که در موفقیت های پیاپی و بی حرف و حدیث او و تیمش نقش داشته است.

1-رئیس پست مدرن

دوران مدیریتی و ریاست کمی تغییر کرده است آنقدر که آلکس فرگوسن برای حفاظت از رختکن تیمش باید کفش به صورت دیوید بکهام پرتاب کند. اما اگر فرگوسن را مربی مدرنی بدانیم باید بگوییم عصری از مربیان پست مدرن روی کار هستند. آن ها یک چیز را فهمیده اند که اهمیت اصلی تیم بازیکنان هستند. دیگر عصر سشوار کردن های آلکسی گذشته چرا که پپ گواردیولا با رفتار و ارتباطی که با بازیکنانش دارد کاری می کند که آندره آس اینیستا می گوید اگر پپ بگوید خودم را از طبقه پنجم می اندازم پایین چون می دانم او کار درست را انجام می دهد.

برانکو به موقعش بی رحم هم بوده اما این بی رحمی در پشت نقاط قانون و نظم بوده است و به همین دلیل پذیرفتنی است. او نه اهل مجادله با بازیکن است و نه اهل میهمانی رفتن با آن ها.

2-احترام و امید به آینده

برانکو هیچگاه و حتی بعد از باخت های سنگین بازیکنانش را متهم نکرد. برعکس او همیشه از بازیکنانش تشکر کرد و با امید نسبت به آینده صحبت کرد.

3-خرید انرژی مثبت مجانی

برانکو حتی در بازی با ضعیف ترین تیم ها، همیشه آن ها را حریفی خطرناک و تیمی خوب دانست. این موضوع همیشه یک انرژی مثبت رایگان را حتی از جانب حریف و هوادارانش را به سوی و او تیمش کشاند. درواقع برانکو در جذب انرژی مثبت جمعی عملکرد فوق العاده ای در مدت حضورش در ایران داشته است و به همین خاطر است که انگار روز به روز جوان تر و خوش قیافه تر می شود.

4-فرمول موفقیت

برانکو فرمول موفقیت را می داند. یک حلقه لاستیکی را بردارید و سعی کنید با یکی از انگشتانتان طوری آن را بچرخانید که برای مدتی تا دستتان خسته شود بچرخد. ابتدا به مشکل خواهید خورد چون از سرعت و قدرت کم یا زیاد استفاده کرده اید، اما وقتی سرعت و قدرتی که باید را پیدا کنید آن وقت خواهید دید که آن قطعه لاستیکی با سرعت و مداوم دور انگشتانتان می چرخد. این خیلی شبیه فرمول موفقیت است.

او در سخت ترین بازی ها هم سخت باخت و یا به سختی برنده شد. اینکه برانکو هیچگاه وسوسه نشد از سرعت مطمئنه خارج شود یک ثبات عقلایی هم نیاز دارد. تیم ها شبیه مربی شان می شود و پرسپولیس این فصل عاقل تر از تمام پرسپولیس ها بود چون بیشتر از همیشه شبیه برانکو شده بود.

5-با لبخند گردن بزن

برانکو هیچگاه در برابر بازیکنانی که با آن ها به مشکل خورد موضع علنی و عصبانی نگرفت. او رامین رضائیان، محسن مسلمان و پیام صادقیان را از تیم کنار گذاشت. او اما هیچگاه در هیچ کنفرانس یا مصاحبه ای موضع تندی علیه بازیکنان نگرفت. حتی از رختکن هم خبری از درگیری یا پرتاب کفش و این مسایل نبود. او اما هر سه را کنار گذاشت آن هم با لبخند و بدون خونریزی به طوری که هیچکدام از این بازیکنان با خشم از او حرفی نزده اند.

6-گوش های بسته و قلب باز

برانکو همیشه قلبش در برابر هواداران پرسپولیس باز بوده است. همیشه اول از همه از هواداران حرف می زند ، بردها را به آن ها تقدیم و مدیون حضورشان می داند. اما او گوش هایش در برابر سکوها و رسانه ها کاملا بسته است. او با تمام رسانه ها حتی آن هایی که ممکن است دوستش نداشته باشند هم کاملا مثبت و بدون کینه حرف می زند اما نه حرف آن ها و نه حرف سکوها را گوش نمی دهد. او فقط کاری که از نظرش درست است انجام می دهد. او می گوید من عاشق شما هستم اما کارخودم را می کنم.

7-شعور برتر از هوش است

داستان هوش و شعور شاید بحثی چالش برانگیز و دشوار باشد اما می گویند انسان با یک میزان هوش خاص به دنیا می آمد اما شعور میزان درکی است که اکتسابی است و بستگی به روند زندگی افراد دارد. در میان بازیکنان برخی باهوش هستند ، تکنیک و خلاقیت دارند. اما این بازیکنان خیلی وقت ها از چارچوب های تاکتیکی خارج می زنند. اما برخی بازیکنان هستند که تکنیک پایین تری دارند اما درک بالاتری نسبت به آنچه مربی می گوید دارند. برانکو نشان داده که بازیکنانی را دوست دارد که با وجود تکنیک یا هوش فوتبالی کمتر شعورفوتبالی بالاتری داشته باشند.

8-فرمانده اول می جنگد

برانکو در پرسپولیس نقش فرمانده را انتخاب کرد و فرمانده ای بود که خودش قبل و پیشاپیش همه وارد میدان جنگ می شد. او اگر چالشی هم با کسی داشت خودش زودتر وارد شد و اجازه نداد بازیکنانش یا کادرفنی اش وارد چنین جنگ هایی شوند. او اینگونه از تیمش در چهار سال طوری حفاظت کرد که تیمش کمترین آسیب و زخم را دچار شد.

9-کادرفنی مناسب

مرد کروات از آنجایی که حاکم اصلی تمامی مسایل فنی باشگاه است ، کادرفنی مورد نظرش را هم کنار خودش قرار داده و در این چهار سال کمترین مشکلی با دستیارانش نداشته است. نقشی که او به کریم باقری در تیم داده ، انتخاب بدنساز و مربی گلرها و مجموعه عواملی که نشان می دهد او مهندسی چیدمان نیمکت را به خوبی بلد است.

10-عادلانه مدیریت کن

برانکو به طوری که رختکن تیمش را مدیریت کرد که کمترین اعتراض را به نسبت بازی کردن یا بازی نکردن ها شاهد بودیم. اینکه یک مدیر بتواند این را القا کند که عادل است و عدالت را اجرا می کند باعث می شود که در رختکن مشکلات کمتری را داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/02/28
فقط وزیر ورزش و دیگر هیچ!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1398/02/28
هرچی برانکو بگه ...
باقی تیمها هم اینو یاد بگیرن مطمئن باشن میان بالا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
علت موفقیت دلال کروات
1.وزارت ورزش
2.فدراسیون سرسپرده وزارت ورزش
3.ده ها پنالتی ناحق که دقیقا وقتی داشت میباخت واسش گرفتند نمونه تراکتورسازی ..ماشین سازی..سپاهان و. .
4..قبول کردن گلهای خطا و افساید مثل همین بازی اخر که تابلو سه متر اون بادمجون تو افساید بود و همین برترینهای لنگی چون میدونست تابلو افساید بوده از ترسش صداشم درنیاورد
5.تبانی با تیم حرف.. این دیگه تابلو بود تیمی که یک گل خورده بود بازیکنهاش یکی یکی میافتادند تا وقت کشی بشع پرسپولیس ببره قبل بازی هم جناب گیتار و ویولن گفتند که دوست دارن پرسپولیس ببره البته اقای چندتار سابقه تبانی در راه اهن هم داره
6..شانس و جنبل و جادو مثل گل نشدن پنالتیهای حریف ..مثلا ضربه ژاوی تو 6قدم که گل نشد یکی از هزارن بوذ
7..به علت ترسیدن داورها از فدراسیون و وزارت تمامی تیمهای مقابل پرسپولیس یا در همون مسابقع یا مسابقه قبلش باید جریمه میشدند یا چند کارته یا قرمز . و کلا بازی و واسه برد پرسپولیس اماده کردن
8.ریختن پول ملت تو جیب باشگاه پرسپولیس از طرف وزارت بی لیاقت ورزش
9.موزی گری دلال کروات و بهم ریخن جو ورزشگاه در تمامی بازیها
10.خدمت و خوشرفتاری کمیته انظباتی با دلال مثل همون هول دادن بازیکن استقلال توسط دلال در بازی دربی که همه ملت دیدند اما کمیته انظباطی اصلا به روی خودش نیاورد و.برعکس تیمهای دیگه رو به ناحق محروم و جریمه کرد.... جمع کنید خاک برسر تیمی که اینطوری قهرمانی رو بهش با زور بدن
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/02/28
خخخخخخخ چرت نگو پسر 1وزیر ورزش2تاج3کمیته انظباتی4کمیته داوران5 یحیی6تاتار7 دایی8بازیکنانی مثل مسلمان بنگر9کافیه یا باز بگم؟؟؟؟؟بگم؟؟؟؟؟
پاسخ ها
خودشه
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
۱۰_فرچیپ‌اسماعیلی
۱۱_محسن‌فروزان
۱۲_بهنام‌برزای
۱۴_فرنازمجیدی
کافیه یابازهم بگم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
آخه جرعه فکر هم نعمت است
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/02/28
زنده باد برانکووووووووووووو
تاج کبیر.‌دوقهرمانی آسیا دو نایب قهرمانی و چهارفینال آسیا
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/02/28
ی دلیل داشت. اونم حمایت وزیر و داوران و کمیته انضباطی. وگرن تیمش ن خوب بازی میکرد ن تاکتیک داشت. تاکتیکش فقط هوچیگری و ننه من غریبم بازیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
واقعا هیچ کدوم تون نه منطق دارید نه شعور
واقعا آدم شک میکنه به انسانیت و قوه عقل و شعور شماها
بازیکن شما چیپ میزنه و جام میپره داور و وزیر گفته؟
امیر عباسپور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
خودتو اماده کن برای 4تایی شدن
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/02/28
داور و بازیکن حریف از قلم افتاد
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/02/28
پرفسور کبیر آسیا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج