از کودکان دستفروش خرید نکنید
۸۶۵۹۸۹
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۸
۸۷۱۷
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: مردم در مواجه شدن با کودکان کار، دلسوزی نکرده و از آنها خرید نکنند، بلکه به سمن‌های رسمی کمک کنند.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: مردم در مواجه شدن با کودکان کار، دلسوزی نکرده و از آنها خرید نکنند، بلکه به سمن‌های رسمی کمک کنند.

مجتبی ناجی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه رسیدگی و نظارت بر وضعیت کودکان دستفروش توسط 13 دستگاه و ارگان مختلف صورت می‌پذیرد که یکی از آنها سازمان بهزیستی است، اظهار کرد: بهزیستی وظیفه پذیرش و ارایه خدمات مددکاری و حمایتی نسبت به آنها و حتی خانواده‌هایشان را دارد.

از کودکان دستفروش خرید نکنید

وی با اشاره به اینکه بهزیستی از طریق یک مرکز شبانه روزی دولتی و یک مرکز روزانه که خیران راه اندازی کردند نسبت به پذیرش این کودکان و نوجوانان اقدام می‌کند، افزود: نیروی انتظامی یا شهرداری این کودکان را به بهزیستی ارجاع می‌دهند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، با بیان اینکه مردم نا آگاهانه حرکتی دلسوزانه انجام می‌دهند که این اقدام باعث تقویت این رفتارها از سوی کودکان کار می‌شود، اضافه کرد: مردم از این کودکان از روی دلسوزی و ترحم خرید می‌کنند و حتی مبلغی بالاتر به آنها پرداخت می‌کنند که این امر باعث می‌شود که خانواده‌ها تشویق شوند تا کودکان‌شان از این طریق درآمدی کسب کنند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه 110 کودک کار در اصفهان شناسایی شده و از طریق مبادی رسمی پیگیری می‌شوند، ادامه داد: کودکانی که به دلیل مشکلات مالی اقدام به دستفروشی می‌کنند مورد حمایت قرار گرفته و تحصیل آنها نیز پیگیری شده است.

ناجی با اشاره به اینکه برخی از این کودکان مهارت‌هایی را فرا گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: صنایع دستی و محصولات تولیدی این کودکان در قالب جشنواره‌هایی در ایامی خاص از سال مانند نوروز عرضه می‌شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه نباید در روبرویی با این کودکان دلسوزی کرد، ادامه داد: شهروندان نباید از این کودکان خرید کنند تا چرخه فرستادن آنها به خیابان برای دستفروشی قطع شود.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:03 - 1398/02/31
باید اونها هم پورشه سواری کنن
Iran, Islamic Republic of
04:50 - 1398/02/31
تا بازار ترویج ترحم شما بزرگواران بزرگ و بزرگتر بشود.اگر راست میگویید کاری آبرومند برای آنها فراهم نمایید که نان دسترنج خود را بخورند و سربار شما و کمیته امداد و بهزیستی نباشند.
Germany
05:20 - 1398/02/31
لطفا از بزرگان دستفروش .خرید بفرمایید.
United Arab Emirates
06:00 - 1398/02/31
جناب ناجی من در شگفتم که چرا بهزیستی خدم و حشم خود را گسترش داده است و مجهز به ساختمان های آنچنانی!!!ولی در کمک و ارائه مساعدت به مشمولین خود همچو درمانده عصر قجر بر سر منابع خود سر و دل سپرده مانند مساعدت های ۳۵تا۱۵۰ هزار تومانی ماهانه و پرداخت کمک خرید ویلچر به مبلغ ۱۵۰هزار تومانی !!!
Iran, Islamic Republic of
06:13 - 1398/02/31
منتظور این آقا کمک نکنید تا از گرسنگی بمیرن از زمان دولت خاتمی تاالان دارن پیگیری می‌کنند که تا حالا دراصفهان 110کودک شناسایی کردن واقعان خنده داره,,,,منظور ایشان کمکها تون بجایی دیگه مثل صندوق صدقات بریزید تا ما باهاش به کشورهای دیگه بریم وگور پدر کودکان خیابانی ,,,,عزیز برادر اگه شماها مرد بودید جلو راندواختلاس دزدی بگیرید ایران کشوری با 9درصد منابع جهانی و1درصد جمعیت جهانی ثروت مندترین بودیم ونه کودک خیابانی وگدا ون فقیری وجودداشت حیف از ایران که امثال شماها بهش حکومت میکنید
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1398/02/31
نه نمیخریم میریزیم به حساب شما تا شما بچاپید
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/02/31
مردم اگر خریدی میکنند روی دل سوزی است
پس دولت ومسعولان کمی کلاه را بالاتر بگذارید
بجای کمک به کشورهای دیگر این مشکل را‌حل کنید
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1398/02/31
گاهی اوقات انقدر گزارشها کلیشه ای و تکراری است که دیگر ارزش خواندن ندارند ..... خرید نکردن راه حل نیست ....باید بچه ها را تحت حمایت قرار داد و نه چیز دیگری .....
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/02/31
سازمانهای مربوطه اگه رسیدگی میکردن که شرایط اینجوری نبود
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/02/31
که بزرگواران بخورن. و یه ابم روش
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1398/02/31
کدوم خدمت و رسیدگی چرا غلظت اضافه میکنید چرا چیز می خورید مایه دونه عقب افتاده داریم ۵ساله داریم میایم میریم هیچ بعدکودکان کارخخخخخخ
France
15:30 - 1398/02/31
بهتره فکری بحال این بچه ها و بزرگترهایی که همراه آنان در سر چهار راه ها می ایستند بشه بسیار آزار دهندست سماجت اونها واقعا آدم رو کلافه میکنه تو این شلوغی و ترافیک و بدبختی همین رو کم داربم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج