چمران: با استانی شدن انتخابات موافق نیستم
۸۶۶۰۹۰
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
۴۰۵۲ 
مهدی چمران، نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی اسلامی (جمنا) بیان کرد: به نظر می رسد ترامپ برخلاف «مایک پمپئو» و «جان بولتون» طرفدار جنگ نیست. ترامپ تاجر مسلک و در پی منافع اقتصادی برای آمریکا است و حاضر نیست هزینه بی جایی بکند.

خبرگزاری ایرنا: مهدی چمران، نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی اسلامی (جمنا) بیان کرد: به نظر می رسد ترامپ برخلاف «مایک پمپئو» و «جان بولتون» طرفدار جنگ نیست. ترامپ تاجر مسلک و در پی منافع اقتصادی برای آمریکا است و حاضر نیست هزینه بی جایی بکند.

وی ادامه داد: احتمال دارد ترامپ برای دستیابی به برخی منافع، جنگ راه بیاندازد، در این شرایط مقاومت، ایستادگی و نگاه به درون و پیگیری نکردن خواسته های رئیس جمهوری آمریکا، ما را به موفقیت و پیروزی می رساند.

نایب رئیس جمنا اظهار داشت: متاسفانه به نظر می رسد فشار از بیرون و همصدایی شمار اندکی در درون برای انجام مذاکره ای که هدفش مشخص نیست، وجود دارد. ایران با پیشینه ای چندهزارساله مملو از جنگ، پیروزی و شکست چرا باید بر سر قدرت و توان دفاعی خودش مذاکره کند؟ کدام فرد عاقل و غیرتمندی به دنبال چنین مذاکره ای است؟

برادر شهید چمران در بخش دیگری از سخنان خود، به جنگ تحمیلی و حمایت رسانه ای غرب از رژیم صدام اشاره کرد و گفت: خرمشهر را فتح کرده بودیم اما رسانه های دنیا و در راس آن آمریکایی ها از عقب نشینی پیروزمندانه ارتش بعث سخن می گفتند. با بهره گیری از تجارب دفاع مقدس قطعا توان مقابله و ایستادگی با آمریکا را داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه آمریکا به لحاظ نظامی قدرتمند است اما حضورش در منطقه، این کشور را آسیب پذیر کرده است.

بستر لازم برای استانی شدن انتخابات فراهم نیست

چمران همچنین درباره طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای استانی شدن انتخابات، گفت: هدف از این طرح، لزوم نگاه ملی نمایندگان و پرهیز از بخشی نگری است. البته نگاه ملی نمایندگان به معنای بی توجهی به استان، شهر و روستا نیست.

وی یادآور شد: در اینکه این اصل چگونه و چه زمانی اجرا شود اختلاف وجود دارد. اگر چه به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم با این طرح موافق نیستم.

نائب رئیس جمنا اضافه کرد: با اجرای طرح استانی شدن انتخابات، هرکس که پول، قدرت و توان تبلیغی بیشتری دارد می تواند آرای مردم استان یا شهری را بدست بیاورد و نامزدهای دیگر به دلیل ضعف مالی و وابسته نبودن به جناح های سیاسی نمی توانند با آنها رقابت کنند که این اشکال باید برطرف شود.

شورای نگهبان در نشست اخیر خود طرح استانی شدن انتخابات مجلس را با طرح ایراداتی به مجلس شورای اسلامی ارجاع داد.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان نقض حقوق نامزدها،کاهش مشارکت مردم، عدم تفکیک بین حوزه های اصلی و فرعی و عدم رعایت عدالت انتخاباتی از ایرداتی بود که شورای نگهبان در بررسی این طرح به آن اشاره کرده است.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/02/31
خیلی نظرت مهمه برای همه...
پاسخ ها
( SHERVIN )
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
چمران جان دیگر نظر نده سن بالاست به تو فشار میاد
کمی هم ریش ها را کوتاه کن تا مردم بدانند چه کسی نظر میده
فعلا قابل شناسایی نیستی.
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/02/31
امریکا یک تنه جلوی روسیه ابر قدرت و چین با دومیلیارد نفر جمعیت وایساده ایران عددی نیست بعد از خودتون مایه بزارید ما که عمرا جنگ برو نیستیم
United Arab Emirates
11:38 - 1398/02/31
آخه مردم چقدر بدبختند.که امثال مثل چمران هنوز داره اظهار و نظر میکنه آخه بدبخت تو چیکاری.سرپیازی ته پیازی.فقط صرف اینکه برادر شهید چمران هستی.مگر همانی نیستی که پشت سر محمودنژاد سجده میکردید.که الان کشور نابودشده امثال شماهاست.بسه دیگه خجالت بکشید.چقدر پررو هستید با وقاحت میاید برای مردم اونهم بخاطر جاطلبی خودتان حرفهای بیخود میزنید .برید گورتان را گم کنید بذارید مردم خودشان تکلیفشان را تعیین بکنند.آخه شما کجا کارید که فضولی همه کارها را میکنید.
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/02/31
لطفآ بروید خانه نظر شما پیران ملاک نیست مملکت با نظرات و سلیقه های مغز مرد مملکت فلج کردید بگذارید مملکت جوانهای ایران بروز کنند نه به پیر سنتی قدیم تا لب قبر دخالت بیجا نکنید
Germany
11:55 - 1398/02/31
میفرمایید ‌.تو اصلا در این میان چکاره ای موافق ویامخالف انتخابات استانی.باشی ؟
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/02/31
اگر عمر دولت اوباما بیشتر می شد ، احتمال داشت دولت اصلاحطلب ، برجام موشکی هم تصویب کند ؟!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/02/31
فکر انتخابات نباشد با این اوضا هیچ ادم عاقلی رای نمیدهد ..
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/02/31
شما کی میخاهید باز نشست بشین من فوق لبسانس بیکام اقا صد سالشه دم از انتخابات میزنه ...
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1398/02/31
تو چه کاره ایبروبابا تاریخ مصرفت گذشته اولا کسی رای نمیده دوما فعلا سماق بمکید
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/02/31
نمایندگان مجلس در شهرستانها که بومی آن شهر هستند و به کلیه مسائل شهرستان اگاه هستند نتوانستند به خواسته های جزئی مردم رسیدگی کنند حالا اگه استانی بشه باید فاتحه شهرستانها را خواند.
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1398/03/01
کی از تو نظر خواست
شما عرضه معرفی یک کاندید واحد را ندارید
United Arab Emirates
01:31 - 1398/03/01
کی رای میده...مگه الاغیم که رای بدیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج