هیولای ۲۰میلیاردی بالای سر پرسپولیس
۸۷۱۹۹۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
۱۳۱۳۶ 
وضعیت سرمربی سرخپوشان تهرانی که چهار جام ارزشمند را برای این تیم به ارمغان آورده، در ابهام است و خبرهای ضد و نقیضی که در این مورد منتشر شده، هواداران پرسپولیس را نگران کرده است.

خبرگزاری مهر: برانکو ایوانکوویچ هر چند فصل اول حضورش در پرسپولیس نتوانست برای سرخپوشان جامی بیاورد اما در سه فصل پیاپی لیگ برتر جام را به سرخپوشان هدیه کرد و این فصل علاوه بر لیگ برتر در جام حذفی هم تیمش را قهرمان کرد تا با عملکردی درخشان مرد شماره یک سالهای اخیر سرخپوشان باشد.

با این حال پس از قهرمانی پرسپولیس در رقابت های جام حذفی، زمزمه های جدایی برانکو به صدایی رسا و فراگیر تبدیل شد و حالا دغدغه اصلی هواداران این تیم است که مرد کروات فصل آینده هم سرمربی سرخپوشان خواهد بود یا خیر.

معضل اصلی

اصلی ترین مشکلی که می تواند عامل جدایی برانکو از پرسپولیس باشد طلبی است که از باشگاه دارد. این طلب که گفته شده ۶۴۰ هزار یورو است از مدتها قبل به موضوع مورد بحث این مربی کروات و مسئولان باشگاه تبدیل شد و در جلسان مختلف به آن رسیدگی شد اما تاکنون گره آن باز نشده است. هر چند باشگاه پرسپولیس ۵۰۰ هزار یورو از بدهی اش به برانکو را پرداخت کرد اما مبلغ زیادی از این طلب باقی مانده و باید پرداخت شود.

جلسه با مدیرعامل

سرمربی کروات سرخ ها قبل از ترک تهران جلسه ای را با ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس داشت تا پیرامون فصل آینده و مطالباتش به جمع بندی برسند اما بعد از این نشست برانکو اظهار نظر رسمی نداشت و تهران را به سمت کشورش ترک کرد. با این حال ایرج عرب تاکید کرد که نشست خوبی با برانکو داشته و وی حتی لیست بازیکنان مد نظرش برای فصل آینده را هم به باشگاه داده است. عرب همچنین تاکید کرد که باشگاه مطالبات برانکو را پرداخت خواهد کرد.

چرا برانکو به دبی رفت؟

یکی از پرسش هایی که بعد از رفتن برانکو از ایران مطرح شد و شائبه جدایی وی از پرسپولیس را تقویت کرد، تغییر مسیر پروازی او به سمت کشورش بود که گفته می شد وی در مرخصی های قبلی مستقیماً راهی زاگرب می شده اما این بار به امارات رفته تا در این کشور با مسئولان باشگاه الاهلی عربستان دیدار کند. این موضوع تنها در حد یک پرسش مطرح شد و واکنشی رسمی را به همراه نداشت.

اطمینان رسانه های عربستانی از یک قرارداد

یک روز پس از ترک ایران توسط برانکو رسانه های عربستانی خبر از انعقاد قرارداد این مربی کروات با الاهلی این کشور دادند و حتی تاکید کردند که پیش قرارداد وی با این تیم امضا شده و طی روزهای آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد. این خبرها در رسانه های ایران هم بازتاب زیادی داشت و مورد پرسش مسئولان باشگاه قرار گرفت که از سوی ایرج عرب و سایر مسئولان باشگاه تکذیب شد.

سکوت برانکو

با مطرح شدن امضا پیش قرارداد برانکو با تیم الاهلی عربستان، بسیاری از خبرنگاران رسانه های ایرانی تلاش کردند نظر برانکو را در مورد این موضوع جویا شوند اما سرمربی سرخ ها که دوره استراحت را در اروپا سپری می کند، حاضر به پاسخگویی به این پرسش نشد و راه های ارتباطی اش با خبرنگاران حوزه پرسپولیس را هم محدود کرد تا ابهام اصلی پابرجا بماند.

تکذیب مذاکره با افشین قطبی

پس از آنکه جدایی برانکو از پرسپولیس براساس اعلام رسانه های عربستانی نزدیک به واقعیت عنوان شد، خبری تازه در مورد نیمکت سرخپوشان منتشر شد که خیلی زود از سوی مسئولان باشگاه تکذیب شد. برخی رسانه ها عنوان کرده بودند که افشین قطبی گزینه جانشینی برانکو است و مسئولان باشگاه مذاکراتی را با وی انجام داده اند اما این خبر خیلی زود از سوی ایرج عرب مدیرعامل باشگاه تکذیب و تاکید شد که سرمربی اول و دوم و سوم پرسپولیس برانکو است.

مشکل اصلی چگونه حل می شود؟

همانطور که اشاره شد مهمترین مشکل برای ادامه فعالیت برانکو در پرسپولیس مطالبه سنگینی است که وی از باشگاه دارد و طبق اعلام وکیل مرد کروات، مسئولان باشگاه دو هفته فرصت دارند این طلب را پرداخت کنند در غیر این صورت طبق قرارداد وی این حق را دارد که سال سوم قراردادش را یکطرفه فسخ کند و با تیم های دیگر وارد مذاکره شود.

پیشنهاد وسوسه کننده الاهلی

از سوی دیگر پیشنهاد مالی سنگینی که باشگاه الاهلی عربستان به برانکو داده است می تواند وی را وسوسه کند که به این تیم پاسخ مثبت بدهد و از شر بدقولی های مسئولان باشگاه پرسپولیس راحت شود. عربستانی ها پیشنهاد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای سه سال را به وی داده اند که می تواند هر مربی را وسوسه کند. با این حال اگر پرسپولیس بتواند به تعهدات مالی اش عمل کند، برانکو ناچار است طبق قرارداد در این تیم بماند.

تلاش برای تامین ارز

با اینکه مسئولان باشگاه تاکید کرده‌اند طلب برانکو را در زمان تعیین شده پرداخت خواهند کرد اما پرسش اصلی این است که این مبلغ سنین چگونه و از چه محلی برای پرداخت بدهی برانکو تامین خواهد شد. این پرسش در حالی جدی تر می شود که بدانید باشگاه پرسپولیس درآمدهایش از محل اسپانسر را هم دریافت و هزینه هم کرده است! ضمن اینکه برای پرداخت ۵۰۰ هزار دلار قبلی با یک اسپانسر هم به طور شفاهی توافق و مبلغ فوق را از وی دریافت کرده است. بنابراین بزرگترین مشکل مسئولان باشگاه تامین ۶۲۰ هزار دلاری است که محل آن مشخص نیست!

مشکل ۲۰ میلیاردی پرسپولیس

مسئولان باشگاه پرسپولیس برای اینکه بتوانند ماجرای برانکو را ختم کنند به حدود ۲۰ میلیارد تومان نیاز دارند که در شرایط فعلی رقمی سنگین و تاحدودی دست نیافتنی است. آنها برای پرداخت بخش اول مطالبات برانکو ۵۰۰ هزار یورو که معادل ریالی آن (با یورو ۱۶ هزار تومان) حدود ۸ میلیارد تومان می شود، را از اسپانسری پیش خور کرده اند که هنوز با آن قرارداد ندارند. به همین خاطر اگر قرار باشد با این اسپانسر ادامه همکاری ندهند باید این پول را برگردانند.

از سوی دیگر طلب ۶۴۰ هزار یورویی برانکو که باید برای ماندنش پرداخت شود هم با همین نرخ یورو رقمی حدود ۱۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان می شود که در مجموع رقمی حدود ۱۸ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان برای مسئولان باشگاه هزینه خواهد داشت. رقمی که به نظر می رسد با وضعیت اقتصادی کشور و خصوصاً باشگاه پرسپولیس تامین کردنش بسیار سخت باشد. به این رقم باید مطالبات دستیاران برانکو را هم اضافه کرد که در مجموع رقمی بالاتر از ۲۰ میلیارد تومان خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
هم لنگی هم کیسه نماد لنگ پولیسه
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/03/18
20 میلیارد هم بیشتره، تا دیروز میگفتن در حد مربیان ایرانی پول میگیره، پول بیت المال رو به مربی ایی میدن که جامش از بیرون ok میشه، فوتبال کثیف رو لنگ پایه ریزی کرد
پاسخ ها
سعید
United States
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
کبسه سوزی ک اندازه الاغ قدرت تحلیل نداره...خخخخخخخ
سعید
United States
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
کیسه سوووووووووز...شفر با اون همه پول نیم کیلو موزم براتون نیاورد حالا شکایتم کرده
آنتی کیسه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
اول اینکه تیم کثیف کیسه پایه گذار فوتبال کثیف بوده و هست و چون تیم حکومتی هست کسی چیزی نمیگه و دوم اینکه آبو بریز اونجا که میسوزه
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/03/18
یا خدا .با پول بیت المال
حالا نوبت ناز اینه
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1398/03/18
حالا چرا دست به یکی کردین و اینچنین ناجوانمردانه و بصورت کثیف هواداران را ملتهب و آزار میدین #کثیف_نباشیم #پست_نباشیم
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
براو.مرضه دیگه خواب زن چپه
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/03/18
وزیرورزش ومدیرعامل بایدجواب بدن...هزینه های تیم استقلال ازکجا میاد که باشفر لغو میکنه بایه مربی خارجی دیگ قرارداد سنگین میبنده.ازنظردرآمد.پرسپولیس بیشتردرآمد داشته تواین چندسال.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/03/18
وزیر ورزش ۱۰ برابر این مبلغ ها هم پرداخت میکنه
اصلا نگران نباشین
واسه شما پول هست
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
در آخرش پولو میدن به کیسه
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1398/03/18
ن چهار دست و پا کار میکنم و تمام مشکلاتم با صد میلیون حل میشع اینا کجان و ما کجا
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
تلاشتو بیشتر کن این ربطی بهم نداره.
United Arab Emirates
10:32 - 1398/03/18
خدا لعنتتون کنه با این همه درآمر...
کیسه ۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰دلار دادن شفر یه موزم براشون نیاورد..
خدا نابودتون کنه...
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/03/18
4میلیارد و چه کار کردی....
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/03/18
اولا نصفی ازاین۲۰میلیارد بدهی قبلیه دوما این اقا چندتا جام برای پرسپولیس بدست اورده اینقد که میگین دستمزد بهش بدن چندین برابر این سود برای پرسپولیس داشته مثل برخی ازمربی های خارجی نیست که یه عالمه پول میگیرن وسط فصل میگن خداحافظ بدون هیچ جامی فقط هزینه روی دوش باشگاه میزارن سوما این ۲۰میلیارد برای ما پول زیادیه چون پولمون متاسفانه بی ارزشه وگرنه بنده خدا برای اقای. برانکو چندان هم زیادنیست
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1398/03/18
پولش از همونجایی میاد که کیسه چند ساله داره میلیاردی خرج میکنه اخریشم بدهی بیست میلیاردی شفر و پیشنهاد سی میلیاردی به ماچوتی. درضمن پرسپولیس صد میلیارد از آسیا و اسپانسر درامد داشته باتوجه به اینکه حساب باشگاه خالیه مشخصه یا بالا کشیدن یا ریختن تو حلقوم کیسه به دستور باباشون وزیر.
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
براووووووووووووو
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/03/18
پول اسپانسر -نائب قهرمانی آسیا و حق پخش وتبلیغات و...کجا رفته که نمیتونن بدهی برانکو پرداخت کنن در ضمن دوپنجره نقل وانتقال نیز بسته بود پولش قطعا به باشگاه استقلال رسیده که با شفر فسخ میکنن ودنبال مربی گرانقیمت دیگه هستن
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/03/18
لطفا سوخته ها سکوت
United Arab Emirates
13:35 - 1398/03/18
خدایا کیسه کشان را به مسیر تعقل بازگردان اخه بی مخ های کیسه کش پرسپولیس جام آورده درآمد خوب آسیایی داشته بایدم خرج کنه ولی تیم درپیت شیشتقلال چه آوردی داشته که سه برابر پرسپولیس هزینه کرده اینها را بررسی کنید به نتایج جالبی میرسید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج