خط‌ و نشان جرمی کوربین برای برگزاری انتخابات
۸۷۱۸۷۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
۴۲۲۰ 
پس از پیروزی خیره‌کننده حزب کارگر در انتخابات میان‌ دوره ای منطقه پیتربارو، «جرمی کوربین» رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس به گزینه‌های جانشینی «ترزا می» هشدار داد که این حزب برای شرکت در انتخابات سراسری در آمادگی کامل به سر می‌برد.

ایرنا: پس از پیروزی خیره‌کننده حزب کارگر در انتخابات میان‌ دوره ای منطقه پیتربارو، «جرمی کوربین» رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس به گزینه‌های جانشینی «ترزا می» هشدار داد که این حزب برای شرکت در انتخابات سراسری در آمادگی کامل به سر می‌برد.

کوربین به خبرنگاران گفت: روزی که ریاست «ترزا می» بر حزب محافظه‌کار خاتمه پیدا می‌کند، پیام من به نامزدهای پر سروصدای محافظه‌کار این است: «(طرح انتخابات سراسری را) بیاوریدش جلو، ما هر زمان برای شرکت در انتخابات آمادگی داریم».

او این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که یک نامزد حزب کارگر امروز موفق شد تا در انتخابات میان‌دوره‌ای «پیتربارو» با کسب ۱۰ هزار و ۴۸۴ رأی رقیب خود از حزب تازه تأسیس و راست‌گرای برگزیت را شکست دهد و به مجلس راه پیدا کند.

خط‌ و نشان جرمی کوربین برای برگزاری انتخابات

این مساله از آن جهت حائز اهمیت است که حزب برگزیت به رهبری «نایجل فاراژ»، از حامیان سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موفق شد تا در انتخابات دو هفته پیش پارلمان اروپا بیشترین آرا را نسبت به سایر احزاب سیاسی انگلیس کسب کند. همچنین حزب حاکم محافظه‌کار که به مدت ۱۲ سال کنترل این منطقه را بر عهده داشت، شکست سنگینی را متحمل شد و «پاول برستو» نامزد این حزب با کسب ۷ هزار و ۲۴۲ در رتبه سوم قرار گرفت.

کوربین در ادامه اظهاراتش با اشاره به نتیجه انتخابات گفت: مردم پیترو بارو با طرح حزب برگزیت، برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا مخالفت کردند. «این پیروزی نشان می‌دهد که حزب کارگر در سراسر کشور طرفدار دارد و ما برای برگزاری انتخابات سراسری آمادگی داریم.»

«ترزا می» پس از آنکه نتوانست طرح چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به تأیید پارلمان کشورش برساند، دو هفته پیش از مقام خود کناره‌گیری کرد. او امروز از ریاست حزب محافظه‌کار رسماً استعفا داد و تا تعیین نخست‌وزیر آتی انگلیس سرپرستی دولت و حزب را بر عهده دارد.

تاکنون جمعاً ۱۰ نفر نامزدی خود را برای رهبری حزب محافظه‌کار اعلام کرده‌اند و انتخابات درونی حزب از هفته آینده شروع می‌شود. این فرایند معمولاً بین ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد و بر اساس جدول زمان‌بندی انتظار می‌رود جانشین ترزا می حداکثر تا ۲۲ جولای تعیین شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج