آل نهیانی دیگر در راه لیگ برتر انگلیس
۸۶۸۳۰۸
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
۶۴۹۰ 
پسرعموی مالک منچسترسیتی در آستانه خرید نیوکاسل یونایتد قرار دارد.

وبسایت نود: به نقل از اسکای اسپورتس، با اعلام نمایندگان شیخ خالد بن زاید آل نهیان، این شیخ اماراتی با مایک اشلی، مالک باشگاه نیوکاسل بر سر خرید این باشگاه با مبلغ 350 میلیون پوند به توافق رسیده است.

مایک اشلی که از سال 2008 تاکنون مالکیت کلاغ ها را به عهده دارد، به چهره ای به شدت منفور در بین طرفداران نیوکاسل تبدیل شده و در دو مقطع قصد واگذاری این باشگاه را داشته است؛ تلاشی که به نظر این بار موفقیت آمیز خواهد بود. نمایندگان شیخ زاید این مذاکره را پایان یافته تلقی کرده اند و از امضای قراردادها و ارسال برگه های مربوط به سازمان لیگ برتر خبر داده اند.

شیخ خالد پسرعموی شیخ منصور بن زاید آل نهیان، مالک باشگاه منچسترسیتی است که در سال 2008 این باشگاه را از تاکسین شیناواترا خرید و آن را به یکی از قدرتمندترین باشگاه های اروپایی تبدیل کرد. علاقه آل نهیان ها به نیوکاسل علاقه ای دیرپاست چرا که شیخ منصور در همان سال 2008 و پیش از خریدن منچسترسیتی، برای خرید نیوکاسل اقدام کرده که به نتیجه ای نرسیده و اکنون بعد از 11 سال، این بار پسرعموی او قرار است این باشگاه مستقر در تاین را خریداری کند.

شیخ خالد مدتی است که قصد دارد نام خود را در بین مالکان باشگاه های فوتبال قرار دهد. دیلی میل گزارش داده بود که شیخ خالد در سال 2018 با پیشنهادی 2 میلیارد پوندی قصد خرید باشگاه لیورپول را داشته و در این ارتباط جلساتی را نیز با برخی مدیران باشگاه برگزار کرده است. با این حال، او هرگز موفق نشده با مالکان باشگاه، جان هنری و مایکل گوردون، دیدار کند که این احتمالا به دلیل عدم تمایل این دو به فروش لیورپول بوده است.

شیخ خالد دارای مدرک مدیریت بازرگانی و دکترای حسابداری از دانشگاه های آمریکا است و در سال 1988 گروه بن‌زاید را تاسیس کرد که در زمینه های اقتصادی و تکنولوژی فعالیت می‌کند.

شیخ خالد تمایل زیادی برای ادامه فعالیت رافائل بنیتس در نیوکاسل دارد و احتمالا نخستین ماموریت او، تلاش برای حفظ سرمربی اسپانیایی در سنت جیمز پارک خواهد بود. قرارداد بنیتس با نیوکاسل در پایان فصل به اتمام رسیده و او به دلیل عدم سرمایه گذاری کافی از سوی اشلی، تمایل چندانی برای ادامه حضور در این باشگاه نداشت. با این حال، ورود یک سرمایه گذار اماراتی می‌تواند بنیتس را به آن پیشرفتی که مدنظر او بوده، برساند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج