مطهری قربانی انحصارطلبی فراکسیون امید شد
۸۶۸۴۱۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
۵۱۳۲ 
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی عنوان کرد: فراکسیون امید مجلس علی رغم درخواست های مکرر فراکسیون مستقلین، اقدام به ارائه لیست مجزا در عرصه انتخابات مجلس کرده و اعلام کرد که ما هم کرسی ریاست و هم ۱۲ کرسی هیأت رئیسه را می خواهیم.

خانه ملت نوشت: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس و عملکرد برخی از فراکسیون های سیاسی مجلس در نتایج انتخابات، گفت: فراکسیون مستقلین مجلس پیش از برگزاری انتخابات مجلس، نظریه ای را مطرح کرد که بر اساس آن با توجه به مشکلات اقتصادی مردم، هر گونه رقابت میان فراکسیون های سیاسی در عرصه انتخابات هیأت رئیسه منتفی شده و ترکیب هیأت رئیسه اجلاسیه سوم مجلس دهم حفظ شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به دنبال آن بودیم که با توجه به وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم، فراکسیون های سیاسی مجلس به صورت جمعی بیانیه ای صادر کرده و اعلام شود که مجلس تمام وقت و فکر خود را برای حل مشکلات کشور می گذارد و در این عرصه از جنگ قدرت در انتخابات هیأت رئیسه اجتناب می شود.

وی تصریح کرد: فراکسیون مستقلین مجلس تمام تلاش خود را برای همراه کردن فراکسیون های دیگر برای تحقق این تفکر انجام داد، اما متأسفانه روحیه انحصارطلبی فراکسیون امید مانع از اجرا و تحقق این مسئله شد و عملا این فراکسیون زیر بار پیشنهاد ما نرفت.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: فراکسیون امید مجلس علی رغم درخواست های مکرر فراکسیون مستقلین، اقدام به ارائه لیست مجزا در عرصه انتخابات مجلس کرده و اعلام کرد که ما هم کرسی ریاست و هم 12 کرسی هیأت رئیسه را می خواهیم.

بزرگان فراکسیون امید باید پاسخگوی استراتژی خود باشند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: متأسفانه اعضای فراکسیون امید مجلس حتی نظر و حرف بزرگان خودشان را نیز نپذیرفتند و به نظر من علی مطهری قربانی روحیه انحصارطلبی فراکسیون امید شد و الان بزرگان این فراکسیون باید پاسخگوی اقدامات و استراتژی های خود باشند.

فراکسیون امید برای کسب کرسی ریاست مجلس از بقیه کرسی های هیأت رئیسه غافل شد

وی گفت: فراکسیون امید مجلس در عرصه انتخابات هیأت رئیسه مجلس تمام تلاش خود را برای کسب کرسی ریاست مجلس انجام داد، اما در این میان عملا از بقیه کرسی های هیأت رئیسه غافل شد.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: البته به نظر من علی مطهری، نماینده حر و آزادی است و فراکسیون مستقلین مجلس همواره از وی حمایت کرده، حال اگر مطهری در پایین باشد، خیلی بهتر می تواند به رسالت نمایندگی خود عمل کند، زیرا در زمان نایب رئیسی معذوراتی داشت و همواره تحت فشارهایی قرار می گرفت.

وی گفت: امیدوارم دوستان ما در هیأت رئیسه فراکسیون امید دست از فرافکنی بردارند و پاسخگوی رفتار و اقداماتشان در عرصه انتخابات هیأت رئیسه مجلس باشند، زیرا استراتژی و شیوه آن ها بر خلاف رویکرد همدلی و وحدت در مجلس بود و عملا آن ها یک آهنگی جدایی را زدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اینکه فراکسیون امید، نتیجه انتخابات و رأی نیاوردن علی مطهری را به گردن فراکسیون های دیگر بیاندازند، قطعا اقدام سخیفی است و آن ها خود باید پاسخگوی اقداماتشان باشند.

وی گفت: فراکسیون مستقلین مجلس در هفته پایانی مذاکرات بسیاری را با فراکسیون امید انجام داد، منتهی رفتارهای ناشی از غرور کاذب پارلمانی اعضای این فراکسیون مانع از توافق و تفاهم شد.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: به نظر من اقدامات و رفتارهای فراکسیون امید مجلس در عرصه انتخابات با هیچ عقلی جور در نمی آید، ما به آن ها گفتیم که شما می خواهیم تنها برای 6 ماه مسئولیت این دولت و مجلس را بپذیرید و این با هیچ عقل سیاسی همخوانی ندارد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فراکسیون امید مجلس با تصاحب اکثریت کرسی های هیأت رئیسه و ریاست مجلس به دنبال پیروزی در انتخابات یازدهم مجلس بود، گفت: این موضوع نیز یکی از مواردی که مطرح می شد، اما در این میان یکی از دوستان فراکسیون امید مجلس اعلام کرد که ما در اقلیت هستیم و نمی توانیم پاسخگوی مسائل باشیم، ولی به نظر من این رویکرد درست نیست، زیرا همواره اصلاح طلبان در ادوار مختلف مجلس در اقلیت قرار دارند، حال طرح این مسائل تنها مردم را ناامید می کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:17 - 1398/03/07
چه کسی به فکر کردم است مجلسی ها به دنبال منافع خودشان هستند مردم را زمان رای دادن می خواهند وقتی وارد مجلس. می شوندانگار نه انگار همین مردم به شما رای دادن فقط به فکر پست مقام ومال اندوزی هستند
Iran, Islamic Republic of
04:09 - 1398/03/07
انصافا نائب رئیسی مجلس براش لقمه گنده ای بود.
Iran, Islamic Republic of
04:15 - 1398/03/07
بسه دیگه رای نیاورد ، تمام شد رفت
Iran, Islamic Republic of
04:29 - 1398/03/07
طوری میگن فراکسیون امید انگار چیه مثلا جمع کنید بابا به درک قربانی شد
Iran, Islamic Republic of
04:34 - 1398/03/07
بیایید مشکلات مردم را حل کنید دیگر بس است این سیاسی بازی‌ها ایشان نشد یک نفر دیگر شد تمام.
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/03/07
خدا را شکر که مطهری تنزل پیدا کرد واقعا غیرقابل تحمله.
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/03/07
این اواخر صحبتاش نشون میداد مناسب مقام نیست، خدارو شکر زودتر بلاک شد
به امید روزی که همه ی افراد نالایق از داشتن منصب بلاک شن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج