وزیر نفت: فضا را برای بابک زنجانی‌ها باز نمی‌کنم
۸۷۲۰۳۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
۱۲۲۵۱ 
وزیر نفت می‌گوید: من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم، انشاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند.

خبرگزاری خانه ملت: وزیر نفت می‌گوید که نمی خواهد امروز رجز بخواند، چراکه اکنون وقت رجزخوانی نیست، اما تاکید می‌کند که آتش توپخانه رفقای زنجانی شدید است و وزارت نفت نیز در حد توان خود می‌تواند به این حملات پاسخ دهد.

وزیر نفت: فضا را برای بابک زنجانی‌ها باز نمی‌کنم

بخشی از حرف‌های زنگنه: 

* چه کسی حاضر است کار و خدمت کند و پس از آن به زندان برود؟! ما اکنون در وزارت نفت فعالیت‌های بسیاری انجام می‎دهیم که نمی‌گویم خلاف قانون است اما از رویه‌های متعارف خارج است که در مورد انجام این کارها اجازه گرفته‌ایم و برای همه تصمیمات مصوبه داریم.

* بنده اصطلاح آرایش جنگی را نگفتم، آن شخصی که گفته باید بگوید منظورش چیست؟! من این حرف را در پاسخ آقای ضرغامی نوشتم که اگر بخواهم با ادبیات ایشان صحبت کنم، می‌گویم نه تنها ما مدت‌هاست آرایش جنگی گرفته ایم بلکه درگیر جنگیم.

* منتها نباید بگویم این جنگ چطور است؟ البته نمی‌خواهم امروز رجز بخوانم چراکه الان وقت رجز خوانی نیست . نمی‌توانم یکسری مسائل را افشا کنم . بعضی‌ها می‌خواهند با فشار آوردن من را در یک موضعی قرار دهند که برخی از فعالیت‌های‌مان را افشا کنم.

* امروز خیلی فکر کردم که بعضی حرف‌ها را بگویم یا نگویم حتی با برخی از همکاران مشورت کردم و اکثراً گفتند این مسائل را مطرح نکنم چراکه می‎‌تواند به ضررمان تمام شود.

*(در پاسخ به در مدت اخیر اظهارات بابک زنجانی نیز بسیار پر سر و صدا شد، تاکنون چه میزان از بدهی‌های او به وزارت نفت پرداخت شده است؟): طبق گزارش کارشناسی، اموالی که طی سال‌های گذشته ارزیابی شده حدود 2هزار میلیارد تومان می‌شود که البته مبلغ ارزیابی 600 میلیون دلار با نرخ دلار آن زمان بود، این اموال در اختیار وزارت نفت است اما متأسفانه فروش نرفته است هرچند می‌خواهیم آن‌ها را بفروشیم چراکه به پولش احتیاج داریم، باقیمانده طلب وزارت نفت به جز بهره آن بیش از 2 میلیارد دلار است و زنجانی باید این مبالغ را پرداخت کند، البته بعید می‌دانم چنین پولی نیز داشته باشد، پول دارد اما نه در این حد و اندازه، چراکه اکنون 2هزار میلیارد دلار می‌شود 25 هزار میلیارد تومان که به یقین زنجانی چنین پولی ندارد.

* (در پاسخ به از شرکای خارجی بابک زنجانی خبری نیست؟): به احتمال زیاد شرکایی در خارج وجود ندارند. البته کارگزارانی دارد ولی شریک معنا و مفهوم دیگری دارد. به نظرم این مسائل جنگ روانی است و می‌خواهد فشار بیاورد که اگر مثلاً در فلان بانک حساب باز کنید پول می‌دهند، البته بانکی که برای باز کردن حساب پیشنهاد داده 10 میلیون دلار سرمایه‌اش است و 200میلیون دلار بدهی دارد. آن هم در یک کشور بسیار کوچک، اما سوال این است چطور می‌توان در این بانک حساب باز کرد مانند اینکه بخواهی در کوزه کوچک ، یک دریاچه را جا بدهی. زنجانی حرف‌های عجیب و غریبی می‌زند!

* بخش اصلی کار ما در مقابل این مسائل تحمل، صبوری و حوصله است، چاره‌ای نیست. آن‌ها اکنون می‌خواهند نفت را زمین بزنند و اگر نفت را زمین بزنند کشور را زمین زده‌اند چراکه بخش مهمی از کشور به نفت وابسته است. نفت و دیپلماسی دو بخش مهم برای کشور در کنار بانک مرکزی به شمار می‌آیند، البته باید پولی باشد تا بانک مرکزی عملیاتی‌اش کند، منظور پول نفت، پتروشیمی، گاز و... است، بخش مهمی از صادرات غیرنفتی ایران نیز در حوزه پتروشیمی است.

* اگر بتوانند نفت را زمین بزنند برای‌شان اتفاق خوبی افتاده است و اکنون عده‌ای با به کارگیری بعضی رسانه ها براین اساس عمل می‌کنند، البته ما نیز در حد توان خود پاسخ می‌دهیم اما آتش توپخانه آن‌ها شدید است.

* من در عسلویه صحبت کردم که آقای بابک زنجانی را فراموش نکنید، فردا یا پس فردای آن روز گفتند که زنگنه در حال خروج از کشور به جرم جاسوسی و اختلاس دستگیر شد!. آیا این موضوع اتفاقی است؟گفتند "خسن و خسین" هر سه دختران "مغاویه" بودند، گفتند اولا خسن نیست حسن است، ثانیا خسین نیست حسین است و ثالثا دختر نبودند، پسر بودند و در آخر هم سه تا نیستند دو تا هستند، مغاویه هم نبود بلکه معاویه است، اصلا معاویه نبود این دو، پسران حضرت علی (ع) بودند. همه را نادرست گفتند و خجالت هم نمی‌کشند. با سربلندی حرف‌شان را هم می‌زنند و انگار هیچ مسئولیتی هم در مقابل حرف‌های‌شان ندارند.

* من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم، انشاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
United States
10:59 - 1398/03/18
همون كارتخوان ها نشون داد چقدر امانتداري. ...
پاسخ ها
کاردوک
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
واسه ابدارچیا وا کرده اخه
بدون نام
India
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
حالا اگه بدونید تو وزارت نفت چقدر استخدامها قومی قبیله ایه از آبدارچی تا کارمندش زنگنه مرگشم برسه تا چند صد سال اثرات حضورش تو وزارت نفت میمونه مدت وزارتش هم بر وزارت نفت در تاریخ ایران بی سابقه است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
باید خیلی نادون باشید که همچین چیزی رو باور کنید اما مثل اینکه نادانید
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/03/18
عجبا
پاسخ ها
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
ایا این اقای منگنه (زنگنه سابق ) فعلا قصد بازنشستگی ندارند.؟
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/03/18
ما که نفهمیدیم دلیل نگه داری طلا در اتاق آقای زنگنه چی بوده
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/03/18
نفت بفروش با کمک افراد سالم نه زنجانی. خرفت نباش ما به پول نفت احتیاج داریم
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
فروش نفت هم در اخایاروزیر نیست کا سبان تحریم تصمیم می گیرند و از حلقه خود فرد یا افرادی را معرفی می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/03/18
برای اون که صدرصد که نمی دهید .وقتی خودم میتوانیم چرا بابی جون.
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/03/18
باز نکنی. بزار پولها ی نفت چینی و کره ایها ببرند ولی دست کسی از ایران نیفته. نخبه
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1398/03/18
آقای زنگنه درست میگن خیلی دوست دارن زنگنه را استیضاح کنند یا هر چیز دیگری چون وجود زنگنه براشون ضرر هست. با از میان برداشتن زنگنه اونا هم به منافعشون میرسند.
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/03/18
یکی‌بایدپیدابشه‌جلو‌خودتو‌بگیره‌آقای‌همیشه‌وزیر
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1398/03/18
اينا رو ولش كن، فقط يه چيز و جواب بده كرسنت چي شد؟
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/03/18
بابک زنجانیسم ها وقیح و بی حیا تشریف دارند .
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/03/18
بابک زنجانیسم ها وقیح و بی حیا تشریف دارند .
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/03/18
کارت خوان ها خیلی چیزها رو ثابببببببببببببت کرد ،
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/03/18
راه های فروش نفت عاقلانه و با نظارت انجام شود با زنگنه موافقم .وجود سکه و دلار در دفتر وزیر و فروش نفت در تحریم گاهی به یه دلال یه سکه بهش میدن نه مثل بابک ها که کل پول نفت را بکشن بالا ..چون رسانه یی شد دلیل بر اتهام نیست
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/03/18
تو خودت ۱۰۰ تا بابک زنجانی هستی.
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/03/18
تو خودت ادم باش... بقیه ادم میشن
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/03/18
عزیزم تو مواظب بابک زنجانی های درون خودت و اطرافیانت باش .بقیه ش پیشکش
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1398/03/19
اگر امثال همين افراد خدمتگذار نبودند كه خدمت كردند و زنداني شدند تو زنگنه الان اينقدر وقيح و پرو نميشدي
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1398/03/19
بيا اول درباره كارت خوان دفرت توضيح بده
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/03/19
فضا را برای کرسنت ی ها باز میکنی افای وزیر
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/03/19
بابک زنجانی شاگرد تو هم نیست اون یه جوجه دزد بود که یه پولی برداشتو راحت گیر افتاد ولی تو گنده تر از این حرفایی چندین برابر اینا بردی کسی هم جرئت نداره حرف بزنه
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/03/20
توی یک مدرسه مدیربرای کاری مبلغ پولی ازدانش آموزان جمع کرده بودوداشت شمارش می کردازقضاچنددانش آموزرابخاطردرس نخواندن به دفترمی فرستندمدیرداشت باآنهاصحبت می کردکه ازبیرون اوراصدازدنندمدیرازدفترخارج شدوچنددقیقه برگشت دیدپولهاجابجاشده شمارش کرددیدهزارتومان ازپولهانیست ازدانش آموزان سوال کردهمه منکرشدندیکی ازآنهاگفت آقاهمه رابگردمخصوصا داخل کفشهاوبین کف پاوجوراب مدیرکنجکاوشدگفت اول خودتومیگردم کفش هایش رادرآوردسپس نوبت به جورابها رسیدآنهاراهم درآورد به کف پانگاه کردچیزی ندیدنگاه به داخل جورابهاکردهزارتومانی پیداشدحالابایدهمه جایگشت و تحقیق وبررسی کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج