بازداشت «مسعود سلیمانی» غیرقانونی است
۸۶۶۵۱۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
۱۲۲۸۲ 
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه اتهام وارده به استاد این دانشگاه درست نیست، گفت: دولت آمریکا نمی تواند دانشمند ایرانی را قانونی صرفا به دلیل خریداری داروی پزشکی مجاز، زندانی کند.

خبرگزاری فارس: محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به دستگیری دانشمند ایرانی دانشگاه تربیت مدرس که ۸ ماه پیش در فرودگاه توسط پلیس FBI صورت پذیرفت، گفت: دولت آمریکا نمی تواند دانشمند ایرانی را صرفا به دلیل خریداری داروی پزشکی مجاز زندانی کند، این در حالی است که از هفته اول بازداشت «مسعود سلیمانی» از طریق وزارت خارجه و وزارت علوم پیگیری های لازم را انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه این استاد دانشگاه در نیمه مهر ماه سال 97 دستگیر شده است، گفت: در آن زمان مقامات سیاسی صلاح ندانستند موضوع دستگیری این دانشمند سلول‌های بنیادی کشور رسانه‌ای شود که به همین دلیل پیگیری علت بازداشت به صورت اجرایی انجام شد.

احمدی اضافه کرد: اتهام نقض تحریم که از سوی دولت امریکا اعلام شده یک اتهام نادرست و ضعیف است که با به تعویق انداختن زمان دادگاه به دنبال چسباندن برچسب غیر قانونی هستند.از طرفی باید بگویم براساس قوانین دولت امریکا خریداری داروی مجاز پزشکی مانعی ندارد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: وضعیت این استاد دانشگاه را از طریق خانواده او با تماس تلفنی به صورت مرتب رصد می‌کنیم از طرفی باید بگویم پیگیری های 2 وزارت خانه های خارجه و علوم همچنان تا آزادی این دانشمند کشور ادامه دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
17:06 - 1398/03/01
چرا نام ماده ای را که خریده است را اعلام نمیکنید تا مردم بدانند مجاز بوده یا غیر مجاز. پس از هشت ماه تازه خبر دستگیری اش را اعلام کرده اید. معلومه که خودتان هم نمی‌خواستید علنی شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج