اجاره‌بها با دستورات پادگانی کنترل نمی‌شود
۸۶۶۱۳۶
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
۴۳۱۹ 
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن هیچ کمکی به کنترل اجاره بهای مسکن نمی‌کند، گفت: این دستورات پادگانی در دولت های نهم و دهم نیز اجرا شده و نتیجه عکس داده بود.

خبرگزاری فارس: مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سؤال که وزارت راه و شهرسازی به دنبال ارائه پیشنهاد جدیدی با ابزارهای مالیاتی برای تعیین سقف اجاره‌بها است، گفت: دستورات پادگانی برای تعیین نرخ اجاره‌بها در دولت نهم و دهم با زور تعزیرات اجرا شد و مقرر شد در سال اول ۷ درصد اجاره‌بها رشد کند و در سال بعد ۹ درصد باشد.

وی افزود: این اقدام نه تنها بازار اجاره‌بها را کنترل نکرد بلکه باعث شد تا بسیاری از موجران با مستأجران به صورت زیرمیزی اقدام به افزایش نرخ اجاره‌بها بسیار بالاتر از نرخ اعلام شده کنند.

خسروی در پاسخ به این سؤال که چرا نمی‌توان برای مسکن و یا اجاره‌بها همانند سایر کالاها قیمت تعیین کرد، اظهار داشت: مالکیت در اسلام محترم است بنابراین مسکن با سایر کالاها متفاوت است چرا که برای کالاهایی مثل موبایل، تلویزیون، دوربین و لوازم خانگی می‌توان جایگزین از طریق واردات ایجاد کرد اما آیا مسکن و زمین را می‌توان وارد کرد؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه با گذشت هزاران سال هنوز چاهی در مدینه به نام حضرت علی(ع) است و هیچ فردی نتوانسته آن را به نام خود کند، گفت: این پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی که گفته است تعیین سقف اجاره‌بها با ابزارهای مالیاتی تنها یک مسکن چند دقیقه‌ای است و چاره کار تنها رفتن به سمت صنعتی‌سازی و صنعت اجاره است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا دولت به سمت صنعت اجاره حرکت نمی‌کند، گفت: چون هنوز سازوکاری برای آن ندیده است و بهترین کار الگوبرداری از اقدام ترکیه برای این منظور است که با همکاری شهرداری و تأمین اجتماعی واحدهای مسکونی استیجاری احداث و به خانه اولی‌ها به اجاره داده می‌شود.

خسروی در پاسخ به این سؤال که مگر موجران با دادن اجاره‌ واحد مسکونی مالیات می‌دهند که حال از مالیات معاف خواهند شد، گفت: در حال حاضر اجاره مسکن تا ۱۵۰ متر از مالیات معاف است اما سخن ما این است که دولت می‌تواند با دادن مشوق‌هایی به برخی دارندگان مسکن که اگر کار تولیدی دارند و اتفاقاً تعداد زیادی هم ملک دارند آنها را به ورود به صنعت اجاره تشویق کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: در شهر دوبی که به اندازه پشت ناخن ایران هم نیست در اولین اقدام خود از هیچ سازنده‌ای مالیات نمی‌گیرد پس ما باید به این سمت حرکت کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/02/31
ولی با جوسازی های تو املاکی های کلاشت میشه قیمت رو تا چند برابر بصورت تخیلی برد بالا!! این جواب میده!!!! برو خودت غول بزن!! برو املاکی های کلاشتو جمع کن که اگر جمع بشن مسکن کاملاً سرو سامان میگره و به قیمت واقعی عرضه میشه
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اجاره بها فقط با دستورات قلی خسروی انجام می پذیرد.در غیر اینصورت لطفا مزاحم ما نباشید!!
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/02/31
احسنت..مالکیت باید محترم شمرده شود وگرنه همه چیز بهم میریزد
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بله نظر مالک باید محترم شمرده بشه نه مالکی رو که اصلا رنگ و بویی از انسانیت نبرده و فقط به فکر منافع خودشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مالکیت محترمه ولی سودجوئی و طمعکاری نه
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/02/31
کی فکر می کرد قیمت خانه نجومی شود...
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/02/31
مشاوران املاک بایستی کارشناس و یا کاردان راه و ساختمان باشند.و اطلاعات درست از مشخصات فنی و قیمت ان را در اختیار خریداران قرار دهند.
اجاره بها بر مبنای نوع ساختمان و فرمول خاص قابل محاسبه است.و تابعی از شرایط تحمیلی بازار مصنوعی نیست.
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1398/02/31
اتفاقا چون ولش کروین به امان خدا اینطوری شده وضعمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مستاجرها زیر بار زور صاحبخونه ها نروند .
هیچ قانونی به مستاجر نمیگوید به دلیل اجاره خارج از عرف خانه را باید تخلیه کند ...
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/02/31
لعنت خدا بر شما که خون مردم کردین تو شیشه و برا نفع خودتون مثل قوم بنی اسراییل برا هر کاری بهونه در میارید . قطعا کسی که از قوم مرفع باشه نمیتونه حال اون جوونی رو بفهمه که با
هزار بدبختی هر روز سگ دو میزنه تا بتونه یه خونه ای بخره ولی این دلالهای لعنتی بدون هیچ زحمتی هر روز قیمتها رو میبرند بالا. حالا که شما برا هر کاریتون میتونید بهونه ای بیارید و ناعدالتی تو جامعه رواج بدین بهتر نیست حداقل از دین و بزرگترین انسان عادل عالم حضرت علی مایه نذارید؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/02/31
تو که فقط می خوای از اسلام استفاده ابزاری کنی تا به سودهای باد آوردت برسی! حتی اینو نمی دونی که در اسلام مالکیت محترم است ولی سودجوئی و طماعی کاملاً مذموم است.
قیمتهای تخیلی هیچ سنخیتی با محترم بودن مالکیت و عدم سودجوئی و طماعی ندارد.
قیمت عادلانه مسکن در نظر گرفتن هزینه ساخت به اضافه سود عادلانه به اضافه قدمت و فرسودگی ساختمان است و با محترم شمردن مالکیت هیچ تضادی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/02/31
تو خودتو زدی به کوچه علی چپ!!!
کسی مالکین رو مجبور نمی کنه خونشونو بزور بفروشن. بلکه اولاً باید دست واسطه هایی مثل و تو املاکی های کلاشت از قیمتگذاری و فروش املاک مردم به قیمتهای تخیلی کوتاه بشود و ثانیاً از به طمع انداختن مالکین جهت سودجوئی توسط املاکی های کلاش جلوگیری شود.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/02/31
در اسلام همانقدر که مالکیت محترمه، سودجوئی و طمعکاری منفوره. حالا تو از کدام دسته مالکین هستی؟ مالکین خوش انصاف یا طمعکار که میخواد خون مردمو تو شیشه کنه؟! مسلماً حداقل توی این دو سال ثابت کردی دومیش هستی.
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1398/02/31
دوستان عزیز بجای این همه صحبت کردن بهتر بیشتر عمل کرد تا شاید بشه دست شیادهایی رو که تو بازار دارن دلالی میکنن رو کوتاه کرد پس بهتر هرجا تپ هر سایتی و یا تو هر نرم افزاری مثل دیوار که دیدید قیمتها نامعقوله سریعا اعتراض کنید که هم انسانهای نااگاه تو دام این قیمتها نیفتند و هم قیمتها معقولتر بشه اگر منتظر این هستید که کسی بیاد و قیمتها رو کمتر کنه زهی خیال باطل . به عمل کار براید به سخنرانی نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج