هاشمی: نارضایتی مردم در این شرایط خطر دارد
۸۶۵۲۳۵
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
۵۱۳۷ 
رییس شورای شهر تهران گفت: نارضایتی مردم در شرایط فعلی بزرگترین تهدید برای نظام و خطرناک‌تر و مهم‌تر از تهدیدات خارجی است و خدمت‌رسانی و حل معضلات جامعه بزرگترین بازدارندگی و قدرت دفاعی برای نظام محسوب می‌شود.

خبرگزاری ایلنا: رییس شورای شهر تهران گفت: نارضایتی مردم در شرایط فعلی بزرگترین تهدید برای نظام و خطرناک‌تر و مهم‌تر از تهدیدات خارجی است و خدمت‌رسانی و حل معضلات جامعه بزرگترین بازدارندگی و قدرت دفاعی برای نظام محسوب می‌شود.

محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و چهل و دومین جلسه شورا با اشاره به اینکه امروز دومین سالروز رای تاریخی شهروندان تهرانی به شورای پنجم است، گفت: در این رکورد مشارکت مردم در انتخابات شورای شهر در تاریخ ایران شکست و حضور حدود 4میلیون نفر شهروند تهرانی، پشتوانه بی سابقه ای را برای مدیریت شهری تهران آفرید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای جمهوری اسلامی که مبدع نظام مردم سالاری دینی در جهان است، این شورا، بهترین ابزار برای تثبیت و تعمیق اراده مردم در اداره جامعه است. رای و حمایت مردم از شورای پنجم یک تهدید نیست بلکه فرصتی استثنایی است که در صورت عدم استفاده صحیح از آن موجب یاس و ناامیدی مردم وعدم تکرار آن خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: سنگین‌ترین بخش بار این امانت بزرگ بر دوش ما در شورای پنجم برای تحقق مطالبات و انتظارات مردم است اما این به معنای بی مسئولیت بودن سایر قوا و دستگاه‌های نظام در برابر این بار نیست و امروز باید متاسفانه تصریح کنم که طی دوسال سپری شده از رای معنادار شهروندان به شورای پنجم، هنوز شواهد و قرائن توجه سه قوه به این حمایت و تفویض اختیار مردم به نمایندگانشان در شورای شهر دیده نمی‌شود و اغراق نیست اگر گفته شود که مجموعه حمایتی که از نهاد مدیریت شهری در گذشته می‌شده با این حمایت بی سابقه مردم نه تنها افزوده نشده بلکه به نوعی کاسته شده است.

هاشمی همچنین افزود: بنده پیش از این بارها از تریبون شورای اسلامی شهر تهران به انتقادی از عملکرد مجموعه شورا و شهرداری دست زدم و اجازه می‌خواهم امروز و به پاس ادای امانت مردم و پاسخ دادن به انتظارات به حق شهروندان گلایه‌هایی نسبت به سایر دستگاه‌های مسئول در این میان عرض کنم، انتظار ما از دولت بیش از عملکرد دوسال گذشته آن در حوزه مدیریت شهری است، تهران و شهروندان تهرانی بار سنگین خدمات پایتختی کشور را بدوش می‌کشند بدون آنکه دولت مرکزی نقش خود را در حل مشکلات و مقابله با پیامدهای این وضعیت ایفا کند.

وی با اشاره به انتظارات شورای پنجم بیان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز با وجود همزبانی و همدلی با مدیریت شهری، تاکنون در عمل اقدام جدی و فراتر از گذشته در حل مسائل تهران برنداشته و تنها گام مثبت آن جلوگیری از تصویب لایحه دولت برای تملک درآمد پایدار مدیریت شهری بوده که آن نیز هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

هاشمی در خطاب به قوه قضاییه اظهار کرد: از دستگاه قضایی با مدیریت جدید نیز انتظار داریم با اطلاع‌رسانی نسبت به سرنوشت پرونده مرتبط با شهرداری تهران که هزاران میلیارد تومان از حقوق شهروندان تهرانی با رسیدگی قطعی به این پرونده‌ها احیا و بازگردانده می‌شود و بخش زیادی از مشکلات مردم قابل حل است، ما را یاری کند.

رئیس شورای شهر تهران ضمن قدردانی از پرسنل زحمت کش صداوسیما گفت: پوشش اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، مشکلات و نیازهای مدیریت شهری تهران در دوره فعلی در مقایسه با دوره‌های گذشته افت محسوسی داشته است در حالی که این انتظار وجود داشت که صداوسیما با شورای پنجم که از آرا و نمایندگی چندین برابری مردم برخوردارند، تعامل قوی‌تری داشته باشد تا نمایندگان مردم بتوانند مطالبات عمومی و مسائل شهروندان را بهتر منعکس کنند.

وی در ادامه سخنانش از سایر نهادهای حاکمیتی مانند سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی خواست تا نه تنها سطح همکاری و تعامل و کمک به مدیریت شهری را نسبت به دوره گذشته کاهش ندهند که شائبه مسائل سیاسی در افکار عمومی شکل بگیرد بلکه حمایت و کمک به حل مسائل شهری در تهران را در اولویت قرار دهند زیرا نارضایتی مردم در شرایط فعلی بزرگترین تهدید برای نظام و خطرناک‌تر و مهم‌تر از تهدیدات خارجی است و خدمت‌رسانی و حل معضلات جامعه بزرگترین بازدارندگی و قدرت دفاعی برای نظام محسوب می‌شود، موثرترین آرایش جنگی برای تهران، حل معضلات ریشه‌ای مردم و نشاندن لبخند رضایت بر لبان شهروندان مظلوم تهرانی است.

وی در ادامه گفت: نقش مدیریت شهری، بویژه شهرداری تهران از همه تاثیرگذارتر است وامیدواریم انگیزه واشتیاق مدیران ومسئولان شهرداری برای افزایش کارایی و خدمت‌رسانی به مردم در عمل دیده شود و از هرگونه اتلاف بیت‌المال، رانت، تخلف، هزینه‌های غیرضروری و تشریفاتی در این سال سخت برای مردم، جلوگیری شود.

محسن هاشمی تصریح کرد: با تقویت واقع‌بینی و عملگرایی بجای ایده‌آل‌گرایی و بهبود وحدت وکاهش اختلاف سلیقه ها دوسال باقیمانده را با انگیزه و انرژی مضاعفی به خدمت بپردازند.

وی همچنین افزود: همه ما با تجدید عهد با شهروندان تهرانی، از هرگونه انتقاد، پیشنهاد و نظر سازنده و کارشناسی برای رفع مشکلات و خدمت‌رسانی بهتر مدیریت شهری به مردم استقبال می‌کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/02/29
حالا باید چه خاکی بر سرتون بریزید. ترسیدید نه؟
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/02/29
نتیجه این دولت دوستتون ومجلستون
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/02/29
تو که بعد مدتها خوب برات جا باز کردم عزیزم .راحت باش.
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/02/29
به داد راننده های تاکسی برسید دخل با خرج نمیخونه
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/02/29
آقای هاشمی لطفا رای ما رو پس بده . اکثریت مردم از تو و همکارانت در شورای شهر ناراضی هستن . شما هم با قبلی ها فرقی نداشتید و دست در جیب مردم دارید. نمونهاش طرح ترافیک جدید که از تیر ماه انجام میشه و هیچ توجیه عقلانی نداره بجز کلاه گذاشتن سر مردم
United Arab Emirates
12:38 - 1398/02/29
خودت خانوادت برید به جهنم ...
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
شماها فعلا از مناف هاشمی دفاع کنید.؟یعنی مشاور ارشد ومعاون اول حناچی ها!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/02/29
اخر همه تان هم از مردم شرمنده هستید و هم از خدا یک بزرگ خانواده به بچه‌هایش دورغ بگه چه انتظاری از بچه دارد
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1398/02/29
ما که ناراضی نیستیم . گور بابای بقیه !
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/02/29
همه ناراضی هستن همچیز گرونه سر به فلک زده یک دوچرخه واسه بچم نتونستم بخرم قیمتش ده برابر پارسال شده خدا به زمین گرم بزنه شماهار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
الهی امین
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/02/29
معلومه ک برای پست مقام تون نگرانید بایدم بترسین
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/02/29
رییس هیچی نمیشه،نترسید
مردم ما خطری ندارن
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/02/29
والا ما که از مسولین هیچ خیری ندیدیم فقط جیب خودتون چاق و چله شد
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/02/29
بازم یه مرد پیدا شد حرف دل مردم رو بزنه
بقیه مسئولین فقط بلدن بگن همه چی گل و بلبل هستش
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/02/29
از چه راضی باشیم آقای هاشمی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج