اتحادیه اروپا متهم به جنایت علیه بشریت
۸۷۱۳۸۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
۷۵۹۰ 
دو وکیل، شکایتی را علیه اتحادیه اروپا به دیوان بین‌المللی کیفری تقدیم کردند که در آن، این اتحادیه را به سازماندهی در نگه داشتن ۴۰ هزار مهاجر لیبیایی در شرایط غیرانسانی متهم کرده‌اند.

ایسنا: به نقل از خبرگزاری دویچه‌وله، امر شالز و خوان برانکو، دو وکیلی هستند که اتحادیه اروپا را متهم به جنایت علیه بشریت کردند و این اتحادیه را شریک در اخراج، قتل، زندانی کردن، شکنجه و تجاوز علیه مهاجرانی می‌دانند که می‌خواستند از لیبی خارج شوند.

این شکایت با توجه به سیاست مهاجرتی پنج ساله اخیر اتحادیه اروپا تنظیم شده است؛ طبق نظر این دو وکیل، هدف اصلی این اتحادیه جلوگیری از مهاجرت به اروپا بوده است.

طبق گفته خوان برانکو، در سال ۲۰۱۵ که عملیات نجات "مار نستروم" متوقف شد و تعداد زیادی از مهاجرین در دریا غرق شدند، اتحادیه اروپا می‌دانست چه کار کند تا آنها از رسیدن به اروپا صرف نظر کنند.

اتحادیه اروپا، موضوع نجات ۷۳۰ هزار مهاجر در دریای مدیترانه را مطرح می‌کند ولی داده‌های سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که ۱۸ هزار مهاجر از سال ۲۰۱۵ تاکنون جان خود در دریا از دست داده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
16:30 - 1398/03/15
اگر شما بودید اینهمه پناهنده میپذیرفتند ملت ایران امروزه باگرانی وفقر بدتر از پناهنده است دولت فکربدبختی مردم نمیکند پناهندگان روسیه بمباران میکرد فرارمیکردن غصه اونا نخور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج