کُرد‌های سوریه ۸نفر را به آمریکا تحویل دادند
۸۷۱۳۷۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
۴۸۷۳ 
یکی از رهبران کردهای سوریه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، دو زن آمریکایی و شش کودک در شمال سوریه به ایالات متحده تحویل داده شدند.

ایسنا: یکی از رهبران کردهای سوریه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، دو زن آمریکایی و شش کودک در شمال سوریه به ایالات متحده تحویل داده شدند.

به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، درخواست بازگرداندن این افراد به آمریکا از شمال‌شرق سوریه توسط دولت واشنگتن مطرح و به کمک نیروهای کرد انجام شد.

کُرد‌های سوریه ۸زن و کودک را به آمریکا تحویل دادند

آخرین اقدام در راستای تحویل خانواده‌ها و وابستگان داعشی‌ها هفته گذشته بود که ازبکستان ۱۴۸ کودک و زن از خانواده‌های داعش و نروژ نیز ۵ کودک یتیم از خانواده‌های وابسته به داعش را تحویل گرفتند.

دولت خودمختار کردها در شمال شرق سوریه روز یک‌شنبه از آزادی ۸۰۰ زن و کودک متعلق به خانواده‌های داعش در پاسخ به درخواست‌های بزرگان و عشایر منطقه خبر داد که در اردوگاه الهول واقع در حومه شرقی حسکه ساکن بودند. این افراد به دو شهر رقه و الطبقه منتقل شدند.

در اردوگاه‌های شمال‌شرق سوریه ۱۲ هزار خارجی سکونت دارند که ۴ هزار تن از آنها زن و ۸ هزار کودک وابسته به خانواده‌های افراطی‌های خارجی هستند که تحت نظارت امنیتی شدید قرار دارند. کشورهای دیگر از جمله فرانسه از پذیرفتن شهروندان داعشی خود امتناع می‌کنند و پاریس در این زمینه اعلام کرده که احتمالاً از بین تندروهای فرانسوی تنها کودکان را به کشورش بازخواهد گرداند. فرانسه در ماه مارس ۵ کودک یتیم را تحویل گرفت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج