عذرخواهی وزارت ورزش بابت اتفاقات اهواز
۸۷۰۸۴۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
۶۴۶۴ 
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزرات ورزش و جوانان می‌گوید با جلساتی که قرار است در اهواز انجام شود به جمع‌بندی درستی درباره اتفاقات و حواشی اهواز رسیده شود و نتایج حاصل این جلسات به مردم گزارش می‌شود.

ایسنا: محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان که برای بررسی حواشی فینال جام حذفی فوتبال به اهواز سفر کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: از مردم کشور به خاطر حوادث و تأخیر پیش آمده عذرخواهی می‌کنم. به خاطر اتفاقات پیش آمده به اهواز آمدیم و با دوستانی که مسئول برگزاری بودند و همه عوامل دخیل، نشسته‌ایم که علل اتفاقات پیش آمده را مورد بررسی قرار دهیم.

او ادامه داد: سازمان لیگ تصمیم گرفته بود تا بازی فینال جام حذفی در اهواز برگزار شود و سازمان لیگ این مساله را به اداره کل وزارت ورزش و جوانان استان گیلان ابلاغ کرده بود. بحث‌های مختلفی در امتداد این مساله پیش آمد. اینکه این بازی در ورزشگاه غدیر برگزار شود یا در استادیوم تازه تأسیس فولاد چون قرار بود فردای روز فینال، بازی برگزار شود تصمیم بر آن گرفته شد که این بازی در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار شود.

داورزنی افزود: در همین راستا همه عوامل تلاش خود را انجام دادند که این بازی از همه جهات به بهترین نحو ممکن برگزار شود. ازدیاد جمعیت در ظرفیت استادیوم بازی اتفاق خارج از انتظاری بود. حدود ۲۷ هزار نفر برای این بازی بلیت فروخته شد که ۱۰ هزار بلیت آن اضافه بر سازمان بود. به زعم مسئولان داماش ۱۰۰۰ نفر برای جایگاه تماشاگران پرسپولیس در نظر گرفته شده بود اما در ساعت ۲ بعد از ظهر تمام ظرفیت‌های استادیوم پر شد. حتی این اتفاق می‌افتد سایر بخش‌های استادیوم از جمله جایگاه خبرنگاران توسط هواداران پر شد.

وی در ادامه اظهار کرد: به خواست هواداران و مدیران داماش به علت این اتفاق پیش آمده و پر شدن ظرفیت ورزشگاه و باقی نماندن ظرفیتی برای داماش گیلانیان، بازیکنان داماش دیگر تصمیمی برای بازی کردن نداشتند و منجر به این شد که تأخیری ۲ ساعته برای بازی پیش بیاید. در همین راستا جلسه‌ای برای هر دو تیم برگزار شد و در امتداد آن جابجایی و تخلیه برای حضور هواداران داماش انجام شد و این برداشت شد که فینال جام حذفی قرار است برگزار نشود.

داورزنی گفت: علی رغم شش ساعت تأخیر و معطلی در این بازی برای تماشاگران این بازی پیش آمد در نهایت این مسابقه با هر نوع ترفندی که بود برگزار شد و ما بعد از بازی صبح امروز ۲ جلسه برگزار کردیم تا علل این اتفاقات را بررسی کنیم. آقای حسن‌زاده نیز قرار است به اهواز بیایند و با آقای تورگ هم قرار است بنشینیم تا بررسی کنیم طی چه فرایندی این مسائل پیش آمده و گزارش‌ها و تصمیم‌های حاصل از این جلسات را به مردم ابلاغ خواهیم کرد.

داورزنی درباره اتفاقات پیش آمده در بازی فینال جام حذفی میان تیم‌های پرسپولیس و داماش گیلانیان اظهار کرد: همه ما باید تابع قانون باشیم. بر اساس وظایفی که بر عهده ماست اختیارات و مسئولیت‌هایی داریم و باید متناسب آن پاسخگو باشیم. مصوبه‌ای در شورای امنیت کشور وجود که به آن" شاک" می‌گویند که مصوبه برگزاری مسابقات ورزشی است و در آن برای همه دستگاه‌ها و نهادها و بخش‌هایی که به ورزش مربوط می‌شوند تعیین تکلیف کرده است.

او افزود: در این مصوبه سازمان لیگ اختیارات و مسئولیت‌هایی در خصوص برگزاری مسابقات مختلف ورزشی چه فوتبال چه سایر رشته‌های ورزشی دارد. البته در حال حاضر ما درباره فوتبال صحبت می‌کنیم. یک مسئولیت‌هایی هم فدراسیون‌های مربوطه دارند. از جمله فدراسیون فوتبال که تقسیم کار در آن انجام شده است. همچنین حوزه امنیتی مجموعه مسابقات ورزشی کشور بر عهده نهادهای مختلفی است که در حوزه امنیت کشور کار می‌کنند که جا دارد به نوع خودم از آنها تشکر کنم.

او ادامه داد: باید این را بپذیریم که تیم‌هایی همچون پرسپولیس، استقلال و برخی از تیم‌های محلی، طرفدار و علاقمندان زیادی دارند. وقتی قرار بود فینال جام حذفی برگزار شود چون نام این جام، "فتح خرمشهر" است از قبل تصمیم گرفته شده بود که در خرمشهر برگزار شود ولی به دلیل اینکه استادیوم خرمشهر ظرفیت این تعداد جمعیت را ندارد، سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد که این بازی در اهواز برگزار شود. در اهواز ما استادیوم غدیر را داریم که ظرفیتش ۵۰ هزار نفر است و یک استادیوم زیبایی که تحت عنوان ورزشگاه فولاد است در اهواز وجود دارد که با هماهنگی‌هایی که صورت می‌گیرد سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد با توجه به امکانات ورزشگاه فولاد این مسابقه در آنجا برگزار شد.

او ادامه داد: روز سه‌شنبه هفته گذشته مشخص کردند که بازی در ورزشگاه فولاد برگزار شود اما روز شنبه یعنی یک روز قبل از برگزاری در جلسه باز هم درباره ورزشگاه محل برگزاری صحبت شد اما تخمین‌هایی که انجام می‌گیرد نشان دهنده این است که شاید این تعداد جمعیت به ورزشگاه نیایند چون از یک طرف هم تیمی از استان خوزستان در فینال حضور نداشت.

او در ادامه اضافه کرد: سازمان لیگ در این بازی حضور ۲۰ هزار نفر را پیش‌بینی کرده بود و به همین تعداد هم بلیت فروخته بود و با توجه به این مقدار قرار بود ۲۰ درصد از ورزشگاه هم خالی بماند. بلیت فروشی هم بدون مشکل انجام می‌شود اما رفته رفته جمعیت زیادی خارج از درهای ورودی ورزشگاه و از بالای نرده‌ها وارد ورزشگاه می‌شدند بدون اینکه آنها را کنترل کنند و ظرفیت استادیوم را از آن ۲۰ هزار نفر بیشتر کند.

او در پاسخ به این سوال که در انتخاب شهر اهواز برای میزبانی فینال یک تصمیم احساسی بوده است یا خیر، خاطر نشان کرد: مصوبه شاک تکلیف را روشن کرده است. فدراسیون فوتبال سالی چهار، پنج هزار بازی برگزار می‌کند و بار اولی هم نبود که در خوزستان قرار بود بازی برگزار شود. ما نمی‌توانیم پرسپولیس را یک تیم تهرانی محسوب کنیم. پرسپولیس و استقلال در کل ایران هواداران خودشان را دارند. دوستان ما حضور تماشاگران را کم تخمین زده بودند. از آن طرف هم باید تدابیر لازم صورت می‌گرفت که کسی از غیر درهای ورودی ورزشگاه وارد نشود. واقعاً خدا رحم کرد. این جمعیتی که وارد و خارج از ورزشگاه شدند خودشان می‌توانند یک بحران ایجاد کنند.

داورزنی درباره ارزیابی‌اش از جلسه امروز در مورد حواشی فینال جام حذفی نیز بیان کرد: هنوز در حال ارزیابی هستیم. دو جلسه را برگزار کرده‌ایم و احتمالاً دو جلسه هم بعد ظهر خواهیم داشت و در خدمت استاندار تهران و دوستانمان در نیروی انتظامی و سایر عوامل برگزاری مسابقه خواهیم بود. اول نقطه نظرات و گزارشات همه دوستان را بررسی می‌کنیم. رئیس کمیته اخلاق و رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در اهواز داریم. آقای تورگ در حال حاضر در اهواز هستند و آقای حسن زاده هم ساعت ۱۴ به سمت اهواز پرواز دارند. ما یک گزارش اجمالی از بحث‌ها را تنظیم می‌کنیم. قسمت‌هایی از آن نیاز دارد که توسط سازمان لیگ، کمیته اخلاق و کمیته انضباطی بررسی شود. یک اتفاق در جریان مسابقه می‌افتد و آنها را باید بر اساس قوانین تنظیم کنند که آیا این حق را داشته‌اند که فلان برخورد، فلان درخواست و … را انجام دهند یا نه. بعد از اینکه همه بحث‌ها شنیده شد تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

او ادامه داد: جا دارد از فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تشکر کنم. رئیس محترم فراکسیون تلفنی با من صحبت کردند و در این رابطه هم کمک خوبی می‌کند. ما به دنبال این هستیم که این موضوعات دیگر تکرار نشود. اگر مسببان این اتفاق مشخص شوند، در هر پست و مقامی باشند اغماضی صورت نمی‌گیرد. ما باید با مردم شفاف باشیم. اگر در این رابطه کوتاهی و سهل انگاری صورت گرفته باشد با مسببان آن برخورد خواهد شد. مردم از وزارت ورزش و جوانان انتظار دارند که با آنها شفاف صحبت کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند زمان لازم برای تغییرات در فدراسیون فرا رسیده باشد گفت‌: اجازه دهید الان در مورد این موضوع قضاوت نکنیم تا بررسی‌های لازم صورت بگیرد. اگر مجموعه گزارشات به این جمع بندی برسد که باید در بخشی و حوزه‌ای تصمیماتی گرفته شود مردم عزیز مطمئن باشند که این اتفاق خواهد افتاد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
عباس گدای چرتپولیسی لنگی کیسه ای شله زردی
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/03/13
عذرخواهی کافی نیست
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/03/13
با یه عذرخواهی ماست مالی شد رفت!
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/03/13
کی روش وزیر ورزش و فدراسیون رو شناخته بود برای همین گفتن تمدید نکنه
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/03/13
خسارت وارده شده به ورزشگاه را کدام لنگی میخواد بده
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/03/13
شما با این برخوردبامردم اهواز دوتاهدف داشتید.یکی اینکه بگید پرسپولیس دراهواز هوادارنداره که دیدید داره خوبش راهم داره واینکه ًثابت کنید اهوازیهالیاقت بازیهای اینچنینی را ندارن که نجابت اهوازیها دربرخوردبا این مسئله وخویشتن داری آنها براتون ثابت شد.چگونه انتظارداریدکسی که دراوج گرما وبازبان روزه وباهزاردردسر وتلاش وخواهش جایی دراستادیوبرای خودش پیداکرده وتواون شلوغی بازبان روزه بشیند.بخاطر ۷۵ هوادارگیلانی یک جایگاه باظرفیت هزارنفره راخالی کند.اگر نتونستید آنجا را مدیریت کنید واز اول جلوی ورودافراد در جایگاه داماشی ها رامیگرفتید،این معضل پیش نمی آمد. چطور انتظار دارید به این راحتی جایگاه تخلیه بشه؟.من خودم اونجا بودم ودیدم چه شد والله مردم وبخصوص پرسپولیسیها شرف داشتن که اقدام های خطرناک نکردند.وبعد مردم را گول زدید که بازی برگزار نمیشه.من همان لحظه که دیدم تماشاگران داشتن خارج میشدن اما مدعووین خاص جایگاه زیرکولرنشسته خودراتخلیه نکردن فهمیدم که کلکی درکاره و بازی اگرشده تاخود صبح برگزارمیشه.تازه انتظارداشتید که باآن همه حاشیه رمقی برای بازیکنان پرسپولیس مانده باشه که بازی زیبا بشه.شکرخدا که تیم محبوب من هیچ حاشیه ای دراین بحران که بخاطر سوءمدیریت شما به این روز کشیده شد قهرمان شدومقصر این برنامه ها نبودوگرنه اون مغرضانی که ادعا دارند بازیهای پرسپولیس مهندسی شده برگزار میشه.امرور داد وامصیبتا سرمیدادن که دیدید حق بامابود.
کیسه به چهار جانبه امجدیه میگه فینال آسیا خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/03/13
اولا کیسه ثلث پرسپولیس هم طرفدار نداره دوم اینکه اگه کیسه حکومتی بود در مشهد برگزار میکردن سوم اینکه اگه شله زرد بود تو نقش جهان بازی میکردن لعنت به ابن تبعیض
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/03/13
فرماندار اهواز میگه ورزشگاه غدیر اهواز که گنجایش بیشتری داشت به هیئت فوتبال دادیم چرا قبول نکردن ؟ را از مسئولان فدراسیون بپرسید؟ طالقانی نامی هم که بعید بدونم اصلا بوقی حالیش باشه ...حرفهای فرماندار را پیگیری کنید حتی فتاحی میکروفن را داده دست علی بیری...اونیکه اه داده مسئول هست خلاص؟!
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/03/13
لنگــی بی وجــدان، خجــالت، خجـالت
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1398/03/13
منتظریم اغماض شما را ببینیم خدا کنه اون اغماض شده ترفیع نگیرند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/03/13
اخه شما چرا عذر خواهی میکنید ؟ایا کار وزارت عذر خواهی است ؟من نمیدونم وزارت ورزش بجای پرداختن به کارهای کلان ورزش وجوانان چرا تو ریز ترین کارها دخالت میکنه ؟جناب داورزنی همین دخالت های بیجای شما تو کار فدراسیون فوتبال وسفارش. هاتون ودستور دادن هاتون باعث هرج ومرج شده باعث شده فدراسیون فوتبال استقلال خودشو از دست بده شماها فونبال رو نابود کردین جناب ناظمی خودش واسه فوتبال ابران یه ریس جداگونه است نفهمیدیم یه کارمند خبرخون صداوسیما چگونه یک شبه همه کاره ورزش ومخصوصا فوتبال یه کشور به این عظمت وبزرگی شده نکنه این هم یه نوع. اقازاده است ؟بس کنید این ابروریزی رو
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/03/13
داورزنی خواستم بگم زمانی که اطلاعیه صادر میکنی تا قضیه حمایت از تیم حکومتی را ماست مالی کنی اسم تاج عزیر ما را نبر از همون لنگ مایه بزار
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/03/13
ننگ
با
رنگ
پاک نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/03/13
تاج بی عرضه باید استعفا دهد
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1398/03/13
عذرخواهی به چه درد میخوره ایشان کار خودش کرده باید ایشان استحضا ء بشه نه عذرخواهی
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1398/03/13
‌ماها که خوشحالید که به هر طریقی بود سوگلی تونو قهرمان کردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج