نرخ تورم گروه دخانیات به ۱۱۸درصد رسید
۸۶۷۵۴۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
۸۰۴۴ 
براساس گزارش مرکز آمار گروه مسکن، آب، برق و گاز با ۳۵.۵ که بیشترین ظریب اهمیت را دارد نرخ تورم ۱۹.۶درصدی را تجربه کرده است.

خبرگزاری ایلنا: براساس گزارش مرکز آمار گروه مسکن، آب، برق و گاز با ۳۵.۵ که بیشترین ظریب اهمیت را دارد نرخ تورم ۱۹.۶درصدی را تجربه کرده است.

اخیر مرکز آمار ایران جزییات شاخص قیمت مصرف کننده ( تورم) در اردیبهشت ۹۸ را منتشر کرد که براساس آن در ماه اردیبهشت درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ٥٢,١ درصد می‌باشد؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٥٢,١ درصد بیشتر از اردیبهشت ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌­اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (٥١,٤ درصد) ٠.٧ واحد درصد افزایش یافته است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٨ به ٣٤.٢ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٣٠.٦ درصد) ٣.٦ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

نرخ تورم گروه دخانیات به ۱۱۸درصد رسید

همچنین این گزارش می‌افزاید درصد تغییر شاخص کل برای خانوارهای شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰.۷ درصد و برای خانوارهای روستایی ۵۹.۶ درصد است.

با واکاوی جزییات این گزارش مشاهده می‌شود که نرخ تورم منتهی به اردیبهشت سال ۹۸ برای گروه خوراک‌ها و آشامیدنی ۴۹.۷ درصد است که این نرخ در زیرگروه این بخش برای گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آن ۶۳.۹ درصد، میوه و خوشکبار ۷۴.۶ درصد، سبزیجات ۵۹ درصد و نان و غلات ۴۹.۷ درصد است.

براساس این گزارش بیشترین تغییر قیمت در گروه دخانیات با ضریب اهمیت ۰.۵۹ درصدی روی داده است بطوریکه نرخ تورم منتهی به اردیبهشت ماه این گروه ۱۱۸.۸ درصد است البته این افزایش نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱۹.۶ درصد است.

همچنین نرخ تورم منتهی به اردیبهشت سال ۹۸ برای گروه پوشاک و کفش با ضریب اهمیت ۴.۷۸، ۳۸.۴ درصد است.

براساس این گزارش گروه مسکن، آب، برق و گاز با ۳۵.۵ که بیشترین ظریب اهمیت را دارد نرخ تورم ۱۹.۶ درصدی را تجربه کرده است. نرخ تورم منتهی به اردیبهشت سال جاری برای گروه مبلمان و لوازم خانگی ۵۵.۴ درصد و برای گروه تفریح و فرهنگ ۵۴.۱ درصد است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United States
15:19 - 1398/03/04
جالبه شرکتی که. پنج عضو هییت مدیره اش خارجی هستند از دلار 4200تومنی جهانگیری استفاده کرده قینتهاش روهم دو سه براببر کرده واقعا معلومه تو این مملکت خرتوخر کی به کیه
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/03/04
دود و دخانیات انقدر گرون کنید که نکشند ولی بقیه خوردو خوراک ارزون بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج