قلعه‌نویی: استقلالی که قرارداد مربی‌اش ۱۸ میلیارد است، برای آقایان باشد
۸۶۶۹۳۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۸۲۴۸ 
سرمربی تیم سپاهان گفت: افتخارم این است که زمان‌هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کند, حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از سایت باشگاه سپاهان, امیر قلعه‌نویی در گفت‌و‌گو با رادیو ورزش گفت: جا دارد از مجموعه سپاهان تشکر کنم. ما امسال سال خیلی خوبی داشتیم. باشگاه سپاهان به واقع باشگاه است. نه کلمه فرهنگی را به یدک می‌کشد و نه کلمه باشگاه را. این باشگاه حدود 2000هزار ورزشکارقهرمانی دارد و من فکر می‌کنم کمتر باشگاهی باشد یا اصلاً نباشد در ایران که همچین ساختاری داشته باشد در چند رشته قهرمانی داشته باشد چه در آقایان و چه در بانوان. واقعاً باشگاه سپاهان به ورزش ما خدمت می‌کند. جا دارد از مدیرعامل محترم کارخانه تشکر کنیم که یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش باشگاه سپاهان است.

قلعه نویی در مورد بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: ما لیگ را با فراز و نشیب و ناعدالتی‌هایی که نمی‌خواهم در این شب‌های عزیز به آن بپردازم پشت سرگذاشتیم. کم لطفی‌هایی به ما شد و همه مردم متوجه شدند. واقعا نگاه‌ها نگاه عدالت محور در فوتبال ما نبود. شما ببینید سیاوش یزدانی را تعلیق می‌کنند یک بازی ما نمی‌توانیم از او استفاده کنیم اما می‌بینید راجع به تیم‌های دیگر این مدلی نیست.

فوتبال ما دارد به بیراهه می‌رود. این رفتارها و این ناعدالتی‌ها و این برگزاری مسابقات به فوتبال ما کمک نمی‌کند. مردم هم همه چیز را متوجه شدند. ما قضاوت را به عهده آن ها می‌گذاریم. ما کارمان را می‌کنیم و وظیفه مان را انجام می‌دهیم. همه این جوان‌ها متعلق به این مملکتند. جوری رفتار کنیم که خدای نکرده خون از دماغ کسی نریزد. اصلا این فوتبال ارزشش را ندارد. من قبلا گفته‌ام هرچقدر می‌خواهند به من توهین کنند اما به هم سنگ نزنند. این چه فرهنگی است؟ آیا شما این را فرهنگ و منطق می‌دانید که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟!

وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست یک بار برای همیشه، همه این مسائلی که در مورد امیرقلعه‌نویی مطرح می‌شود را خودش پاسخ بدهد، گفت: چه مسائلی مطرح می شود؟ نه کمیته انضباطی نه کمیته اخلاق نه کمیته‌های دیگر هیچ وقت روی امیرقلعه نویی نگاه عدالت محور نداشتند. واکنش ندارم. در این چندسال اخیر چقدر کمیته انضباطی علیه امیر قلعه نویی حکم داده است؟ همه آن‌ها هم قطعی و جریمه! این همه رفتارها علیه من شد چرا دکتر حسن زاده ورود نکرد. کافی است در مورد یک نفر دیگر باشد. من می‌دانم چرا، چون در زندگیم راهم را درست می روم. در زندگیم جز خدا و اهل بیت به کسی باج ندادم و این ها نمی خواهند. آدم های این مدلی را نمی توانند تحمل کنند.

قلعه نویی در ادامه در ارتباط با علی دایی گفت: من اصلا به برخوردهای باشگاه کاری ندارم و اصلا هم به من ربطی ندارد. آن ها مسائل درون خانوادگی خودشان است. در دنیا چند علی دایی داریم؟ او یا حقش است وزیر این مملکت شود یا حداقل رئیس فدراسیون شود و باید این ها پله‌ای شوند که علی دایی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. من امیر قلعه‌نویی که کوچک هستم اما می‌خواهم بگویم این رفتارها خوب نیست. اصلا من بدترین آدم روی زمین، چه ربطی دارد که در بازی آسیایی این رفتارها انجام شود؟

سرمربی سپاهان اضافه کرد: کدام مسئول ورود کرده است؟ دکترحسن زاده ورود کرد یا آقای تورک ورود کرد؟ اصلا من چیزی نگویم، کدام یک از این آقایان ورود کرد؟ اگر یکی از این کلمات را به خود آقای تورک یا آقای حسن زاده بگویند چه واکنشی نشان می‌دهند؟ ورویا غفوری یک چیزی در مورد آقای حسن زاده گفت چند دفعه جوابش راداد؟! اگر به ناموس دوستان توهین کنند می توانند تحمل کنند؟ در آخر هم به جای اینکه به من تقدیرنامه بدهند و از من تشکر کنند که با همه این توهین ها خویشتن داری کردی، تازه من را خواستند که چرا به کنفرانس نرفته است؟! ببینید عدالت در این مملکت چگونه است!

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا فصل آینده در استقلال خواهد بود، گفت تاکید کرد: استقلال جزو خاطرات زندگی من است. افتخارم این است که زمان هایی که استقلال پول نداشت من و چند نفر دیگر ایستادیم و کمک کردیم استقلال شرایط آرمانی پیدا کرد. حالا که استقلال پول دارد بگذارید برای آقایان باشد. تیمی که یک قرارداد مربیش یک میلیون و 200هزار دلار است، که به الان حساب کنید 18 میلیارد است، این استقلال مال آقایان باشد.

آن استقلالی که قبلا پول نداشت و مشکلات داشت و کسی از 10کیلیومتری آن رد نمی‌شد برای ما. من خوشحالم زمانی استقلال را گرفتیم که پول نداشت. اعتبار داشتیم. به خاطر خاطر اعتبار مردم، باشگاه، مدیر عاملان وقت و کمی هم بنده توانستیم تیم را با کمترین هزینه پنجاه و پنجم جهان و در آسیا سوم کنیم. ما بازیکن آوردیم اما پول ندادیم. یعنی نداشتیم که بدهیم.

وی در مورد اینکه آیا اگر همین حالا باشگاه پیشنهاد سرمربیگری استقلال را به او بدهد قبول می‌کند، تصریح کرد:من تمام فکر و ذکرم سپاهان است. اولویت یک و دو و سه من سپاهان است. دوست دارم با همه وجود بمانم و این نهالی که کاشتم را بزرگ کنم. هرکجا می‌رویم نهالش را می‌کاریم اما بقیه دوستان میوه اش را بر میدارند! این هم اشکال ندارد. من وظیفه‌ام است که هرجا می روم اول ساختارسازی کنم. تیم هایی هم که رفته ام، حداقل آن تیم یکی دوسال شرایط خوبی داشته و نتایج خوبی گرفته است.

برای اینکه دنبال ساختار سازی بودم. امسال هم دوست دارم در سپاهان بمانم. هیچ پیشنهادی هم به من نشده و اگر هم بشود به هیچ پیشنهادی فکر نمی‌کنم مگر اینکه با سپاهان به توافق نرسم. ولی آن تمایلی که الان به استقلال بیایم را ندارم، فقط و فقط به خاطر آن توهین‌هایی که شد. از رویانیان بپرسید. از دکتر صدرمحمدی بپرسید که دوباره مدیرعامل مس کرمان شد و من به او تبریک می‌گویم. مطمئنم در آینده نزدیک مس کرمان را در لیگ برتر خواهید دید. ببینید من چه پیشنهاداتی را به خاطر استقلال رد کردم.

حداقل این دو بزرگوار بیایند شهادت بدهند. آن موقع عشق و علاقه داشتم اما ولی وقتی در دوسه نوبت توهین شد دیگر آن عشق و علاقه را ندارم. انشا الله نیروهای جوان و انرژیک بیایند. همانطور که نسلی بازیگری تمام می شود نسل مربیگری هم بالاخره تمام می شود. باید نیروهای جوانتر بیایند. من امیدوارم استقلال به خاطر هواداران موفق باشد.

سرمربی اسبق استقلال در ادامه اظهار داشت: پژمان منتظری حرف هایی زد که من نمی‌خواهم آن ها را باز کنم. پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی درآورده اند. کسانی که آمدند در فضای مجازی استقلال، را این‌ها به این روز انداختند. با این بودجه، با بودجه 100 میلیاردی آسیا که هیچ شما باید فراتر از آسیا تیمت مطرح بشود ولی چون در فضای مجازی بودند، تیم استقلال را یکسری در همین فضای مجازی نابود کردند. من متاسفم آن مواقع که من حرف حق زدم و با این آقایان درگیر شدم هیچ کس پشت من نیامد.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود ترکیب امیرقلعه نویی به عنوان سرمربی و فرهاد مجیدی به عنوان دستیار را در استقلال تصور کرد، گفت: مربی شدن مانند پدر شدن است. کسی که پدر نباشد هرچقدر از مهر پدری و فرزندی بگویید شاید ده درصد متوجه شود. مربیگری هم یک بخشش باید به عنوان نفر دوم آن فشار را تحمل کنید و آبدیده شوید تا نفر اول بشوید. خود من در کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز که دعا می‌کنم هرچه زودتر به لیگ برتر برگردد، از اینجاها شروع و فشارها را تحمل کردم.

بحث دوم این است که هرکسی مسئولیت قبول می‌کند به عنوان نفر اول، بالاخره یکسری همکارهای خودش را دارد و اینکه بخواهد با کسی ترکیب باشد، من می‌گویم نه. هرکسی که سرمربی است باید با نفرات خودش و آن هایی که با هم راحت‌تر هستند کار کند. برای فرهادمجیدی هم چه به عنوان مربی و چه به عنوان مربی آرزوی موفقیت می‌کنم. به هرحال خوشحالم الان نسل مربیان جوان و استقلالی دارد به این چرخه اضافه می شود.

سرمربی اسبق تیم ملی در مورد ارزیابی‌اش از حضور ویلموتس روی نیمکت تیم ملی گفت: این سوال را باید کمیته فنی و آن هایی که با او قرارداد بستند پاسخ بدهند. اما در کل بگویم، امیدواریم مسئولان فدراسیون چارچوب ها را تعریف کنند. در 8سال گذشته و خصوصا 4سال گذشته ما چارچوب نداشتیم که رئیس فدراسیون، دبیر کل و سرمربی درست برعکس بود ولی امیدوارم این بار این اتفاق نیفتد.

ایشان هم رزومه خوبی دارد. او مربی تیم ملی بلژیک بوده است. در4سال گذشته چارچوب در بخش فدراسیون فوتبال و سرمربی فوتبال مشخص نبود. شما ببینید او چقدر همکار تغییر داد، چند دبیر کل تغییر دادیم، چند سرپرست تغییر دادیم و این ها به نظر من هم وجهه فدراسیون را زیر سوال برد و هم انرژی را از سرمربی تیم ملی گرفت. به نظرم اگر جایگاه ها مشخص باشد خیلی راحت تر می توانیم کار کنیم. امیدوارم این بار با آمدن ویلموتس و مشخص شدن چارچوب ها عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی افزود: البته این دوره جام جهانی خیلی دوره آسانی خواهد بود و ما باید انرژی مان را برای تیم ملی المپیک بگذاریم و اولویت یک فدراسیون فوتبال ما باید تیم ملی امید باشد. ما نفرات خوبی داریم و امیدواریم این بار تیم امیدمان به المپیک برود. چون رفتن به جام جهانی این دوره آسان است. به هرحال فدراسون فوتبال زحمت خودش را کشید اما در مورد لیگ هیچ عدالتی اجرا نشد.

قلعه نویی در مورد اینکه مشخص شد قصد بازگشت به استقلال ندارد و اگر این اتفاق بیفتد، کادرفنی که خودش انتخاب می کند همراهش خواهد بود، گفت: نه امیر قلعه نویی بلکه هر مربی دیگری باشد همکاران خودش را می برد.ان شاالله برویم به سمتی که از فوتبال لذت ببریم. خواهشم از طرفداران، آن هایی که می آیند به من توهین می‌کنند این است که بازهم توهین کنند اما به هم سنگ پرتاب نکنند. خدای نکرده اتفاقی بیفتد پدرومادرها چکار کنند؟

وی در واکنش به این جمله که در فضایی که به سرمربی رقیب توهین شود، همه این اتفاقات می‌افتند، گفت: کار ازاین حرف ها گذشته است. در یک بازی آسیایی به من توهین شد، شما ببینید چه خبر است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 37
در انتظار بررسی:0
United States
14:55 - 1398/03/02
با این حرف قلعه نویی کاملا موافقم که میگه فوتبال ما داره به بیراهه میره چون اگر در جای خودش بود قلعه نویی باند باز هیچ جایی در فوتبال مملکت نداشت
پاسخ ها
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
ببند دهن کثیفتو. امثال شماها هستید که شعور انسانی ندارید و حقرات از سرو هیکلتون داره میریزه. شماها باعث هستید که الان رییس جمهورمون روحانی هستش
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
وات دِ فاز؟
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/03/02
اقای قلعه نوعی

بخدا قسم که کل ایران تورو میشناسن!!!!

اگه قهرمان میشدی بازم همین حرفارو تکرار میکردی!!!!؟؟؟

همه تیمهایی که جنابعالی در اونا بودی، تیمهای کهکشانی بودن، چرا با اذهان مردم بازی میکنی!!!!

اگه توانت بالا هست برو ملوان رو با همین نفرات بیار لیگ برتر!!!!

خواهشا حاشیه سازی نکن...سعی کن از خودت شروع کنی جناب!!!! خودت رو بساز!!!
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
اول فصل سه سال پیش قلعه نویی ملقب به گروهبان قندلی وقتی ملوان تو لیگ برتر بود حدود سه هفته رفت انزلی که سرمربیش بشه کل انزلیچیا رو سر کار گذاشت و آخرشم جا زد نرفت
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
اصلا خودت فهمیدی چی گفتی،
چه ربطی داره
یه سوال
همین تو
توان خرید ماشین مزدا تری رو داشته باشی برای خودتو خونوادت
میری بجاش پراید میخری؟
اگه جواب مثبته پس حرفت درسته اما خیلی کم عقلی
اگه جوابت منفیه پس حرفت غلطِ اما خیلی بدبختی
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
نه داري اشتباه ميكني
United Arab Emirates
15:03 - 1398/03/02
تو خودت مافیای فونبالی حق خیلیارو خوردی
حق خیلی ازتیم هارو ضایع کردی
داری حرف از حق و عدالت میزنی؟؟؟
جمعش کن بابا
پاسخ ها
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تا اینجا که هر بازیکنی که باهاش کار کرد و ماازش مصاحبه شنیدم تعریف از قلعه نویی بود
حالا تو چطور و از کجا میگی این حرفارو معلوم نیست
البته میشه اینطور فکر کرد که تو یا لنگی هستی یا بقول یه عده مکتبی
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
اشتباهه حرفت
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/03/02
دربازی اسیایی بهت توهین نشدبلکه حقشونوازت گرفتن.به تلافی جلوانداختن اقازاده ت که تحریکش کردی وبه پرسپولیس وپرسپولیسیهاتوهین کرد.چیزی که عوض داره گله نداره.مافیایی.
پاسخ ها
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
همه پرسپولیسیها که نه
ولی هر چی پرسپولیسی هست که تفکر تورو داره
موجودات رزل و بدبختی هستن که نفهمی از ریشه شونه
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
نه مافيايي نيست
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/03/02
تو برو جایی که بیشتر میدن .هررررری
پاسخ ها
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تورو چه به نظر
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/03/02
مرتیکه مافیا زیراب شفرو زدی که بیای جاشو بگیری، منزوی هم که تو هیئات مدیره آدم خودته.
رییس مافیا کیه
پاسخ ها
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
از پرسپوليس كه بهتره لااقل با داورها زد و بند نداره
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1398/03/02
نه قراره ۱۸میلیارد روبدن به شما تا بیای و تیم رو اساسی شخم بزنی وتاکتیک بزن زیرش وبکش بکش رو راه بندازی؟ وقتی هم که رفتی تیم رواز ستاره خالی کنی وهرکسی روکه باخودت آوردی ، به تیم بعدی ات ببری ،این سیاست نخ نمایت دیگر جواب نمی دهد .استقلال ممکن است نتیجه ی دلخواه هواداران زیاده خواهش را برآورده نکند ولی خوب وزیبا بازی می کند و مشکل فنی ندارد ،تنها ایرادش ناتوانی مدیران نالایقی ست که صبر و حوصله ندارند و هواداران راپرتوقع کرده آندو به مربیان زمان نمی دهند .
پاسخ ها
Omid
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
همین تاکتیک چشم شمارو کور کرد. همین بود که بردیدش انگار قهرمان جهان شدیدن شفروتونو پرت میکردین هوا. همین بود. اخرش چی زیر همین تاکتیک خوابیدید
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/03/02
من یک استقلالی هستم ولی از آدمـی مثل تـو که منافق و ریاکاری حــالم به هم میخوره، چقدررر تظاهر و ریا میکنی؟ آخه
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/03/02
خوب باش انحا حرف نزن مگه باشگاه سپاهان خصوصی هست که اینقدر تعریف میکنی اینها هم دارن از پول بیت آمال استفاده میکند
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1398/03/02
ژانرال هواداران واقعی همیشه دوست دارند چون برای این تیم زحمت کشیدی حتی رحمتی که الان بهش توهین میشه برای این تیم با عشق زحمت کشیده جوونیش روگذاشته
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
"بگو " گروهبان قندلی
خخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/03/02
با اینکه من یک سرخپوش با عیار 24 هستم میخواهم عرض کنم صبحت های ایشان امیر قعله نوعی کامل درست هست مسولین فدراسیون قوتبال بد نیست که کمی جدتر به صبحت های این مربع با تجربه کشور فکر کنند موردهایی رو که آقای قعله نوعی اشاره کردند حقیقت بخشی از مشکلات جدی فدراسیون فوتبال هست همین جای برای آفای امیرخان قعله نوعی آرزوی سلامتی و موفقیت در باشگاه فرهنگی سپاهان دارم
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/03/02
خودت سرمنشا بی اخلاقی در فوتبال ایرانی به قول معروف دست پیش میگیری که پس نیفتی.
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/03/02
خودت سرمنشا بی اخلاقی در فوتبال ایرانی به قول معروف دست پیش میگیری که پس نیفتی.
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/03/02
از پول ملت هزینه کردن که انقدر افتخار نداره ! این پول هر جای دیگه ام هزینه میشد همین بود پس هر وقت اقایان از جیب مبارک خودشان هزینه تیمهای سپاهان را پرداخت کردن شما بیا و افتخار کن وگرنه هزینه کردن پول مردم افتخار نداره اقای مثلا مربی ! تو هم جای مظلوم نمایی و متهم کردن دیگران یه نگاه به اعمال و رفتار خودت بندازی بد نیست . یه جوری حرف میزنی انگار ملت ایران کورن و حواسشون نیست کی داره چکار میکنه!
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/03/02
خب خبری من میدونم که ت. خودت جزء حقیر هایی چون هرچی کامنت منفی هستو نمایش میدی. میدونم کسی این کامنتو نمیبینه. ولی بدون خودت جزء بیچارگانِ این مرزو بومی چون عدالت نداری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
از بالا تا پایبن کامنتها و حتی فحشهات و منتشر کردن که بازم شاکی هستی ؟
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/03/03
اینقد از این بدم میااااام پرسپولیسیم ولی د آخه استقلال ب این چ ربطی داره...... ف.....
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/03/03
درب فوتبال وباشگاهی که آدمهای ضعیف و صفر کیلومتری مانند منصوریان ومجیدی وخیلی های دیگه که از ابتدا با غرور قصد تصاحب مربیگری درتیم بزرگی مانند استقلال رو دارند بدون اینکه امتحانی پس داده باشند و با افراد سختی کشیده، عرق ریخته، فحش شنیده، بی پولی تیم وبازیکنان و خیلی مشکلات دیگری را دیده؛ در یک رنج قرارمیگیرند وبا افرادی مانند قلعه نوعی، زرینچه، فکری، نامجو مطلق، پاشازاده و... قیاس میشوند رو باید گچ گرفت نه حتی گل!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/03/04
اگه فوتبال ما مافیا نداشت قله مرغی هم وجود نداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج