سؤالات امتحانات نهایی لو رفته است؟!
۸۷۱۳۲۴
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
۴۵۱۴ 
رئیس مرکز پایش و سنجش کیفیت آموزشی با بیان اینکه انتشار سؤالات امتحانات نهایی قبل از ساعت ۸ صبح به معنای لو رفتن است، نسبت مسئله به لو رفتن این سؤالات از طریق بردن موبایل به داخل جلسه امتحان واکنش نشان داد.

خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز پایش و سنجش کیفیت آموزشی با بیان اینکه انتشار سؤالات امتحانات نهایی قبل از ساعت ۸ صبح به معنای لو رفتن است، نسبت مسئله به لو رفتن این سؤالات از طریق بردن موبایل به داخل جلسه امتحان واکنش نشان داد.

خسرو ساکی درباره ادعای برخی افراد مبنی بر لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی از طریق بردن موبایل به داخل جلسه امتحان و عدم نظارت کافی بر روی بردن گوشی به جلسه امتحان اظهار کرد: 680 هزار دانش‌آموز داریم و از این تعداد ممکن است چند دانش‌آموز که البته سریع هم شناسایی می‌شوند موبایل به داخل جلسه امتحان ببرند اما باید توجه داشت که انتشار سؤالات حین برگزاری جلسه امتحان یا پس از آن هیچ ارزشی ندارد.

وی افزود: ممکن است از میان 680 هزار دانش‌آموز چند نفر به واسطه تحریک افراد سودجو با خود گوشی داخل جلسه امتحان برده و از سؤالات امتحان عکس گرفته و آن را منتشر کنند اما این کار چه فاید‌ه‌ و چه ارزشی دارد؟

رئیس مرکز پایش و سنجش کیفیت آموزشی با تأکید بر اینکه سؤالات امتحانات نهایی تشریحی است، گفت:‌ فرض کنید دانش‌آموز با خود موبایل داخل جلسه امتحان برده و از بیرون هم یک نفر جواب‌ها را برایش ارسال می‌کند اما پرسش من این است که این دانش‌آموز چگونه می‌خواهد پاسخ سؤالات تشریحی را از روی گوشی مشاهده کرده و در برگه امتحانی یادداشت کند، آیا مراقبان جلسه نسبت به این مسئله حساس نمی‌شوند؟

ساکی ادامه داد: عده‌ای از افراد می‌خواهند جو ایجاد کنند که سؤالات امتحانات نهایی لو می‌رود اما باید به آنها گفت انتشار سؤالات امتحان قبل از ساعت 8 صبح به معنای لو رفتن سؤالات است و اگر چنین اتفاقی می‌افتاد تا الان آبرو و حیثیت ما را برده بودند.

وی یکبار دیگر بر تشریحی بودن سؤالات امتحانات نهایی تأکید و خاطرنشان کرد: تمام کانال‌های مدعی فروش سؤالات امتحانات نهایی را کنترل می‌کنیم و آنها در تلاش هستند تا بگویند هنوز زنده هستند و چون قبل از برگزاری امتحان به سؤالات دسترسی ندارند با توسل به برخی افراد و انتشار سؤالات در حین جلسه امتحان، می‌خواهند حیات خود را اعلام کنند اما باید بدانند افشای سؤالات در حین جلسه امتحان ارزشی ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/03/15
سال ما که والا لو میرفت اونم به طور گستره
خودم فیزیک ادبیات پیش رو با چشم دیدم
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/03/15
نمیشه طرف هندز فری بذاره جوابو تو گوشش بخونن ؟ آخه این چه توجیهیه مگه چند نفر میتونن هر سال رشته های تاپ قبول بشن که فرضا ۵۰ تاشونم این جوری معدل ۲۰ الکی باشن کنکور عادلانه تر بود
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
با توجه به شیوه جدید ارسال سوالات به حوزه های اجرا معمولا امتحانات زودتر از هشت و ربع شروع نمی شه بنابراین تا حد زیادی جلوی افشای سوالات گرفته شده.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1398/03/15
من نميدونم امتحاني كه بخواي سوال رو از قبل داشته باشي چه معني داره بابا بتمرگيد درستونو بخوونيد همينجورش هم كلي بي سواد بي كار داريم شما ديكه جا نميشي درستونو بخوونيد بلكه يه خاكي به سرتون كرديد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
موافقم
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1398/03/15
بنده خدا رو جلسه عکس میگیره می فرسته بعد داخل ها را واسه تو واتساپ می فرستند
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1398/03/15
دیگه لو رفتن ارزشی نداره سر جلسه انقدر تقلب میشه ک نگو . مدرسه ک ما جز بهترین مدارس مشهد و امکانات خوبی داره . داره بی نهایت تقلب میشه
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1398/03/16
من خودم دانش آموز کنکوری ام تو حوزه ما که چک می کنن که وسیله اضافه یا هندزفری نداشته باشیم اگر بازم تقلب میشه پس معدل 20 نهایی چه ارزشی داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج