آتش سوزی در تپه‌های شمال شرق تهران
۸۷۱۹۰۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
۶۵۰۰ 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در تپه‌های شمال شرق تهران

ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در تپه‌های شمال شرق تهران

سید جلال ملکی در این باره گفت: ساعت ١٣ و ۴٢ دقیقه ظهر امروز در پی مشاهده حجمی از دود که از ارتفاعات لشکرک در محدوده شمال شرق تهران مشاهده می‌شد به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و شهرداری تهران اطلاع داده شد و مشخص شد که بخش وسیعی از فضای سبز در ارتفاعات لشکرک دچار آتش سوزی شده است بنابراین بلافاصله چند ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی و تانکر آب به همراه عواملی از ارتش جمهوری اسلامی ایران و منابع طبیعی در محل حضور پیدا کردند.

دسترسی به این منطقه که بر روی تپه قرار داشت دشوار بود

وی ادامه داد: تعدادی از همکاران شهرداری منطقه چهار، شهرک شهرداری‌های اطراف و عوامل خدمات شهری شهرداری تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در محل حاضر شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه آتش از بالاترین نقطه تپه آغاز شده و به تپه‌های اطراف نیز سرایت کرده بود گفت: دسترسی به این مناطق بسیار سخت بود و وزش باد در محل باعث گسترش سریع آتش سوزی می‌شد اما آتش‌نشانان از چند طرف شروع به مهار آتش کردند و موفق شدند آتش سوزی را کنترل کنند. آتش مهار شد و با توجه به اینکه ساختمان، خودرویی در اطراف وجود نداشت و آتش سوزی در محدوده علفزارهای خشک بود.

وی همچنین گفت: منابع طبیعی و محیط زیست پس از اولویت حفظ جان و حفظ سرمایه‌ها محیط زیست سومین اولویت آتش نشانی است. امسال به علت بارندگی‌های مناسبی که در تهران داشتیم حتی در بالاترین نقاط تپه‌ها نیز علف‌ها رشد کرده اند که سال‌های قبل شاهد آن نبودیم. اما متأسفانه در برخی از مواقع صاحبان این زمین‌ها نظارت مناسبی بر این مناطق ندارند. به خصوص شهروندانی که که برای استراحت به محیط زیست می‌بندد حتماً باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که اگر آتشی روشن می‌کنند آن را به حال خود رها نکنند چرا وزش باد می‌تواند باعث گسترش آتش شود. همچنین شهروندان می‌توانند آتش را در محل‌های مشخص شده روشن کنند تا از گسترش آن جلوگیری کنند.

ملکی افزود: شهروندان حتماً باید است از روشن کردن آتش آن را به طور کامل خاموش کنند. چندی پیش روز محیط زیست بود و در تمام دنیا به حفاظت از محیط زیست تاکید می‌شد اما محیط زیست فقط زمین نیست آسمان، زمین، رودخانه‌ها و.. همه محیط زیست هستند. در روزهای گذشته چندین مورد آتش سوزی در بخش‌های طبیعی داشتیم که گستردگی زیادی نداشت اما این آتش سوزی گسترده بود که با تلاش آتش نشانان و سایر نیروها این حریق اطفا شد.

وی در پایان گفت: به ارگان‌هایی که زمین‌های مسطح بوته زارها و علفزار در اختیار دارند توصیه می‌کنیم که حتماً نظارت مناسبی بر ایمنی این مناطق داشته باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/03/17
مردم در طبیعت آتش روشن نکنند و اگر کردند بعدأ کامل خاموش کنند تا آتشسوزی ایجاد نشود..............،،،،،،،،،،،
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/03/17
احتمالا زمین خواران دست بکار شدند تا زمین های بکر اونجا را ویلا و آپارتمان بسازند
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/03/17
ای جان رسیدیم به مرحله اتش امیدواریم جان سالم به سر ببریم تا ببینیم مرحله بعد چیه؟
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1398/03/17
تمامی این آتش سوزیها عمدی است وبه دستور خودشان وبه دست عواملشان صورت می پذیرد آتش میزنند و میسوزانند وجاش برج میسازند نمی آیند از زمینهای خدا تومان بگذرند که مردم ساده هستند که باور میکنند آتش روشن کردند چها که نمیکند پول پرستی
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1398/03/18
این اتش سوزیها میتواند عمدی باشه اول اتش میزنند بعد سبیل چرم میکنند بعد منابع طبیعی انها را ازاد میزاره بعد مجوز میگیرن بعد اپارتمان سازی شروع میشه و ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج