اتحادیه بنکداران: احتکار روغن و شکر زیاد شده
۸۷۱۵۱۱
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
۸۹۸۱ 
طی ماه‌های گذشته قیمت روغن و شکر افزایش داشته و دستگاه‌های نظارتی مانند تعزیرات حکومتی افزایش قیمت‌ها را قبول نکرده‌اند. دبیر انجمن صنایع غذایی نیز گفته هزینه تولید روغن خوراکی افزایش یافته اما رسما این افزایش قیمت ابلاغ نشده است.

رویداد 24: طی ماه‌های گذشته قیمت روغن و شکر افزایش داشته و دستگاه‌های نظارتی مانند تعزیرات حکومتی افزایش قیمت‌ها را قبول نکرده‌اند. دبیر انجمن صنایع غذایی نیز گفته هزینه تولید روغن خوراکی افزایش یافته اما رسما این افزایش قیمت ابلاغ نشده است.

گفته می‌شود تامین سه قلم کالای «شکر»، «آرد» و «روغن» که در برخی مشاغل زیاد استفاده می‌شود، دشوار شده است؛ قنادها از اصنافی هستند که حجم بالایی از این اقلام را مصرف می کنند. آنها می‌گویند نمی‌توانند این اقلام را نمی‌توانند به سادگی در بازار تهیه کنند.

محمد آقاطاهر رییس اتحادیه بنکداران درباره کمبود برخی اقلام مانند شکر و روغن در بازار می‌گوید: موضوع مربوط به کمبود شکر از پیش از عید آغاز شده اما در حال حاضر با برداشت محصول نیشکر و چغندر قند خوزستان شرایط بهبود یافته ضمن آنکه طی چند روز گذشته دو کشتی شکر خام وارد ایران شده بنابراین کمبودی که در بازار وجود دارد به اعتقاد ما کاذب است.

او ادامه می‌دهد: متاسفانه در حال حاضر شاهد احتکار خانگی برخی اقلام خوراکی از سوی برخی شهروندان هستیم به عنوان مثال چند روز پیش خانمی به من مراجعه کرد و گفت ۷۵۰ کیلوگرم شکر ۵ کیلویی دارد که می‌خواهد به قیمت هر کیلو ۷۵۰۰ تومان آن را بفروشد این در حالی است که خودش شکر را کیلویی ۳۵۰۰ تومان خریداری کرده بود و این احتکار خانگی تنها بری کسب سود بیشتر صورت گرفته است.

آقا طاهر می‌گوید: در حال حاضر شکر در حجم بالا هر کیلو ۴۴۰۰ تومان و در بازار سیاه به قیمت هر کیلو ۵۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد البته همین اتفاق به گونه‌ای دیگر برای روغن هم افتاده است و برخی از افراد سودجو روغن را به قیمتی بالاتر از قیمت مصوب به دست مصرف کننده می‌دهند و آن را احتکار کرده‌اند.

او قیمت روغن ۱۶ کیلویی را ۹۰ هزار و ۳۰۰ تومان عنوان کرده و می‌گوید: تا چند روز پیش قیمت این روغن ۸۰ هزار تومان بود و یکباره گران شد و برنج هم همین داستان را دارد، در حالی که برنج ایرانی کیلویی ۲۰ هزار تومان است آن را تا ۲۵ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند در حالی که قیمت برنج در تهران با شمال تنها هزار تومان باید تفاوت داشته باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/03/16
مرگ بر احتکار گر کالا این زالو صفتان خائن
پاسخ ها
ش
United States
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
چرا تا وقتی پیش که شکر کیلویی ۳۴۰۰تومان بود و مصرف کننده میتوانست با همین قیمت شکر تهیه کند.و از طرف مصرف کننده خانگی هم احتکاری صورت نمی گرفت .چگونه مسعولین خدمتگذار قیمت همین شکر را به بالای هشت هزار تومان رساندند.و مردم را هم احتکارچی به بار اوردند.!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/03/16
کار احتکار را مردم از دولت یاد گرفتند صد هزار خودرو کی می تواند انبار کند دولت حسن روحانی
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1398/03/16
شاید مسبب این گرانی روغن و برنج احتکار همون خانم هست.
وقتی احمق ها مسئول شوند اوضاع بهتر ازاین نمیشه
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1398/03/16
مار احتکار را پیدا کنید گردن بزنید
شکر وروغن حداقل یک زندگی برای زنده ماندنه انگار گردن شمر را زدید
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/03/16
بخدا دروغ می دهبد عمدا بالا پایین میکنیدرتا یک قیمتی گه براتوندبچربه به مردم بندازید خاک برسر تون که به اندازه چهار کشور عربی عرضه وشخصیت ندارید
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/03/16
وقتی ۴تا احتکار چی اعدام بشن غلط بکنند احتکارکنند
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1398/03/16
شمایه پیازنمیتونیدنگه داریدبعدبعضی اسگولا احمق ایران بااروپامقایسه میکنه
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/03/16
الان ما در جنگ سرد بسر میبریم و عقیده من سرد و گرم فرقی نمیکند محتکرین باید به اشد مجازات محکوم بشوند
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/03/16
دیگه هیچی ارزون نمیشه فقط رییس جمهور و نماینده ها عوض شن وگرنه تا سال 1400 همه چی بهتر که نمیشه تازه بدتر هم میشه من یک اقتصاد دانم!!!
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1398/03/16
نه بابا.شکر تو شهر ما در شهرستان جهرم در بازار سیاه کیلو ۸/۵۰۰ تومان است نه کیلو ۵:۵۰۰تومان.
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/03/16
اعدام نه هتل زندان
Iran, Islamic Republic of
02:49 - 1398/03/17
محتکران باید اعدام شوند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج