بادامچیان به روحانی: کلی‌گویی فایده ندارد
۸۶۸۲۱۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۳۸۹۸ 
اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: باید دید روحانی واقعاً دنبال اختیارات است یا هدف دیگری را دنبال می‌کند. اگر رئیس‌جمهور اختیارات می‌خواهد باید مشخص کند در چه چیزی دنبال اختیارات است و کلی گفتن اینکه من اختیارات ویژه می‌خواهم کافی نیست.

خبرگزاری فارس: اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر روحانی پیرامون لزوم اعطای اختیارات ویژه به رئس جمهور با بیان اینکه باید دید اساساً هدف ایشان از این صحبت‌ها واقعاً اختیارات است یا موضوع دیگری است، بیان کرد: اگر این مسأله روشن شود، مشخص می‌شود که به نظر برخی تحلیل‌گران هدف گرفتن اختیارات نیست؛ چون ایشان اختیارات‌ دارند.

وی افزود: اگر رئیس جمهور اختیارات می‌خواهد باید مشخص کند در چه چیزی دنبال اختیارات است و کلی گفتن اینکه من اختیارات ویژه می‌خواهم کافی نیست.

بادامچیان با بیان اینکه فرض کنیم ایشان می‌گوید برای اقتصاد و مسئله ارز می‌خواهم اختیارات ویژه داشته باشم،‌ تصریح کرد: مسأله ارز مشکل بزرگ کشور است و علتش هم ناکارآمدی و سیاست‌های غلط است. ایشان رئیس مجموعه بانک‌ها است و برنامه و بودجه هم در اختیار ایشان است و در مجلس هم مانعی برای مسائل ارزی ندارد. قوه قضاییه هم که همکار ایشان در حل مشکلات ارزی است.

رئیس جمهور ادامه داد: رئیس جمهور در مسأله فرهنگ اختیارات دارد و در حوزه قضایی و حکومتی نیز تعزیرات حکومتی در اختیار ایشان است؛ بنابراین ایشان دنبال هدف دیگری هستند.

وی اظهار داشت: اینگونه بازتاب شده که ایشان اختیارات ویژه می‌خواهد تا کناره‌گیری کند و به همین علت می‌گوید به من اختیارات بدهید و اگر ندهید کناره‌گیری می‌کنم؛ که این بحث دیگری است. البته این نیاز به چنین اظهاراتی ندارد و رئیس جمهور در این مسائل می‌تواند طبق قانون عمل کند و به رهبری هم بگوید؛ پس بهانه‌جویی کار خوبی نیست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه آرزومندم که دولت روحانی در مدت باقی‌مانده آن چنان خوب عمل کند که مردم دعاگوی ایشان باشد خاطرنشان کرد: ما کمک می‌‌کنیم و پیشنهاد می‌دهیم ولی این دولت نتوانسته از همه نیروها استفاده کند و در یک گروه اصلاح‌طلب و اعتدالی محدود شده وگرنه نیاز به اختیارات نیست. ایشان با همه کار کند و همه می‌توانند با ایشان کار کنند و مثل سیل و زلزله همه آماده همکاری با دولت هستند و اگر سیاست‌ها و ناکارآمدها عوض شوند نیاز به اختیارات ویژه نیست.

وی در پاسخ به این اظهارات رئیس جمهور که شرایط جنگی کنونی اختیاراتی ویژه نیز می‌خواهد، تصریح کرد: در جنگ هم هر کسی اختیارات می‌خواست، برای جنگ می‌خواست نه برای جای دیگر.

بادامچیان با تأکید بر اینکه اگر آقای روحانی معتقد است برای اقتصاد اختیارات می‌خواهد مشخص کند و بگوید برای مثال در مورد ارز، واردات و صادرات اختیارات ویژه می‌خواهم، تصریح کرد: ایشان می‌تواند این تقاضا را در مجلس مطرح کند تا به او اختیارات بدهند؛ اما این مبهم‌گویی باعث می‌شود عده‌ای بگویند ایشان دنبال بهانه است تا طلبکارانه کناره‌گیری کند.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/03/06
گند زده اقتصاد کشور رو نابود کرده حالا میخاد از مردم طلبکارم بشه چطور وقتی خزانه کشور رو خالی میکردین اختیار داشتی
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/03/06
تو دیگر چرن نگو چرا شماها شدن نخود سر هر آشی خوب به تو چه چرا اینقدر دخالت می کنید .همتان با خودتان و حزب طرفدارتان همگی صد نفر بیشتر نیستی آقای بادامچيان
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/03/06
اختیار مذاکره با ترامپ رامی خواهد چرا اذیتش می کنید تازه رییس‌جمهور ازتوی ماشین باشیشه دودی ۱۰۰درصد هم داره وضعیت مردم را رصد می کنه ومی شمرد چندنفر عصبانی وچندنفرخوشحالند!!!!خدا کنه به حق این شب های عزیزشفای کامل پیداکنه!!!
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/03/06
تا مرد سخن نگفته باشد عیب هنرش نهفته باشد اینها برنامه دارند البته بهانه می خواهند در غیر این صورت پیشنهاد ودر خواست خود را در چهار چوب قانون اساسی بدهد
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/03/06
اقاي روحاني ببين بوتين جه كرد وتو جه كردي ببين رهبران كره شمالي وتركيه وديكر كشورهاجه كردند وتوجه كردي از همه جيز خستمان شد تورا به جان عزيزانت فكري به حال كراني. ومسكن وخودرو بكن
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1398/03/07
حسن اقا قربونت برم ول کن دیگه چه اختیاری میخوای شاید میخوای چهل و پنج هزار تومان یارانه را نصف کنی گفتی کلید بهت دادند رای خواستی دادیم اخه دیگه چیزی نمونده یعنی چیزی نداریم که شما اختیارش میخوای
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج