بهاروند، فینال حذفی را به کرمانشاه می‌برد؟
۸۶۵۸۵۲
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
۶۳۸۲ 
تنها دو بازی دیگر تا مشخص شدن قهرمان جام حذفی و دیگر نماینده ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده اما هنوز تکلیف زمین و محل برگزاری مسابقه مشخص نیست.

ورزش سه: فینال جام حذفی چند سالی به دلیل نامی که داشت و جام "آزادسازی خرمشهر" نامگذاری شده بود در این شهر برگزار شد اما برخی اتفاقات و کمبودهایی که در فینال سال گذشته جام حذفی به وجود آمد باعث شده تا امسال مسئولان برگزار کننده بازی ها به فکر برگزاری بازی در یک زمین دیگر باشند.

در ابتدا زمزمه هایی درباره برگزاری این بازی در شهر مشهد و ورزشگاه امام رضا (ع) شد، اما برخی دلایل باعث شد تا بازی در این زمین منتفی شود. داماشی ها معتقد هستند چون پدیده در قهرمان نشدن داماش نفع دارد جو ورزشگاه مشهد کاملا می تواند علیه آن ها باشد. در واقع هر کدام از تیم های پرسپولیس و سپاهان که قهرمان جام حذفی شوند به معنای حضور پدیده در لیگ قهرمانان آسیا است اما اگر داماش ببرد آن وقت داماش سهمیه می گیرد و پدیده به عنوان تیم چهارم لیگ نمی تواند راهی مسابقات شود.

با این وجود مروری بر گزینه های مناسب نشان می دهد انگار تنها یک ورزشگاه است که می‌تواند این بازی را در شرایط عادلانه میزبانی کند هرچند در اینجا نیز مشکل گرمای هوا وجود دارد. فولاد آره نا در کنار ورزشگاه آزادی، نقش جهان و امام رضا(ع) بهترین ورزشگاه های حال حاضر ایران هستند. آزادی و نقش جهان به دلیل حضور پرسپولیس یا سپاهان کاملا منتفی به نظر می رسد اما با توجه به اعتراض منطقی داماشی ها برگزاری بازی در ساعات خنک شب در فولاد آره نا منطقی ترین راه خواهد بود.

راه سوم

اما در حالی که همه به دنبال راهی برای بازی در یکی از دو ورزشگاه امام رضا و فولاد آره نا بودند خبر می رسد که رئیس سازمان لیگ می خواهد فینال جام حذفی را به شهری دیگر ببرد. حیدربهاروند قصد دارد این بازی را به شهر کرمانشاه برده و در ورزشگاه پانزده هزارنفری 15 خرداد این شهر برگزار کند.

بهاروند، فینال حذفی را به کرمانشاه می‌برد؟

ورزشگاه پانزده خرداد در سال 82 کار ساختش آغاز و در سال 93 بعد از یازده سال به پایان رسید. زمین این ورزشگاه چمن طبیعی است و مثل دیگر ورزشگاه های فوتبال ایران دارای پیست تارتان و شرایط اجرای دوومیدانی هم هست. این ورزشگاه پانزده هزار نفر ظرفیت دارد و تمام ورزشگاه صندلی گذاری شده است.

اسکوربورد، وی آی پی و مسایلی از این دست نیز برای این ورزشگاه تقریبا تازه تاسیس وجود دارند. بازی افتتاحیه این ورزشگاه در سال 93 و بین دو تیم ستارگان سال 98 و پیشکسوتان کرمانشاه برگزار شد. نکته جالب اینکه این ورزشگاه قرار بود محل برگزاری بازی سوپرجام فصل گذشته فوتبال ایران باشد که با توجه به حضور استقلال و پرسپولیس در این جام عملا امکان برگزاری در این ورزشگاه به وجود نیامد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج