نسخه روانبخش برای برداشتن تحریم‌ها
۸۶۶۷۹۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
۸۳۲۸ 
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه معطل شدن پای وعده اروپایی‌ها روزبه‌روز به ضرر ما خواهد بود، اظهار داشت: هر روزی که ما زودتر از برجام خارج شویم و دست به اقدام عملی بزنیم آن‌ها زودتر پای کار می‌آیند.

فارس نوشت: عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه معطل شدن پای وعده اروپایی‌ها روزبه‌روز به ضرر ما خواهد بود، اظهار داشت: هر روزی که ما زودتر از برجام خارج شویم و دست به اقدام عملی بزنیم آن‌ها زودتر پای کار می‌آیند.

حجّت‌الاسلام قاسم روانبخش عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اظهارات مقامات دولتی مبنی بر عدم خروج از برجام پس از مهلت ۶۰ روزه گفت: اروپایی‌ها در سیاست‌خارجه خود در رابطه با ایران نشان داده‌اند که از آمریکا حساب می‌برند و استقلال رأی ندارند. در مذاکرات زمان خاتمی هم در حالی که اروپایی‌ها تنها با ما مذاکره می‌کردند ولی سایه آمریکا بر سر مذاکرات بود و آن‌ها نمی‌توانستند مستقل تصمیم بگیرند و مذاکرات بر اساس میل آمریکایی‌ها بسته می‌شد و اینکه هسته‌ای ما باید کاملاً متوقف بشود.

نسخه روانبخش برای برداشتن تحریم‌ها

وی با بیان اینکه روحانی به‌عنوان مذاکره‌کننده ارشد ما، تعلیق کامل را پذیرفته بود و این خواست آمریکایی ها بود، خاطرنشان کرد: روحانی در کتاب دیپلماسی هسته‌ای هم به همین مطلب اشاره می‌کند که در موارد متعددی مشاهده کردم که اروپایی‌ها از چشم غره آمریکا می‌ترسند. به همین خاطر نظر روحانی این بود که با خود آمریکا مذاکره کنیم.کارشناس مسائل سیاسی به تقسیم کار آمریکا و اروپا پس از امضای برجام اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد سناریویی که آن‌ها نوشته‌اند این است که آمریکا از برجام خارج شود تا هیچ تعهدی هم نسبت به اجرای برجام نداشته باشد. از آن طرف هم قرار شده اروپایی‌ها در برجام بمانند تا برجام حفظ شود و ایران در آن باقی بماند.

روانبخش ادامه داد: هدف آن‌ها این بود که ایران با ماندن در برجام، فعالیت‌های هسته‌ای‌اش را شروع نکند و بازار رفت‌وآمد اروپایی‌ها و ایران گرم باشد تا از این طریق، زمان بگیرند. در این مدت که آن‌ها زمان می‌خرند، دست آمریکا باز می‌شود تا فشارهای مضاعفی به ایران وارد کند تا اروپایی‌ها در مذاکراتی که با ما دارند با توسل به آن‌ فشارها از ایران امتیاز بگیرند. اینکه دائماً در یکسال گذشته سخن از مذاکرات موشکی از سوی آلمان و فرانسه و انگلیس مطرح می‌شود برای همین است.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو با بیان اینکه اروپایی‌ها می‌گویند اگر از موشکی کوتاه بیایید به آمریکا می‌گوییم کم‌تر فشار بیاورد تا مشکل اقتصاد شما حل شود، گفت: آن‌ها در یکسال و نیم اخیر فکر می‌کردند به دلیل فشار اقتصادی ایران حاضر به دادن امتیاز موشکی می‌شود و این همان چیزی است که آمریکا می‌خواهد و اروپا دلال این موضوع است؛ یعنی موشکی را برای آمریکا بگیرد؛ در قبال کانال بی اعتبار اینستکس.روانبخش ادام داد: اروپایی‌ها زمان می‌خواهند و متأسفانه دولتمردان ما دارند این زمان را به آن‌ها می‌دهند. اکنون یکسال از خروج آمریکا از برجام گذشته است و آن‌ها می‌دانند که این دولت، دولت اقدام نیست و اگر هم حرفی می‌زند در حد شعار است. ولی می‌دانند که سیاست رهبری روشن و شفاف است و ایشان گفتند که اگر آن‌ها از برجام خارج شوند ما آن را آتش می‌زنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان اینکه معطل شدن پای وعده اروپایی‌ها روزبه‌روز به ضرر ما خواهد بود، اظهار داشت: هر روزی که ما زودتراز برجام خارج شویم و دست به اقدام عملی بزنیم آن‌ها زودتر پای کار می‌آیند؛ چون آن‌ها از اورانیوم بالای بیست درصد به شدت هراس دارند. یعنی اگر همین فردا صبح دولت اعلام کنند که سقف اورانیوم برداشته شده، آن‌ها بلافاصله کوتاه می‌آیند. درواقع اگر ما می‌خواهیم تحریم را برداریم راه آن اقدام انقلابی است.

روانبخش با بیان اینکه بعید است دولت از برجام خارج شود، تصریح کرد: تنها داشته دولت در این سال‌ها، برجام است و با از دست دادن آن، چیزی برای دولت باقی نمی‌ماند. همانطور که دیدیم وقتی رهبر انقلاب گفتند ستاره خلیج فارس کار انقلابی سپاه بود و ما را از تحریم بنزین نجات داد، روحانی بلافاصله گفت ستاره خلیج فارس از معجزات برجام است. چرا که هرطور شده می‌خواهد معجزه‌ای برای برجام درست کند.وی افزود: در نهایت به نظر من کار به خروج از برجام کشیده می‌شود؛ چرا که سیاست رهبر انقلاب این است که هر دولتی که عقب‌نشینی کرده باشد، آغاز بازگشت باید از همان دولت شروع شود. فکر می‌کنم شرایط طوری پیش می‌رود که در نهایت خود دولت اشتباهش را بپذیرد و در نهایت از برجام خارج شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1398/03/02
واقعا حماقت تا چه حد ؟؟؟؟ تمام این فشارها برای این توسط آمریکا صورت می گیره که ایران از برجام خارج بشه تا مجددا اجماع جهانی علیه ایران تشکیل بده ، بعید این جناب روانبخش که ظاهرا روانش رو واقعا بخشیده میگه خواسته آمریکا رو باید برآورده کرد !!!!!!
پاسخ ها
ص ا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
حرف حق تلخه. اخه بی وجدان، مگر غیر از اینه ؟؟

دولت فشل و خسته و ساده دل، کار را به کیش رسانده !! دیر بجنبید. میشه مات !!! راهی ندارید جز این !!!! میخای در ذلت بمانید ؟؟؟؟. نا بگوید. مات ؟؟؟؟. اگر جسارت به خرج ندیم برجام دو یا موشکی هم تحمیل شده و زمینگیر میشیم و بعد هم حمله و جنگ !!!! سگ بطرفت حمله کرد نبابد فرار کرد و الا باختی !!!!! بایست در میره، کد ضعف ندیم به دشمن
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/03/02
صد درصد موافقم اروپایی ها ازامریکا هراس دارند وفقط دارنددفع الوقت می کنندکه امریکا فشار بیاره.منم معتقدم اصلا خروج امریکا از برجام کاملا مطالعه شده وهماهنگ با اروپا وحتی شوروی نامرد بوده وما دانسته خو مونو زدیم به خوش بینی ومیگیم انشاالله که بزه.خلاصه باید مثل خودشون عمل کنیم وتن به ذلت ندیم مردم هم از تحریم نمی ترسندواز بخور بخور بسبار ناراحت ودلخورند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تو چکاره هستی که از طرف مردم حرف میزنی یک نفری این همه چرت داردی خسته نشدی ؟
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1398/03/02
اگه اين دولت فقط همين اشتباه را داشت قبل قبول بود فقط يک دست اورد دولت نااميد وناکارامد رو ىکي بگه!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
قابل درسته مجید جان
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/03/02
انشالله همینطور بشه که شما میگید.اگرنه جنگ جهانی میشه.ب نظر من دولت ب خاطر رفاه مردم باید کوتاه بیاد و مردم تنفرشون از امریکای خاین بیشتر میشه
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/03/02
متاسفانه خودشون رو زدن بخواب و دلخوش به طناب پوسیده اروپا که قیچی ان دست رژیم اسراییل هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
زیاد به خودت فشار نیار جنگی در کار نیست کاسبان ترس :
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1398/03/02
تو نابغ ه سیاست هستی تا حالت کجا بودی
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/03/02
دقت کنید ملت. همین تفکر ما را اینجا اورده.
اقا میفرما اورانیوم بالای ما برای اونها نگران کننده است .ونمیداند فقط یک بهانه خوب است والا ترس از چی
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/03/02
آقای روانبخش. میشه بگی : (وعده اروپایی‌ها یه ضرر «ما» تموم میشه) منظورت از «ما» کدوم ماس؟ «ما»ی شما یا «ما»ی مردم؟
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/03/02
تو دیگه کی هستی که داری از طرف مردم حرف میزنی ؟
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1398/03/17
چرا چرن میگی خیلی هم بیسواد هستی خارج شویم تا جهان بگن بمب هسته ای میسازند همین برام هست که ما را حفظ کرده چه سودی برای ما دارد از برام خارج شویم فقط از جنگ و درگیری جیب تو و امثال تو پر میشود زجرش هم برای مردم بدبخت مثل ماها است خودتان هم خوب می دانید
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1398/03/17
واقعا آقای روانبخش خیلی چرن میگی باعث تاسف هست برای تو و امثال تو
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/03/17
تو کی هستی با این تفسیر مسخرت
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/03/17
تا امثال تو هست این کشور فقط در جا میزند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج