حکمرانی آمریکا بر اینترنت پایان می‌یابد
۸۶۵۵۶۸
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
۳۲۸۰ 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده نزدیک، آمریکا دیگر تنها حاکم اینترنت نخواهد بود، گفت: پیشنهاد داده ام که وزارت ارتباطات به وزارت اینترنت تغییر مفهوم دهد.

خبرگزاری مهر: سعیدرضا عاملی دیروز یکشنبه در مراسم روز جهانی ارتباطات در وزارت ارتباطات، با اشاره به تحولات جهانی ناشی از تغییرات تکنولوژی و ظهور دانش یکپارچه، اظهار داشت: امروز اینترنت اشیا جای خود را به اینترنت نانو، بایو و اینترنت همه چیزها داده است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک اینترنت به دو بخش تقسیم می‌شود و حاکم اینترنت تنها آمریکا نخواهد بود، گفت: چین نیز با داشتن جمعیت زیاد بر اینترنت حکمرانی می‌کند و اگر در آینده امکان داشتن دو حاکمیت بر اینترنت وجود دارد، پس امکان ایجاد اینترنت سوم نیز وجود خواهد داشت.

عاملی اضافه کرد: از آنجایی که مقام معظم رهبری تاکید دارند که قدرت سایبری ایران باید در تراز قدرت جهانی و یا در کنار آن باشد، پس باید در این زمینه به اینترنت ۳ (وب ۳) نیز فکر کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی به مرور جغرافیای فیزیکی را از بین می‌برد، گفت: برای آینده باید با مدیریت ایرانی از داده‌های ایرانی حفاظت کنیم و شبکه ملی اطلاعات و متخصصان ایرانی باید این ظرفیت را ایجاد کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات با بودجه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت و بودجه ۷ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی، تا به حال ۸۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: حلقه مفقوده این شبکه تأمین خدمات و محتوا بر بستر این شبکه است.

وی گفت: چند سال پیش که طرح شبکه ملی اطلاعات کلید خورد، پیشنهاد کردم که وزارت ارتباطات به وزارت اینترنت تغییر مفهوم دهد. کاری که کشورهای دیگر از جمله هلند انجام دادند و موفق نیز بوده اند. چرا که با ظهور جهان دوم فضای مجازی و وب ۳ مفهوم وزارت اینترنت باید شکل بگیرد.

عاملی با تاکید بر لزوم حرکت به سمت دولت هوشمند، خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات باید جایگزین دولت شود. چرا که در آینده همه پدیده‌ها تبدیل به دارایی و اطلاعات می‌شود و دولت الکترونیک و شبکه ملی اطلاعات دولتی خواهد بود که از این دارایی‌ها حفاظت می‌کند.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1398/02/30
عمرا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
هر امپراتوری روزی تموم میشه.اینو برده ها البته هرگز درک نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/02/30
حتمآ،بوسیله رانت خواران
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/02/30
ما همه چیزمان حل شده فقط اینترنت مانده بابا شما فعلا مشکل ماکارونی را حل کنید تا اینتر نت وقت زیاده
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1398/02/30
جاااان
مدیریت‌ایرانی
منظورش احتمالا مدیریت تحریم
مدیریت محدودیته
بیخیال عامو
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/02/30
اینترنت جهان دست ایران باشه یا هرجای دیگه واسه مردم ایران فرقی نداره پس همون بهتر دست خارجیاباشه حداقل هوای مردمش دارن اینباربجای نفت اینترنت دزدی میشه
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/02/30
شما فعلا خودتو از جهان سوم در بيار بيا جهان دوم هنر كردي.
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/02/30
عین رسانه میلی درستش کنید.خخخ
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1398/02/30
بدبختها شما کاغذ کارت ملی تو ن هم از امریکا میاد که الان چند ماه هستش اونم تحریم کرده کارت ملی هم صادر نمیشه شماها فقط لاف و گنده ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج