علت خطاهای هواشناسی چیست؟
۸۷۱۴۲۸
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
۱۷۹۵۶ 
اتمسفر بخش‌های مختلفی دارند که به شیوه‌های پیچیده‌ای ترکیب می‌شوند و تعیین اثرشان نیازمند محاسبات متعددی است. مثلا تعیین وضعیت ذرات ابرها نیازمند بررسی‌های ریاضیاتی است که به شدت به نوع ابر وابسته بوده و ممکن است پیش‌بینی را سخت کنند.

خبرآنلاین: امروزه پیش‌بینی‌هایی که از وضعیت آب و هوا می‌شود بسیار پیشرفته‌تر چند دهه گذشته است اما هنوز هم نقص‌هایی وجود دارد. اما این نقص‌ها چه هستند؟

جواب این است: اتمسفر بخش‌های مختلفی دارند که به شیوه‌های پیچیده‌ای ترکیب می‌شوند و تعیین اثرشان نیازمند محاسبات متعددی است. مثلا تعیین وضعیت ذرات ابرها نیازمند بررسی‌های ریاضیاتی است که به شدت به نوع ابر وابسته بوده و ممکن است پیش‌بینی را سخت کنند.

علاوه بر این، امواجی وجود دارند که کارشان ایجاد جاذبه داخلی بین عناصر مختلف در جو است و به صورت مداوم در اتمسفر گسترش پیدا می‌کنند و این توانایی را دارند تا قدرت وزش باد را کاهش یا افزایش بدهند.

از طرفی درون اتمسفر چرخه‌های متعددی وجود دارد که با چرخش زمین و حرکت دریا بر همدیگر اثر می‌گذارند. بسته به درجه دما، فشار و میزان شرجی بودن هوا، ابرها شکل گرفته و موجب بارش باران می‌شوند. برای ارائه یک خروجی به نام پیش‌بینی هوا (مثلا برای روز آینده)، تمام مشاهداتی که در خصوص وزش باد، دما، فشار و متغییرهای دیگر در یک مدل ریاضیاتی که کارکرد سیستم را پیش‌بینی می‌کند جایگذاری می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/03/16
قبلا آکا ودر accuweather. ساعت دقیق بارشها را اعلام میکرد اما اکنون که از دو منبع هواشناسی دیکه استعلام میگیرم هیچکدام نتنها دقیق نیست که گمراه کننده هم بوده . کلا جو بهم ریخته
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/03/16
باباحالابه پيش بيني هواشناسي گيردادين خبرديگه اي نداري.
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/03/16
فرار رو به جلو .دنبال مقصر نرويد.به هواشناسي گير نديد.ازنظرجغرافيدانهااستفاده ميکرديدتابا سيل بتونيدمقابله کنيدومردم دربدرنشن بااين رييس جمبور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج