تسهیلات اعطایی به رضوی، کلان محسوب می‌شود
۸۶۷۸۴۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۳۲۳۸ 
نماینده بانک سرمایه در دادگاه رسیدگی به اتهامات مسئولان بانک سرمایه گفت: طبق تعریف مندرج در آیین ‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اگر مجموع خالص تسهیلات اعطایی حداقل 10 درصد سرمایه پایه موسسه اعتباری باشد، تسهیلات دریافت شده کلان محسوب می‌شود و بر این اساس تسهیلات اعطایی به هادی رضوی کلان بوده است.

خبرگزاری ایرنا: نماینده بانک سرمایه در دادگاه رسیدگی به اتهامات مسئولان بانک سرمایه گفت: طبق تعریف مندرج در آیین ‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اگر مجموع خالص تسهیلات اعطایی حداقل 10 درصد سرمایه پایه موسسه اعتباری باشد، تسهیلات دریافت شده کلان محسوب می‌شود و بر این اساس تسهیلات اعطایی به هادی رضوی کلان بوده است.

قاضی اسدالله مسعودی مقام روز یکشنبه در آغاز چهارمین جلسه محاکمه هادی رضوی بدهکار کلان بانک سرمایه که با حضور نماینده دادستان، 30 تن از متهمان دیگر این پرونده و وکلای متهمان برگزار شد، ضمن تذکر مواد قانونی اظهار کرد: در جلسه قبل ادعاهایی در رابطه با بانک مرکزی و بحث کلان و عمده نبودن تسهیلات دریافتی از سوی متهم مطرح شد که در این خصوص از نمایندگان بانک مرکزی خواستیم در جلسه حاضر شوند و توضیحاتی در این خصوص ارائه کنند تا موضوع شفاف شود.

در ادامه امیر مظلوم شایان نماینده بانک مرکزی با اجازه قاضی برای ارائه توضیحات در جایگاه قرار گرفت و گفت: طبق تعریف مندرج در آیین ‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اگر مجموع خالص تسهیلات اعطایی حداقل 10 درصد سرمایه پایه موسسه اعتباری باشد تسهیلات دریافت شده کلان محسوب می‌شود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه سرمایه پایه بانک سرمایه برای سال 92، 5 هزار و 946 میلیارد ریال بوده و 10 درصد آن 590 میلیارد ریال می‌شود و با توجه به اینکه طبق گزارشات واصله متهم یک هزار و 75 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده، این تسهیلات کلان محسوب می‌شود.

نماینده بانک مرکزی اضافه کرد: همچنین طبق مواد مندرج در آیین نامه مذبور در صورتی که حداکثر تسهیلات اعطایی از 20 درصد سرمایه پایه موسسه اعتباری تجاوز کند بانک دچار تخلف شده است. با توجه به اینکه 20 درصد سرمایه پایه بانک سرمایه برای سال 92 یک هزار و 200 میلیارد ریال می شود و تسهیلات اعطایی به متهم کمتر از این مبلغ است بنابراین سقف 20 درصد در اعطای تسهیلات به افراد ذی نفع واحد رعایت شده است.

شایان تأکید کرد: در مجموع کلان بودن تسهیلات اعطایی به متهم قطعی است زیرا بیش از 59 میلیارد تومان تسهیلات داده شده و به استناد آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان این میزان، کلان محسوب می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/03/05
خب کلانه دیگه بس چی میشه بهش گفت
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/03/05
ایشان همان داماد آقای وزیر هستند؟
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/03/05
ازحلقوومش حق مردمو بکشین بیرون
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1398/03/05
حق من معلم بدبخت فلک زده که تویه خونه قدیمی اجاره نشینم راازاین بگیرید نگذاریدبااین لباس بیاددادگاه
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1398/03/05
تاکی نفس مردم از این همه فساد و شکاف طبقاتی و رانت و به اسم دین و ظاهر مسلمان هر کاری کردن ،به شماره افتاده ،ما دیگر تحمل این همه تبعیض را نداریم ،ننگ بر مسئول و مسئولین دزدپرور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج